Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Isus e / a fost Dumnezeu Tatal?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dovezi din Apocalipsa ca Isus e Dumnezeu Tatal

 

4:2 ....pe scaunul acesta de domnie şedea Cineva

 

5:4Şi am pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dovezi din Apocalipsa ca Isus e Dumnezeu Tatal

 

4:2 ....pe scaunul acesta de domnie şedea Cineva

 

5:4Şi am pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu scrie ca nu era vrednic...iar "nimeni nu fusese gasit vrednic" nu poate sa aibe sens absolut si nu se poate referi la Dumnezeu care este Atotputernic.

Crestinii se inchina lui Dumnezeu in numele lui Cristos. Nici sa te inchinui lui Cristos nu este considerat un lucru gresit...Titlu de "Dumnezeu" a fost atribuit multor persoane dar doar IHVH este singurul Dumnezeu prin sine sau "singurul Dumnezeu adevarat".

Acestea nu sunt dovezi ca Cristos este "insusi Tatal". Cristos avea Spiritul Sfant de la Tatal iar acesta era cel care facea "lucrarile". Tot Ioan spune...

 

3 Ioan 1:11 Preaiubitule, nu urma răul, ci binele. Cine face binele, este din Dumnezeu: cine face răul, n-a văzut pe Dumnezeu.

 

Asta inseamna ca toti cei care fac binele au vazut pe Dumnezeu...este in sens simbolic...ce este bun este identificat cu Dumnezeu iar ce este rau este identificat cu Satan. Altfel am crede ca Cristos l-a identificat pe Petru cu SATANA.

 

Marcu 8:33 Dar Isus s-a

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca Isus cand a fost pe Pamant era dedublat ca noi cand jucam counter strike in retea. Cand te bagi in retea tot tu esti, dar mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca Isus cand a fost pe Pamant era dedublat ca noi cand jucam counter strike in retea. Cand te bagi in retea tot tu esti, dar mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×