Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

A murit whishmaster...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai inainte am ajuns acasa...si verificam ce sa-a mai scris pe forum...cand am vazut topicul m-am inverzit pur si simplu la fata...nu-mi vine sa cred :o: ...CONDOLEANTE!

Imi inchipui cat iti este de greu...nu stiu daca te ajuta cu ceva,daca-ti zic ca sunt alaturi de tine si te pot ajuta...sa-ti spun niste lucruri bune..Asta e regula pamanteana..oamenii vin si pleaca... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unul din raspunsurile sale active in topicul "Ultima zi.."

 

daca va arde de gluma sau nu de cateva ori in acesti 23 de ani pe care ii am am avut senzatia ca ziua care urmeaza va fi ultima din viata mea...si ghici-ti ce am facut?nimic special...doar ca am cautat sa aflu daca sunt pe lista mortii.......see final destination 1,2...daca as fi sigur ca ziua de maine va fi ultima din viata mea as sta toata ziua pe roportal.....cool no?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este al 2 lea mesaj pe care il scriu.la primul sa-a blocat calculatorul... probabil vorbream prostii.e un semn si asta.multumesc pentru ca imi sunteti aproape dar nu eu merit atentia vostra ci adi.am ajuns la concluzia ca el isi simtea sfarsitul... si se simtea pregatit sa adere la cealalta entitate. noi ii spunem moarte si nu o concepem ca pe o eliberare ci credem ca aceia care trec dincolo sunt niste victime. victimele cui? a vietii.... gandim simplist: viata nu i-a mai vrut.va propun un joc. o flotare logica... ce ati zice daca am considera viata ca pe o pedeapsa a ceea ce noi nu putem simti decat atunci cand nu mai suntem...oricat de inteligenti am fi, suntem totusi mult prea putin inteligenti pentru a intelege.sau poate ne e frica sa gandim dpdv a celui trecut dincolo pentru ca cei ce inteleg au dreptul sa treca la urmatorul nivel al evolutiei lor in spirit. fara sa mai astepte ca acest lucru sa se intample de la sine...pur si simplu... noi ii spunem moarte...

 

mah adi eu mai stau putin pe aici... sa vad cum e... recunosc sunt las.. si mult prea ingust in gandire ca sa merit un "next level". imi vei lipsi pentru un timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am ajuns si eu un Coltul Trist si am ramas masca.... nu-mi vine sa cred.... SINCERE CONDOLEANTE! Chit ca acum nu mai conteaza cum gandim noi, ce parere avem noi despre moarte, cert e ca atunci cand cineva pleaca dintre noi e dureros pentru ca nu stim cand ne vom mai revedea.... e greu, dar trebuie sa trecem mai departe. Wismaster va ramane mereu in amintirea noastra.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi aduc aminte de o discutie pe care am avut-o acum vreo 2 luni.... eu ii spuneam, ceva despre ceea ce va fi sa fie in romania ....despre faptul ca peste ani va veni generatia noua si ...ma rog vorbeam cu el despre viitor... la care el mi-a replicat pe un ton pe care acum il vad ff serios ceva de genul... "cine o sa mai apuce pana atunci". nu vreau sa gresesc si sa ma ierte daca o fac, dar banuiesc ca el nu numai ca isi simtea sfarsitul, dar si-la si vedea ca pe o eliberare... aproape ca si-la dorea... ca pentru a se desavarsi spiritual. apoi imi mai aduc aminte de o discutie de-a noastra in care zicea ca si-ar fi dorit si ar fi fost incantat sa fie criminalist...sa lucreze cu cadavre...abia acum incat incet am inceput sa mestec si sa simt tot ceea ce mi-a spus el. printre filmele lui preferate erau: efectul butterfly , final destination si whismaster. pare ciudat dar am inceput sa il vad fericit acolo unde este acum........ si sa ma bucur pentru fericirea lui.... mostenirea pe care mi-a lasat-o sunt cateva imagini cu el si o gramada de teme de meditatie profunda pe care nu cred ca am sa le inteleg total in viata asta...dar cu siguranta il voi stoarce de informatii atunci cand ne vom reintalni.

maine este inmornatarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-la odihneasca in pace!

(Cuvintele uneori nu pot face sa dispara durerea, dar pot fi o mica alinare...de undeva de acolo de sus probabil ca vede ca a avut aici un prieten)

Editat de Absint

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moartea face parte din viata asa cum si durerea face parte din om....gandeste-te ca el va trai vesnic in sufletul tau...acopera-la zilnic cu ganduri calde,hraneste-la cu vorbe bune si da-i sa bea amintiri limpezi....dar niciodata nu te afunda in tristete...incearca sa speri ca acolo poate ii este mai bine

Condoleante!:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciodata nu-mi gasesc cuvintele in astfwl de situatii si din pacate in ultima vreme ma intalnesc destil de des cu ele .

sincere condoleante si sa-i fie tarana usoara !

 

fii tare si mergi mai departe oricat ti-ar fi de greu maybe , caci sunt sigura ca el asta si-ar fi dorit , pentru amintirea lui ca prieten trebuie sa mergi mai departe !

 

numai bine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru tot. sunteti extraordinari. adi cred ca va fi fericit sa fiu cu voi... poate ca el chiar a vrut sa aiba prin mine o continuitate pe forum.el a fost cel care mi-a sugerat sa postez si eu aici.... sper sa fiu la inaltime...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×