Sari la conținut
Forum Roportal
rechinos

Sofer la 16 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De fapt exista o masina(!) care se incadreaza in aceste reguli si o poti conduce fara permis,are un motor diesel de 4 cai si cutie automata cu patru trepte,insa e foarte mica 2 pers stau acceptabil in ea dar patru sunt deja prea mult.Masina e destul de

echipata.Pretul......12000 de euro.Cam mult nui asa?

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt exista o masina(!) care se incadreaza in aceste reguli si o poti conduce fara permis,are un motor diesel de 4 cai si cutie automata cu patru trepte,insa e foarte mica 2 pers stau acceptabil in ea dar patru sunt deja prea mult.Masina e destul de

echipata.Pretul......12000 de euro.Cam mult nui asa?

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aoleu...ar trebui sa nu ma lase toti retarzi fara minte sa mearga cu scuterele fara permis!!!

astia sunt pericol public!!

Si voi mai vreti masina fara permis...doamne chiar nu tineti la viata?!!!

 

Daca te uiti pe strada se pare ca nimeni parca nu tine la viata.

Babele (proaste) traverseaza strada pe unde apuca...fara sa se uite.

Astia cu scooterele nu stiu nici o regula din regulament si apoi tot ei tipa.

Nu poarta casca, nu semnalizeaza niciodata, se baga in fata ta si iti taie calea, nu isi aprind farul noaptea, fac depasiri ....etc.

 

Iar acum la 16 ani sa dea carnet??

Mi se pare prostia secolului la fel cu mi se pare prostie sa ii dai unei blonde de 18 ani un 4x4.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa fie o prostie??? nu inteleg deloc regulile...poti sa inveti legislatia la perfectie si esti capabil sa conduci o masina si la 16 ani dar desigur ca daca nu stii nimic si nu esti capabil sa manevrezi cum trebuie automobilul nu meriti permis nici la 40 ani.

Editat de rechinos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la unii nu le vine mintea nici la 25,........da eu din cate stiu Uniunea Europeana a respin s propunerea de a obtine permise pe cat B de la 16 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevaru' asta e......

Sa-i dai unu cretin de 16 ani carnet care nu a mai luat in viata lui un volan in mana si care vrea sa-si ia si el masina ca sa se dea smecher ar o mare tampenie :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am aflat ca noul regulament permite minorilor de peste 16 ani sa conduca masini pana in 550kg si limita de viteza pana in 45km/h ce stiti despre asta am mai cautat si altundeva dar nu am primit raspuns la obiect.Dar daca imi iau o masina pana in 550kg si ii pun limitator de viteza nu se poate?Daca stiti ce masini se incadreaza in aceste conditii va rog sa imi spuneti.

 

 

 

 

Masina pe care o poti conduce la 16 ani fara permis, se numeste Midocar, nu poti depasi 45km/h. si mai e si scumpa....akm a ajuns la 8000e second-hand...deci...mai bine astepti 2 ani si iti iei un Golf4 tunning cu banii astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×