Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

A murit whishmaster...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Trist.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

 

:blink:

 

Din pacate, mereu ne plangem valorile cand e prea tarziu pentru a le mai putea recupera/aprecia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost un om controversat, dar consider ca a reprezentat o valoare. I-a fost profesor unui prieten care mi-a zis ca se ducea de drag la cursurile lui, si eu am de tradus pt faculta un articol de-al lui care mi s-a parut genial!

Pacat! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: lasa in urma un model de urmat

 

Pacat ca nu are cine sa il urmeze.

 

A fost un om controversat, dar consider ca a reprezentat o valoare. I-a fost profesor unui prieten care mi-a zis ca se ducea de drag la cursurile lui, si eu am de tradus pt faculta un articol de-al lui care mi s-a parut genial!

Pacat! Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

 

La cursuri, da dar la examene eram toti murati. ;)

 

Dumnezeu sa il odihneasca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moartea d-lui G. Pruteanu a mai pus inca o data in doliu aceasta tara ce tocmai de acest fel de oameni are nevoie disperata..

A fost unul dintre putinele persoane in viata pe care le admiram cu adevarat...asta ne mai aduce inca o data aminte caci spontana vine plecarea spre nestiut...si niciodata nu lasi si nu faci cat ai fi vrut sa faci...

Dumnezeu sa te odihneasca in pace ....caci se pare ca mai pica o stea in nebuna ploaie de stele nesfarsita

Editat de Sch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

D'zeu să'l ierte !

 

un om modest, care a locuit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi vorbiti serios?! chiar a murit? incredibil!

saptamana trecuta l-am vazut la o emisiune pe TVR1...

Da, a fost la fel de necrezut şi pentru mine c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

YAY complezenta!

Pai acelasi personaj era acuzat si daca imi amintesc bine, chiar existau dovezi ca a furat zacusca gospodinelor, iar unele eleve d-ale lui il acuzau de hartuire sau sa spunem ca astepta favoruri sexuale...

 

Pe de alta parte, printre foarte-foarte putinii oameni publici care erau coerenti. Ceea ce e mare lucru.

Si la fel de rar, avea alura de intelectual spre deosebire de multi altii.

 

 

Si pentru destinderea involuntara a atmosferei, Huidu spune la Realitatea TV -citez aproximativ-: 'Nu am cum sa vorbesc de George Pruteanu la trecut, dar A FOST...A FACUT...ERA...'

 

Huidu, esti un idiot total, ipocritule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: lasa in urma un model de urmat

Mai bine nu. A fost un nationalist feroce, la fel ca si Iorgovan. Iar ai mei spun ca acum 20 de ani vindea carti la pachet in libraria unde lucra, nu puteai sa cumperi cartea pe care o voiai decat in aceeasi punga cu una aleasa de el. Si le plateai pe amandoua, bineinteles.

 

E un lucru bun ca ne desprindem de trecut, chiar dacă Dumnezeu insusi trebuie sa se ocupe de asta ;) Si pana intr-o zi, cand vom auzi si despre "ultimul pe listă", nu vom fi vindecati complet.

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×