Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

A murit whishmaster...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Odata cu anii realizez cat de trecatori suntem... moartea e o intamplare.. suntem ca niste sclavi ai destinului, supusi vrem nu vrem, sa acceptam asa cum sunt intamplarile care nu depind de noi... ne putem consola zicand suntem totusi niste chiriasi ai bucuriilor si tristetilor, amintirilor si sperantelor, simtirilor profunde si nepasarii,ai albului si ai negrului.

Toate trec. Doar noi mai ramanem ..pentru un timp.

Azi sunt 3 ani de cand Adi ne-a parasit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am dat intamplator peste topicul asta si citind m-am infiorat. Viata este de cele mai multe ori nedreapta; cateva momente cand era sa fim frumosi, cateva momente cand era sa fim geniali, cateva momente cand era sa fim fericiti...

 

(Afara s-a-ntunericit...dau perdelele-ntr-o parte si constat ca ninge...si nu ma bucura... si "ca si zarea, gandul meu se innegri".)

 

"Imi cad pe fata fulgi de nea / ca pe un bulgar de pamant / si nu-i nici ploaie si nici vant / ce rece e pe fata mea"...

 

Tu maybe poti fi fericit ca ai avut - fie si pentru putin timp - un asa prieten.

 

"Plesnit toate corzile de la violoncel."

 

 

ODIHNEASCA-SE IN PACE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vestea am primit-o ca pe un ciiocan in frunte.nu stiu incerc sa ma adun putin... refuz sa cred.e imposibil.. am vbit cu el la tf acum o saptamana.. era tipul omului pe care il puteai intreba orice si nu iti raspundea cu nu stiu. era unul dintre dictionarele sufletului meu..... nu pot sa cred ... avea doar 24 de ani. sa-a inecat in timp ce manca si ...nununjuuunjuuuuuuuu....imi vine sa uirlu....

Pare rau..dar sa stii ca nu conteaza cum mori , ci cat de 'impacat' esti atunci cand ceasul iti bate...altii se chinuie ani de zile si ajung sa se roage sa moara..

Incearca sa te gandesti la el..poate sa il simti..eu cred ca acolo unde e ii e mai bine..sincer, cred ca oriunde e mai bine decat aici.

Du mai departe amintirea lui..invata si pe altii ce te-a invatat el..si nu il vei pierde niciodata !!

 

Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui!

 

 

Fii tare..fa-o pentru el, scrie ceva frumos in memoria lui..sa ramana cate putin in sufletul tuturor care au auzit sau aud de el pentru prima data.

 

Fii tare!

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe Whishmaster, dar topicul acesta m-a intristat. Si avea doar 24 de ani... si ce accident stupid...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu l-am cunoscut pe Whishmaster, dar topicul acesta m-a intristat. Si avea doar 24 de ani... si ce accident stupid...

Si io is prea tanar spre a-l fi cunoscut... Dar e tristut topicu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lingvistul, omul de televiziune, jurnalistul, criticul literar, traducatorul si politicianul George Pruteanu a incetat din viata in aceasta seara. El a suferit un infarct miocardic. George Pruteanu implinise 60 de ani in luna decembrie. Este cel mai bine cunoscut pentru emisiunea "Doar o vorba sat-i mai spun", pentru Legea Pruteanu si pentru criticile aduse divertismentului de proasta calitate si manelelor.

 

Mircea Ungureanu, purtatorul de cuvant al Spitalului Sfantul Pantelimon, a declarat pentru Realitatea TV ca George Pruteanu a fost internat marti, dupa ce s-a prezentat la camera de garda cu simptome care sugerau faptul ca suferise un infarct. Ungureanu a declarat ca Pruteanu nu a vrut sa se interneze, cedand doar la insistentele medicilor si ale familiei.

 

Joi seara a suferit un nou infarct, de data aceasta masiv, iar manevrele de resuscitare au fost zadarnice, iar in jurul orei 20.00 a fost declarat decesul.

 

George Pruteanu s-a nascut la data de 15 decembrie 1947, la Bucuresti.

 

Potrivit propriului sau site, nu a fost membru al PCR, iar in noiembrie 1996 s-a inscris in PNTCD, partid pe care l-a parasit in martie 1998. Doi ani mai tarziu, in februarie 2000, s-a inscris in PSD, iar din septembrie 2003 a fost membru PRM.

 

A urmat cursurile facultatilor de litere din Iasi si Bucuresti, la sectia franceza-romana, si si-a dat doctoratul in filosofie.

 

P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: lasa in urma un model de urmat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×