Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:cheer: cum ar fi marijuana, dude... :stars: :D ai perfectă dreptate :o: :o:

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
meditatia nu ajuta decit la deosebiri.... :stars:

multa iubire

Da....numai prin meditatie ajungi sa deosebesti omul de extraterestru..... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solistry,

vezi sa nu te faca om extraterestru.....si sa nu mai fi tu :stars:

multa iubire

Nop....eu o sa fiu tot eu.....orice s-ar intampla......meditatia te ajuta sa te regasesti,sa-ti aduni gandurile....adica sa te cunosti pe tine......prin tine..... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, asta ma roade si pe mine. Oare de ce as vrea sa meditez?

Prima data inteleg, din curiozitate, dar apoi?

Ce scop are? Oare nu ajung la acelasi rezultat si prin alte metode?

Draga mea,incerc sa aflu si eu daca se poate ajunge la rezultatele obtinute in urma meditatiei, altfel decat prin meditatie.Dar am citit undeva- si sunt de acord cu asta - ca omul e asa decazut ca are nevoie de toate metodele pentru a se redresa... Asa ca eu nu refuz nici o metoda. Incerc sa imi cultiv toate structurile, cat pot, structura fizica, prin exercitii fizice, respiratii(care au plus alte efecte), structura rationala, prin citit, invatat, cercetat, structura sufletului , prin adorarea Divinului in toate formele Lui, cultivarea virtutilor crestine ,raportarea la Isus, Maria etc. Nu exclud nici meditatia.

La intrebare nu stiu daca iti pot da inca un raspuns. Cert este ca intru in suferinta daca nu aplic ceea ce cunosc. Am renuntat o perioada la meditatie, ca sa vad asa cum ai spus...nu cumva se poate ajunge si altfel...?Dar am ajuns la concluzia ca nu trebuie neglijat nimic, Gratia Divina nu vine la lenesi . Osul spiritual trebuie pus la treaba. E posibil, de asemenea, sa obtii aceleasi rezultate, dar intr-un timp mai indelungat...Eu nu vreau sa astept...sa pice para.Pe undeva ma bucur ca toate merg mai rapid, in ultima vreme, ca imi ofera sansa unei evolutii rapide. :) chiar daca e mai multa suferinta pe metru patrat. :(

Drumul de 1000 de li incepe cu primul pas.

"Bate si ti se va deschide, cauta si vei afla". "Nimeni nu vine la Tatal , decat prin Mine." Constiinta cristica trebuie dobandita...Dar cum? Asteptand sa pice para?

 

 

meditatia nu ajuta decit la deosebiri.... :crazy:

multa iubire

E indestulator si asta. Discernamantul de a deosebi binele de rau ...

 

-_- cum ar fi marijuana, dude... :mellow: :yes: ai perfectă dreptate -_- :P

Numai ca marihuana trebuie sa o cumperi tot timpul ...dude...Meditatia e in buzunarul tau... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Arcadia 2007,

meditatia este avantul imaginatiei si poate insela de multe ori :mellow:

multa iubire

Nu iti poti imagina nimic din ceea ce nu exista pe axa timpului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

arcadia2007,

serios? si imi spui ca asta e si adevarul ....... :mellow: mai sunt si alti factori care iti pot juca feste si nu ti le poti imagina nici in meditatia ta cea mai profunda..... :crazy:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×