Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Papa Ioan Paul al II-lea a incetat din viata....

Postări Recomandate

Eu unul nu cred.

Se stie de mult starea lui de sanatate,cred ca deja la Vatican se fac cartile...

Dar mai stii ;) ,incurcate sunt caile Domnului;sa-ar putea sa-si revina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca deja se simte mai bine... Vaticanul a dat asigurari ca nu sunt motive de ingrijorare doar ca Papa se reface mai greu din cauza varstei inaintate si a bolii Parcainson de care sufera...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

situatia asta seamana cu perioada in care, pe prima pagina a ziarelor, era scris cu majuscule: "MAI E BRITNEY SPEARS VIRGINA SAU NU?"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum cred ca ati aflat deja, starea Papei sa-a inrautatit in aceasta seara iar Papa Ioan al II-lea este in moarte clinica in acest moment din cauza unui infecti. Doctori spun ca doar o minune i-ar mai putea salva viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ma uit si eu acum la televizor. La aceasta ora medicii incearca sa-i administreze antibiotice, se pare ca raspunde la acest tratament, dar... a primit ultima impartasanie. Lumea o sa piarda un om deosebit. Suveranul Pontif a primit Sfantul Maslu. Se asteapta miracole.

 

Sursa: Antena 1; surse de la Vatican

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce se parea ca Suveranul Pontif raspunde la tratament, de dimineata acesta a suferit un atac de cord din cauza unei septicemii... se pare ca starea sa e din ce in ce mai grava, de aceea nu a fost transportat la spital pentru ca vrea sa moara in patul sau...

 

Aseara nu mi-a venit sa cred cand urmaream editiile speciale... uneori imi pare ca cei puternici sunt nemuritori, insa in fata mortii nimeni nu e puternic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este rau cand moare cineva si este si mai rau cand acel cineva este o persoana ca Papa Ioan. Dar din pacate este doar un om care a ajuns la capatul vietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×