Sari la conținut
Forum Roportal
ioanide

Adolf Hitler

Postări Recomandate

Io una apreciez oarecum aceasta personalitate . Hitler era un om f destept dar si un nebun :jester: A facut lucruri urate , demonice nu poti sa zici ca nu ... A omorat cateva milioane de oameni ( pt asta si-a platit soarta) , dar va imaginati daca Germania ar fi castigat razboiul cum ar fi fost? :)

Mai multa liniste?!?! :mellow:

 

Nu cred ca intrebarea asta are vreun sens.

Tot ce pot spune in "favoarea" lui Hitler e ca a avut magnetism, carisma, pur si simplu hipnotiza masele, altfel nu se explica cum de sute de oameni il urmau si credeau in vorbele lui (cu sfintenie as putea spune).

Carismatic,insa carisma fara puterea de convingere nu face mare lucru.Electriza instantaneu masele.Toti auditorii isi doreau sa il slaveasca.Si nu vorbesc de fanatismul indus de nazism.

 

hitler nu a făcut nimic bun. economia germaniei a avansat pentru că s-au

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iata un topic care ma pune serios pe ganduri .... Hitler inger?????? extraordinar !!!!!! Si asta acum cand fascismul si-a dat deja de mult examenul si stim ca acest cuvant nu are nimic in comun cu pozitivul.+

Iata cum sunt vehiculate minciuni:

 

"

Germania ,germania deasupra tuturor nu este doar un cantec.Este dorinta germanilor de a se impune peste tot.Nu conteaza mijloacele.
Un asemmenea text daca nu este scris din prostie atunci nu poate fi decat blasfemie .... Textul cu pricina este chiar imnul Germaniei dar gresit si mincinos tradus,..... Deutschland

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-ar mira peste vreo 100-150 de ani sa apara ca sfant in calendarul bisericesc !

IMPARATUL Constantin , avea un mare hobby, luptele de gladiatori, la care participa , nu se uita , ii placea foarte mult sa....ucida , o facea din pasiune ! Acum e....sfant ! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hitler a fost un Demon...asta e cert nu a facut nimic sa poata fi numit Inger! Si cu toate astea nu el a fost cel mai mare criminal din istorie...nu el a omorat cei mai multi oameni asa cum ne este el prezentat in ziua de azi...Mauzedum(nu stiu cum se scrie exact) a fost cel mai mare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hitler a fost un Demon...asta e cert nu a facut nimic sa poata fi numit Inger! Si cu toate astea nu el a fost cel mai mare criminal din istorie...nu el a omorat cei mai multi oameni asa cum ne este el prezentat in ziua de azi...Mauzedum(nu stiu cum se scrie exact) a fost cel mai mare...

Aici nu este intrecere pentru Cartea Recordurilor: cine poate omor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer bateti campii din punctul meu de vedere ; mai aveti sa laudati atrocitatile comise de fascisti si ce frumoasa este viata fara evrei, tigani, senegalezi, etc ...

felicitari !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer bateti campii din punctul meu de vedere ; mai aveti sa laudati atrocitatile comise de fascisti si ce frumoasa este viata fara evrei, tigani, senegalezi, etc ...

felicitari !

Cred ca e ceva mai mult decat o simpla postare aiurita ci de un fel de prozelitism ptr reconsiderarea "valorilor" fascismului .... ca doar tot se pregateste "noua dreapta" a lui Jiji sa isi faca avant!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O economie nu se poate baza numai pe inarmare, pentru ca iti trebuie in primul rand infrastructura.Asa s-ar inarma toate tarile si ar face bani!!! Probabil ca hitler a fost printre putinii conducatori (dictatori) care au gandit pe termen lung (reichul de 1000 de ani ar trebui sa va spuna ceva) Nu a existat niciodata pana acuma, vreun conducator care sa se gandeasca si la generatiile viitoare. Asta cred ca a fost planul lui - planificarea pe termen lung -. Inainte sa judeci pe cineva ar trebui macar sa incerci sa ii intelegi scopurile si intentiile. Dar in schimb noi ce facem? hitler inamicul numarul unu, trebuie omorat,inchideti topicul bla bla. Mai intai incercati sa intelegeti personajul ca sa nu mai aveti ca surpriza inca un adolf. Nu ii i-au apararea , dar ce nu cunosti nu poti sa previi din timp. Nu v-ati gandit niciodata ca poate nazismul a fost contra comunismului? Asemanarea hitler-stalin nu este deloc intamplatoare. Si ca dovada a ignorantei si prostiei oamenilor cand vad o zvastica o asociaza cu "raul" si ei saracii nici macar nu stiu ce semnifica crucea incarligata.

Apropo Soimos tu ar trebui sa stii mai bine ca mine: de ce germanii sunt cel mai sanatos popor d.p.d.v fizic?

 

Am avut si noi pe unul care planifica pe termen lung ....si se mai goleau ceva magazine ...lagarele de concentrare le construia de zor (cartiere de blocuri era numele civil ) si tocmai gasise si ideea ca trebuie sa manince toti la cantine ! (nu a mai apucat sa puna in functiune circurile foamei...)

Evil nu necesita nici scuze nici prea multe explicatii - e doar EVIL

 

:yahoo:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde si pana unde germanii sunt cel mai sanatos popor dpdv fizic??? Japonezii sunt cei mai longevivi. Asta inseamna sa fii sanatos, nu? Ce ma enerveaza e ca daca te tunzi ca Hitler sau iti faci tricou cu zvastica esti arestat. In schimb daca porti tricou cu mutra lui Stalin sau cu secera si ciocanul esti catalogat drept smecheras. Diferenta intre Hitler si Stalin e ca Stalin (comunismul) nu a arborat steagul mortii; nu a omorat conform legii. Hitler a legiferat genocidul (vezi lagarele). Stalin in schimb avea doctrina "curata".

 

Ioanide, cel care a deschis topicul, se intreaba daca Hitler e demon sau inger. Ingerul e fata lui Dumnezeu. Sau interfata, in termeni moderni, catre Dumnezeu. Hitler L-a renegat, a inchis in lagare preoti. Cum adica sa fie inger? Ce ar avea el angelic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer bateti campii din punctul meu de vedere ; mai aveti sa laudati atrocitatile comise de fascisti si ce frumoasa este viata fara evrei, tigani, senegalezi, etc ...

felicitari !

 

doh incercati sa vedeti din punct de vedere obiectiv si sa nu mai priviti din prisma faptelor comise in al 2-lea razboi mondial.

 

Am avut si noi pe unul care planifica pe termen lung ....si se mai goleau ceva magazine ...lagarele de concentrare le construia de zor (cartiere de blocuri era numele civil ) si tocmai gasise si ideea ca trebuie sa manince toti la cantine ! (nu a mai apucat sa puna in functiune circurile foamei...)
Planificarea pe termen lung nu inseamna o viata, inseamna secole....

 

De unde si pana unde germanii sunt cel mai sanatos popor dpdv fizic??? Japonezii sunt cei mai longevivi. Asta inseamna sa fii sanatos, nu? Ce ma enerveaza e ca daca te tunzi ca Hitler sau iti faci tricou cu zvastica esti arestat. In schimb daca porti tricou cu mutra lui Stalin sau cu secera si ciocanul esti catalogat drept smecheras. .

 

In 37-38 s-a in Germania s-a organizat un referendum, unde mamele au votat daca sunt de acord ca copiii care se nasc cu malformatii sau handicap sa fie eutanasiati. Peste 80% au fost de acord. Este ceea ce se numeste "purificarea rasei". Longevitatea nu are decat foarte mica legatura cu sanatatea.

 

 

Diferenta intre Hitler si Stalin e ca Stalin (comunismul) nu a arborat steagul mortii; nu a omorat conform legii. Hitler a legiferat genocidul (vezi lagarele). Stalin in schimb avea doctrina "curata"
Hitler nu a legiferat nimic, putini sunt cei care stiau de ce se intampla cu adevarat in lagare. Stalin ii omora mai pe fata ca hitler, numai ca, in cazul lui nu s-a facut niciodata tam-tam...

 

Hitler L-a renegat, a inchis in lagare preoti. Cum adica sa fie inger? Ce ar avea el angelic?

 

Probabil nu stii ca popii si biserica aveau aceeasi soarte si in rusia, mai rau chiar ca acolo ii ingropau cu tot cu biserici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×