Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Papa Ioan Paul al II-lea a incetat din viata....

Postări Recomandate

Dumnezeu are planurile Lui si de multe ori acestea nu coincid cu ale noastre. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu are planurile Lui si de multe ori acestea nu coincid cu ale noastre.  :)

[snapbacca]33856[/snapbacca]

Corect. Si din pacate uneori planurile Lui includ luarea oamenilor de pret.

Din ultimele stiri am inteles ca deja respira cu ajutorul aparatelor. Daca a ajuns la faza asta, tare mi-e teama ca pana maine nu mai este Papa Ioan Paul al-II-lea ;) :cry: :clap: :band: :good: ;) ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BREAcaING NEWS:

CNN a anuntat ca Papa a murit.

Vaticanul refuza orice comentarii sau confirmari.

;)

Daca e asa, Dumnezeu sa-la odihneasca!

A fost intr-adevar un om de exceptie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

God rest his soul!!!

 

A fost un om mare, insa trebuie sa fim realisti... Odata si-odata trebuia sa se intample si asta... Nimeni nu e nemuritor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a miscat trecerea lui in nefiinta, dar mai ales viata lui.. cred ca a fost un apostol al timpurilor noastre. a avut puterea sa-la ierte pe cel care la-a ranit, a avut puterea sa isi ceara scuze pentru greselile pe care le-a comis Biserica Catolica in istoria ei, a avut rabdare si a luptat tacit impotriva comunismului... cuvintele sunt infime pentru a-la elogia. Am simtit cum puterea spiritului sau a reusit sa uneasca astazi la funeralii conducatori de state mai presus de conflicte de interese, religii mai presus de dogme, oameni mai presus de ura dintre ei.. sincer sa fiu pana acum Papa mi sa-a parut doar un simplu lider, dar astazi mi-am dat seama ca m-am inselat amarnic. :blinca:

 

Dumnezeu sa il odihneasca si sa ii dea puterea ca de acolo de sus sa vegheze in continuare asupra noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici un om nu trece in nefiinta,este o exprimare gresita!Am ascultat explicatie a unui preot ortodox pe B1TV,infuriat chiar de aceasta.Incercati sa schimbati titlul temei.Papa a fost o personalitate de necuprins in cuvinte,un suflet mare.Suferinta sa,am trait-o ca pe aceea a fiului meu in ultimile clipe ale vietii lui.Cu aceeasi intensitate.Mi-am revenit cu greu din starea acee de apasare care ne cuprinsese parca pe toti!Tot respectul si Dumnezeu sa-i dea odihna binemeritata! :roll: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×