Sari la conținut
Forum Roportal
rechinos

Sofer la 16 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am aflat ca noul regulament permite minorilor de peste 16 ani sa conduca masini pana in 550kg si limita de viteza pana in 45km/h ce stiti despre asta am mai cautat si altundeva dar nu am primit raspuns la obiect.Dar daca imi iau o masina pana in 550kg si ii pun limitator de viteza nu se poate?Daca stiti ce masini se incadreaza in aceste conditii va rog sa imi spuneti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am aflat ca noul regulament permite minorilor de peste 16 ani sa conduca masini pana in 550kg si limita de viteza pana in 45km/h ce stiti despre asta am mai cautat si altundeva dar nu am primit raspuns la obiect.Dar daca imi iau o masina pana in 550kg si ii pun limitator de viteza nu se poate?Daca stiti ce masini se incadreaza in aceste conditii va rog sa imi spuneti.

 

 

NU sint soferi aceste persoane, doar conducatori auto !!!

 

Soferii sint cei profesionali care au permis comercial de condus o masina de nu stiu cate tone si 21 de roti cel putin si tot atitea frane !!! sint in alte categorii decat un copil minor de 16 ani care toaca masina pana sa-l scoata din parcare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar vroiam sa stiu daca ii montez un limitator de viteza se poate?de fapt se poate dar nu cred ca va intra in acea categorie.Voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate, motorul trebuie sa aiba pana in 50 cm cubi si sub 4 CP In asta se incadreaya doar mopedurile, daca ai scuter, de 49 cm cubi iti trebuie permis cat A1 sau A cu care poti merge si cu A1. Pt masini de care spui tu iti trebuie B 1 sau B.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am inteles gresit singura conditie este sa nu depaseasca 550kg.Desigur trebuie permis de conducere dar ca sa il obtii trebuie sa faci scoala pe masina proprie deoarece majoritatea scolilor nu detin automobile care sa intre in aceasta categorie.

Editat de rechinos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi vorbiti serios? Daca ai 16 ani poti conduce o masina care cantareste mai putin de 550 kg, iar viteza maxima e de 45 km/h? Dati mai multe informatii va rog mult :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce masina gasesti la aceste valori?

Pocnitori dinastea de scootere cu carcasa de masina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aoleu...ar trebui sa nu ma lase toti retarzi fara minte sa mearga cu scuterele fara permis!!!

astia sunt pericol public!!

 

 

Si voi mai vreti masina fara permis...doamne chiar nu tineti la viata?!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×