Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Isus e / a fost Dumnezeu Tatal?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Isus e / a fost Dumnezeu Tatal? NU

asa dupa cum niciun fiu nu poate fi propriul sau tata".

 

Daca este Dumnezeu increat - Da.

 

"Plecati de la Mine blestematilor ca nu va cunosc de unde sunteti". De ce vorbeste Isus in locul Tatalui daca nu e El Tatal?

 

Repet inca o data, singurele biserici satanice care nu recunosc ca Isus a fost Tatal intrupat (nu increat) sunt adventistii, Turnu de Veghe a lui satana anticrist si mormonii si multi alti neoprotestanti.

 

Biserici care spun ca Isus a fost Tatal, sunt catolicii, ortodoxii, baptistii, penticostalii, biserica lui cristos si altii.

 

Degeaba te botezi mic, mare, nu pupi icoane daca nu crezi in sfanta treime asa cum a spus Matei, daca il cobori pe Isus la statutul de dumnezeu "increat" (de unde le scoateti, din dexul lui anticrist?) sau simplu om facut.

 

De ce singurul vrednic de a deschide cartea a fost Mielul? Ce, alt inger nu se putea incarna - increa in Isus - Miel sa deschida si el cartea? Ce e asa special la Isus?

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Isus e / a fost Dumnezeu Tatal? NU

asa dupa cum niciun fiu nu poate fi propriul sau tata".

 

Daca este Dumnezeu increat - Da.

 

"....pe scaunul acesta de domnie şedea Cineva

Şi am pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca poti sa il aranjezi acest mesaj ? Nu de alta dar mi-ar place sa raspund...:roll:

Nici biblia nu spune ca Cristos este Tatal intrupat. Nici biblia nu ne spune sa credem in sfanta treime...

 

Biblia ne spune ca Isus e Tatal in Evanghelia dupa Ioan, iar Apocalipsa ne spune la fel, acelasi lucru, iar pentru cei care cred altceva, Isus Tatal are un mesaj CLAR:

 

"Plecati de la Mine blestematilor ca nu va cunosc de unde sunteti".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biblia ne spune ca Isus e Tatal in Evanghelia dupa Ioan, iar Apocalipsa ne spune la fel, acelasi lucru, iar pentru cei care cred altceva, Isus Tatal are un mesaj CLAR:

 

"Plecati de la Mine blestematilor ca nu va cunosc de unde sunteti".

 

iosafat te-ai gandit vreodata ca ai putea sa fi "o piatra de poticnire pentru multi" ?

 

Unde ne spune biblica ca Iesus este Tatal ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iosafat te-ai gandit vreodata ca ai putea sa fi "o piatra de poticnire pentru multi" ?

 

Unde ne spune biblica ca Iesus este Tatal ?

 

Peste tot ne spune, si in VT si in NT; piatra de poticnire nu sunt. Si nici doctrina martorilor nu e o piatra de poticnire decat pt cei care merg la pierzanie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste tot ne spune, si in VT si in NT; piatra de poticnire nu sunt. Si nici doctrina martorilor nu e o piatra de poticnire decat pt cei care merg la pierzanie.

 

Unde spune in VT, Iesus Cristos ? Nu are nici o legatura doctrina martorilor cu intrebarea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde spune in VT, Iesus Cristos ? Nu are nici o legatura doctrina martorilor cu intrebarea mea...

 

In toti prorocii, cu exceptia lui Isaia. In Zaharia, in Psalmi, in Evanghelia lui Ioan, chiar si Isus spune despre Sine ca e Tatal, vrei sa-l faci mincinos pe Isus? Asta numa diavolul poate sa faca, el e tata minciunii, tu te-ai aliat cu diavolul pana la capat? Hotaraste-te, Isus a pregatit Iazul cu Foc pentru acei blestemati despre care spune ca nu-i cunoaste. Vrei sa te numeri in randul lor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In toti prorocii, cu exceptia lui Isaia. In Zaharia, in Psalmi, in Evanghelia lui Ioan, chiar si Isus spune despre Sine ca e Tatal, vrei sa-l faci mincinos pe Isus? Asta numa diavolul poate sa faca, el e tata minciunii, tu te-ai aliat cu diavolul pana la capat? Hotaraste-te, Isus a pregatit Iazul cu Foc pentru acei blestemati despre care spune ca nu-i cunoaste. Vrei sa te numeri in randul lor?

 

iosafat...tu pui cuvinte in gura lui Dumnezeu si a scriitorilor biblici...imi pare rau pentru tine ca nu vrei sa vezi aceasta realitate...Cristos nu spune niciodata despre sine ca este Tatal...din contra. Sunt zeci de versete care arata asta...Ar trebui sa te mai gandesti...:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cuv
Editat de marinaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×