Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Isus e / a fost Dumnezeu Tatal?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iosafat tu probabil nu vrei sa intelegi ca nu este asa...ti-am explicat odata cum sta treaba cu "strapunsul". Mai mult de atata orice parinte iubitor daca isi vede fiul in suferinta simte poate si el suferinta respectiva...cu atat mai mult Dumnezeu prin Duhul sau care nu este asemanator oamenilor poate simti mai mult...

 

Si iar faci confuzii...adventistii cred cam la fel ca ortodoxii si catolicii cu privire la trinitate doar martorii cred altfel.

 

Tu consideri ca Cristos este acelasi cu Dumnezeu Tatal doar pentru ca nu vrei sa accepti alte explicatii pentru versetele pe care te bazezi in aceste afirmatii si in acelasi timp refuzi sa accepti si versetele care arata clar ca nu este asa...

 

ahaaaa....originala explicatie intr-adevar, in stilul Adrian Nastase, ceva de genul "v-am tras-o dar macar nu v-a durut, ba la unii chiar va placut, perversilor"

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ahaaaa....originala explicatie intr-adevar, in stilul Adrian Nastase, ceva de genul "v-am tras-o dar macar nu v-a durut, ba la unii chiar va placut, perversilor"

 

:crazy: :wub:

 

iosafat daca tu esti multumit cu intelegerea ta si nu ai semne de intrebare pentru tine cand citesti in alte parti ale bibliei atunci nu pot decat sa ma bucur pentru tine... :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca Isus cand a fost pe Pamant era dedublat ca noi cand jucam counter strike in retea. Cand te bagi in retea tot tu esti, dar mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aha! Am inteles ! Trebuie sa joci Heroes, nu counter strike ca sa interpretezi corect Biblia! :x

 

Adevarul lui Isus nu se poate compara cu aceste jocuri rebele de pe calculator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul lui Isus nu se poate compara cu aceste jocuri rebele de pe calculator.

Care adevar ?

ASTA?

 

(Matei 10:34,35,36,37) Isus recunoaste : Sa nu va-nchipuiti ca am venit sa aduc pacea pe pamant: Am venit nu ca sa aduc pacea, ci sabia. (35) Ptr. ca am venit sa aduc dihonia intre om si tatal lui, intre fata si mama ei si intre nora si soacra. (36) Si dusmanii omului se vor gasi printre ai sai, din propria lui casa.

E si normal daca recunoaste ca:

 

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul lui Isus nu se poate compara cu aceste jocuri rebele de pe calculator.

 

Moses roses, holly cow, deci tu esti din aia care nu si-ar lasa copilul sa se joace la calculator Carmageddon fiindca ar calca vacile cu masina? I-ai da numai jocuri de fetiţe cu floricele pe campii hai sa le adunam copii?

 

Traznaile mele sunt adevarate.

 

Raiul adventist nu va fi niciodata pe pamantul material, pentru simplu fapt ca lumea materiala e o lume a iluziilor care va trece: "Iata eu fac toate lucrurile noi" "Iar cerul si pamantul dintai vor trece si marea nu va mai fi".

 

Daca regenerezi pamantul cum spun adventistii, de ce nu si marea, ca 80% din viata e in ape?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Isus e / a fost Dumnezeu Tatal? NU

asa dupa cum niciun fiu nu poate fi propriul sau tata".

 

Daca este Dumnezeu increat - Da.

 

"....pe scaunul acesta de domnie şedea Cineva

Şi am pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moses roses, holly cow, deci tu esti din aia care nu si-ar lasa copilul sa se joace la calculator Carmageddon fiindca ar calca vacile cu masina? I-ai da numai jocuri de fetiţe cu floricele pe campii hai sa le adunam copii?

 

:friends: :jester: :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×