Sari la conținut
Forum Roportal
sadnessman

Complicata situatia, nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai, sincer sa fiu si eu m-am gandit la ceea ce mi-ati spus voi mai sus.

Nu zic ca nu aveti dreptate, dar asa sunt eu mai incapatanat.

 

Tot timpul am facut o gramada de lucruri in care nimeni nu a crezut ca voi reusii, si totusi am reusit.

 

Eu cred in ea, voi lupta pentru aceasta fata pana la sfarsit.

Daca ati cunoaste-o si daca v-ar fi iubit cum m-a iubit pe mine, sunt sigur ca ati proceda la fel.

 

Nu stu ce sa spun, dar sunt unele momente in viata cand chiar simti ca ceva merita...asa simt eu, simt ca ea este pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare ce ar fi de facut ca sa-i arat ca eu o iubesc enorm?

Oare ce e de facut ca sa o fac sa-l uite pe celalalt?

Oare tu ce ai face in locul meu daca ai iubi cu intreaba fiinta si ai sti ca o poti face fericita/fericit....?

stai sa-nteleg ... ea te iubea, pe tine te cam durea-n cot ...

apoi ea s-a apropiat de un alt tip , care avea timp s-o asculte , sa-i aline durerea si singuratatea

... timp in care vazand ca are un altul , realizezi brusc ca o iubesti

mai mult, acum vrei sa-i si interzici sa se mai si intalneasca cu celalalat ?

 

lasand la o parte egoismul de care dai dovada si care nu e singular ... si eu si altii ne dovedim de cele mai multe ori egoisti in viata , vrei s-o determini sa decida , sa rupa pisica-n doua , ori tu ori el ? ...

din punctul meu de vedere e o greseala , las-o pe ea sa se convinga ca-i si meriti dragostea , fara sa o presezi si sa ia o decizie incorecta pe care o va regreta .

 

doar o parere ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, sincer sa fiu si eu m-am gandit la ceea ce mi-ati spus voi mai sus.

Nu zic ca nu aveti dreptate, dar asa sunt eu mai incapatanat.

 

Tot timpul am facut o gramada de lucruri in care nimeni nu a crezut ca voi reusii, si totusi am reusit.

 

Eu cred in ea, voi lupta pentru aceasta fata pana la sfarsit.

Daca ati cunoaste-o si daca v-ar fi iubit cum m-a iubit pe mine, sunt sigur ca ati proceda la fel.

 

Nu stu ce sa spun, dar sunt unele momente in viata cand chiar simti ca ceva merita...asa simt eu, simt ca ea este pentru mine.

Mai, unele fete mai iubesc si de dragul de a iubi. Nu bag mana in foc ca te-a iubit sincer de vreme ce ea se gandeste acum la alb barbat. Daca tu te-ai indragostit de dragostea ei .. si ea te-a iubit pentru a se afla in treaba :D ... atunci chiar va potriviti :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai sa-nteleg ... ea te iubea, pe tine te cam durea-n cot ...

apoi ea s-a apropiat de un alt tip , care avea timp s-o asculte , sa-i aline durerea si singuratatea

... timp in care vazand ca are un altul , realizezi brusc ca o iubesti

mai mult, acum vrei sa-i si interzici sa se mai si intalneasca cu celalalat ?

 

lasand la o parte egoismul de care dai dovada si care nu e singular ... si eu si altii ne dovedim de cele mai multe ori egoisti in viata , vrei s-o determini sa decida , sa rupa pisica-n doua , ori tu ori el ? ...

din punctul meu de vedere e o greseala , las-o pe ea sa se convinga ca-i si meriti dragostea , fara sa o presezi si sa ia o decizie incorecta pe care o va regreta .

 

doar o parere ... .

 

Stie ce zice :D

 

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te mai chinui degeaba

 

gaseste alta...sunt destule, chiar si aici pe forum

deci te rog frumos sa nu ai impresia ca tot ce zboara se mananca asta nu e site de matrimoniale da? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De renuntat la ea sa sa incep sa caut alta sigur nu o voi face.

 

Vreau sa ma ajutati spunandu-mi cum as pute-o aduce inapoi.

Cum as putea sa o indepartez de cealalt, daca acesta tot ii trimite mesaje si tot felul de chestii care sa o impresioneze....asta e intrebarea.

 

Ea vrea sa ne dam o sansa si stie ca atat timp cat acesta va continua sa o influenteze, nu va putea sa se apropie de mine.

I-a mai zis in nenumarate randuri in ultimele 2 sapt sa o lase, ca s-a terminat, dar el tot nu se va da batut....ce e de facut....ce se poate face ca celalt sa inceteze....

 

Asta e intrebarea.....

 

Nu mai imi spuneti altele, spuneti daca stiti ce ar fi de facut in situatia asta, nu sa o las un timp, sa caut alta, sa-l omor pe celalalt etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De renuntat la ea sa sa incep sa caut alta sigur nu o voi face.

 

Vreau sa ma ajutati spunandu-mi cum as pute-o aduce inapoi.

Cum as putea sa o indepartez de cealalt, daca acesta tot ii trimite mesaje si tot felul de chestii care sa o impresioneze....asta e intrebarea.

 

Ea vrea sa ne dam o sansa si stie ca atat timp cat acesta va continua sa o influenteze, nu va putea sa se apropie de mine.

I-a mai zis in nenumarate randuri in ultimele 2 sapt sa o lase, ca s-a terminat, dar el tot nu se va da batut....ce e de facut....ce se poate face ca celalt sa inceteze....

 

Asta e intrebarea.....

 

Nu mai imi spuneti altele, spuneti daca stiti ce ar fi de facut in situatia asta, nu sa o las un timp, sa caut alta, sa-l omor pe celalalt etc

 

 

Ce am vrut eu sa iti spun e ca nu exista: "stii,vreau sa fim impreuna,te iubesc ,dar ma influenteaza foarte tare celalalt"

 

Acum daca vrei sa continui e treaba ta.Vrei un raspuns la ceea ce cauti tu...ia-o de mana pe iubita ta si merge-ti amandoi si discutati cu celalalt,sa ii spuna in prezenta ta ca pe tine te iubeste si de la el nu vrea nimic.Asa s-ar putea sa inceteze si sa o lase in pace.Daca nici asa nu inceteaza...ce as face eu -stiind sigur ca fata ma iubeste din tot sufletul- :) :jester:

 

Dupa aceea recastaiga increderea fetei,fa-o sa simta ca poate conta pe tine in orice problema,ca o vei sustine neconditionat...si arata-i ca o iubesti din tot sufletul(fara insa sa o sufoci)

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×