Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Ati accepta o aventura secreta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dazza,

 

E clar ca vrei. Ce ne mai intrebi pe noi? Fa-o si gata. O singura viata ai. Barbati gasesti la orice varsta, aventura insa e cam strans legata de varsta. Timpul trece, omul se plictiseste sa astepte, regretele raman...

Barbatii se gandesc tot timpul la alte gagici insa greu se urnesc sa si faca ceva. La femei e invers: daca te gandesti la asta e clar ca ai trecut de faza in care alegi omul, acum singura problema ta e ca inerci sa incropesti un fel de Disater Recovery Plan. Nu ne mintii si nu te mintii: fa-o si apoi poveste-ne. E ceea ce vrei!!!!

 

Eu inca nu am auzit nici un barbat ca vrea sa si-o puna cu una doar ca sa invete ce e sexul adevarat. :jester: Asta vine sa-mi intareasca convingerea ca intotdeauna femeile sunt mai perverse decat barbatii. Pentru ca se dau mimoze... :)

 

have fun,

loveme

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa zicem ca: Aveti o relatie cu cineva,e o relatie destul de serioasa.Va iubiti,dar aveti anumite goluri in relatie,unele neimpliniri.

Vine un tip,pe care il cunoasteti de 1 an si va propune o aventura secreta,prin care sa va arate ce inseamna adevarata pasiune,adevaratul preludiu,adevaratul orgasm.

Tipul nu doreste sa va distruga relatie,are o pasiune nebuna pt tine si doreste doar sa traiasca ceva intens.Atat el cat si Tu.

Stiind ca,partenerul tau nu v'a afla niciodata,ati accepta?

Pot raspunde atat fetele,cat si baietii la topic. :jester:

:yahoo: :tease: Imi amintesc de tine....esti fata la care ii lipsea preludiul si prietenul tau nu prea voia sa faca huta-huta :)

E clara treaba.......nu ca ai face-o,mai degraba ai facut-o deja si noi ne batem ciocu deageaba pe aici :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... mai devreme sau mai tarziu se afla. clar se afla. si nu neaparat ca-i spui pe numele...celuilat in momente de pasiune, ca scapi o vorba, sau mai stiu eu ce...

se afla, fiindca te transforma o experienta de genul asta. dar adevarul este ca el trebuie sa fie macar 5 minute destept ca sa sesizeze(unde "el" este "stabilul"- fara referire la nimeni in particular :)).

Ca nu vrea "aventurierul" sa strice relatia, o fi adevarat, dar tu, o data ce cunosti "adevarata pasiune, adevaratul orgasm" si toate cele ce ti le-a promis, te mai multumesti cu mai putin? => relatie dusa.

Ideea e ca de vrei s-o faci, trebuie sa gandesti bine consecintele, si sa decizi in cunostinta de cauza.

Eu recunosc, am fost tentata.. dar nu-mi risc familia.

Si... curiozitatea e mare :jester: , mai recunosc si asta :tease:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint cu neipocritii, poate fi placuta fara sa aduca durere later

 

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai sa vezi si tu ca viata nu e asa de simpla cum pare! :jester:

Este mai mult decat simpla. Si nu ma va convinge nimeni ca daca iubesti pe cineva cu adevarat esti si in stare sa-l inseli ca si cum ar fi cel mai normal lucru din lumea asta. Iubirea adevarata inseamna sa dai, sa daruiesti tot ce ai mai bun, scoate tot ce ai mai frumos si mai pur in tine ... Sa nu incurcam iubirea cu faptul ca tinem la cineva, ne place, e simpatic, ne simtim bine langa el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este mai mult decat simpla. Si nu ma va convinge nimeni ca daca iubesti pe cineva cu adevarat esti si in stare sa-l inseli ca si cum ar fi cel mai normal lucru din lumea asta. Iubirea adevarata inseamna sa dai, sa daruiesti tot ce ai mai bun, scoate tot ce ai mai frumos si mai pur in tine ... Sa nu incurcam iubirea cu faptul ca tinem la cineva, ne place, e simpatic, ne simtim bine langa el.

iubirea adevarata nu tine o vesnicie, iar cand iubirea nu mai e decat respect, sau poate chiar si mai devreme, daca nu stii sa gestionezi bine situatia te poti trezi in asa zisa aventura secreta!

oricum, eu iti doresc sa nu patesti ceea ce nu-ti doresti dar viata e plina de surprize placute si mai mult neplacute!

 

ps: orice are sens pe lume! :jester: (chiar si o relatia extraconjugala! daca stii sa gestionezi situatia te poti alege cu o experienta placuta daca nu poti pierde totul!)

Editat de shadow_silence

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubirea adevarata nu tine o vesnicie, iar cand iubirea nu mai e decat respect, sau poate chiar si mai devreme, daca nu stii sa gestionezi bine situatia te poti trezi in asa zisa aventura secreta!

oricum, eu iti doresc sa nu patesti ceea ce nu-ti doresti dar viata e plina de surprize placute si mai mult neplacute!

 

ps: orice are sens pe lume! :jester: (chiar si o relatia extraconjugala! daca stii sa gestionezi situatia te poti alege cu o experienta placuta daca nu poti pierde totul!)

Pai tocmai ca nu se potriveste ... iubire adevarata e iubire adevarata si presupune si mult respect ... si macar din respect ii zici mai frate am terminat-o, tocmai pentru ca am tinut macar candva la acea persoana ... daca ajungem la asa ceva intr-adevar nu stim sa iubim si e de plans. Vad si eu ca viata ne uimeste adesea si ne da lectia pe care trebuie sa o invatam, dar nu cred ca daca nu mai suntem multumiti de o relatie ea ne indeamna sa inselam. Si uite asa intram intr-un cerc in care incercam sa ne convingem singuri ca nu e asa de grav.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai ca nu se potriveste ... iubire adevarata e iubire adevarata si presupune si mult respect ... si macar din respect ii zici mai frate am terminat-o, tocmai pentru ca am tinut macar candva la acea persoana ... daca ajungem la asa ceva intr-adevar nu stim sa iubim si e de plans. Vad si eu ca viata ne uimeste adesea si ne da lectia pe care trebuie sa o invatam, dar nu cred ca daca nu mai suntem multumiti de o relatie ea ne indeamna sa inselam. Si uite asa intram intr-un cerc in care incercam sa ne convingem singuri ca nu e asa de grav.

peste vreo 10 ani mai stam de vorba! :jester: (un calcat stramb nu e un capat de tara... sunt alte lucruri mult mai importante! normal ca ideal ar fi sa fie totul frumos si stralucitor dar.........)

Editat de shadow_silence

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
peste vreo 10 ani mai stam de vorba! :) (un calcat stramb nu e un capat de tara... sunt alte lucruri mult mai importante! normal ca ideal ar fi sa fie totul frumos si stralucitor dar.........)

Mda ca de obicei ... nu am experienta de viata necesara :jester: De ce fratilor credeti ca doar numarul de ani iti aduce experienta? Da sunt multe lucruri mai importante ca acest calcat in strachini in cadrul unei prietenii/casnicii ... dar asta nu inseamna iubire. Chiar daca mi se va intampla mie si voi calca stramb tot la acesta concluzie voi ajunge: nu am stiut ce e iubirea. Sau nu a fost persoana potrivita atunci cand il vei gasi pe EL/EA nici nu se pune problema de a cugeta la asa ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io am acceptat o asfel de relatie sa ii zicem secreta :tease: cand l-am cunoscut pe sotul meu io aveam alt preten :jester: de care m-am descotorosit intre timp. Si secretul a durat de joi pana m-ai apoi , in final s-a dovedit a fi extrem de oficial secretul :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×