Sari la conținut
Forum Roportal
marius_cta

Produsele Herbalife?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu am citit toate postarile inca, dar va spun din experienta. Am urmat tratament cu herbal life. minunat tratament! rezultate vizibile! in 3 luni 15 kg. ok.....concluzia este ca la modul cel mai serios, creeaza dependenta. dupa ce incetezi, depui la loc in si mai scurt timp.

 

viata sanatoasa....schimba stilul de viata, definitiv. am postat secretul la rubrica depsre apa calda. citeste :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca sunt foarte scumpe produsele. Am inteles insa ca dau rezultate. Eu am facut o singura data, demult, tratament pentru vitaminizare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica,ce sa credem?Daca e bun sau nu,sau daca e eficient?

 

Ei bine,nu e bun...e, intr-o oarecare masura, eficient si sigur duce la tot felul de afectiuni ale stomacului,ficatului,etc.Am o ruda care dupa cativa ani de cure cu herbalife, s-a,,curatat'' de tot.

 

Herbalife a "curatat-o"? Bai nene... daca asa era cu adevarat ... pai iti dai seama ca te imbogateai din asta? Compania asta face miliarde bune.... Pai ia gandeste (nu gandeste-te), NENE o tarai in judecata pana iti luai milionul.. Da` pe tine banii nu te intereseaza ... stii de ce? pt ca nu dai doi bani pe faptul ca milioane de oameni folosesc Herbalife si au rezultate cu Herbalife si nu mai pot trai fara Herbalife probabil... pt ca Herbalife creeaza dependenta, ... da! dependenta de bunastare, de sanatate, de mai bine

 

Herbalife este problema ta? Problema ta e alta.... nu Herbalife!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Herbalife este problema ta? Problema ta e alta....

 

Da,ai dreptatae...problema mea e cu totul alata...sa duc o viata sanatoasa...si sa ii protejez cat pot pe cei din jurul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MIE draga...nu te enerva..."ministeru sanatatii" le-a aprobat ca suplimente alimentare.

 

De ce si cum le-a aprobat...intreaba-i pe patronii tai cat "costa" o autorizatie de punere pe piata a unui supliment alimentar si cat "costa" reactualizarea anuala a unei autorizatii...

 

Herba life...adica ierburi viata nu asigura nici proteine nici vitamine necesare...minerale?...pentru o parte din necesarul organismului uman in 24 ore.

DE CE?...simplu...de exemplu organismul regleaza automat necesarul de vitamine...

Iar produsele oferite sunt de ex.rose_ox - extract de rosmarin...numai (!) 78.51 lei - rosmarin se gaseste si faci infuzie....

herbalife line...numai 87.24 lei(!) contine acizi omega 3 - se gasesc in macrou si alti pesti marini si in ulei de masline ...vitamina E ...se gaseste default la farmacii precum si in ceai verde si altele.

 

Sunt multe persoane obeze deoarece:

- nu le intereseaza produsele herba;

- nu le interesaza sa slabeasca;

- mananca mult si nu consuma caloriile;

 

 

produsele voastre sunt bune dar nu pt slabit.Voi din pacate recomandati prafurile de sute de euro cu efect ioio.Adica slabesti 10 kg si reiei 15kg in greutate.Nimic nu functioneaza fara modificarea modului de viata!!!!Nu exista minuni.Eu am slabit anul trecut 17kg,NU CU HERBALIFE,EVIDENT!!! Ma mentin fara efort.Nu se vede pe piele ca am pierdut in 5 luni 17 kg cu toate ca am o varsta....nu aburiti oamenii doar sa aveti vanzari.Reclama proasta va da cu firma'n cap. :) :D :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici te contrazic: dupa ce mama mea a facut o asa zisa cura de slabire cu Herbalife, si evident dupa aceea le-a pus inapoi, eu am incercat-o pe cea cu aloe, am slabit 6 kg, si dupa 2 ani de zile, inca nu am pus la loc kg, deloc. E adevarat, mi-am schimbat regimul alimentar, in sensul ca nu mai maninc foarte multe prajeli, maninc multe salate, beau lichide multe, mai ales ceaiuri de plante si ceai verde, si moderat dulciurile. In concluzie: cura de slabire cu aloe functioneaza. Curaj pt cei ce vor sa o incerce.

 

 

Nu stiu in ce masura creeaza sau nu dependenta, stiu doar ca trebuie sa fii atenta la ce maninci. Nu exista cura de slabire care spune ca poti minca cit vrei si slabesti, eu pe asta nu o cred. Elimina mincarurile grase, prajelile, scade portia de piine, maninca mai multe salate (sint ''n'' retete de salate cu legumele de sezon), taie la jumatate dulciurile, bea lichide multe, cam acesta este sfatul meu. Vei vedea ca slabesti fara nici o cura de slabire.

 

Sa inteleg ca esti distribuitor la aloe??Prea e buna si Herbalife nu este....sunt naturiste..acum nu stiu in ce masura isi fac efectul ..nu sunt distibuitor Herbalife..pana la urma omul e liber sa incerce ce crede ca e pentru binele lui...Deci ai slabit cu aloe si nu ai mai pus??Ca am incercat si eu si nada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit regimul herbalife pentru ingrasare in anul 2000 in Bucuresti timp de 3 luni, m-am ingrasat vreo 2 kg, dupa care le-am dat jos in timp, ajungand la greutatea initiala. Am dat 7 milioane pe produse, bani aruncati in vant, bani pt care mama mea a facut mari sacrificii.

Problema mea cea mai mare pe care vreau sa v-o comunic este ca, desi inainte de a lua produsele nu aveam absolut nimik in neregula cu tranzitul intestinal, dupa ce am urmat programul Herbalife m-am ales cu un colon iritabil, foarte sensibil si cu niste crampe ingrozitoare, pe langa diaree si disconfort abdominal accentuat. Si aveam doar 23 de ani. Nici in momentul de fata, dupa 8 ani nu am reusit sa scap de acest sindrom, desi am facut zeci de tratamente, multe si naturiste (cu catina, spirulina, argila, etc). Dupa Herbalife nu-mi lipsesc din casa medicamentele antidiareice.

Feriti-va de Herbalife! Nu aruncati banii pe aceste prafuri! Nimic nu este mai sanatos decat produsele alimentare proaspete si neprocesate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut nici o experienta neplacuta cu herbalife, insa din principiu nu as folosi asa ceva. Stiu cum functioneaza sistemele MLM pentru ca in trecut am facut si eu parte dintr-unul dar am renuntat ulterior pentru ca ma dezgusta ceea ce am vazut. Distribuitorii sunt gata sa inventeze orice ca sa te faca sa cumperi, si problema este ca ei chiar cred ceea ce spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai folositi produsele herbalife ca nu sunt bune!!!!

am luat trei saptamani si m-am simtit bine si chiar am slabit vreo 3 kg. in a 4 saptamana am inceput sa ma constip foarte tare.eram balonata si uneori simteam palpitatii la inima. Si am mai observat ca acum trebuie sa ma epilez mai des decat inainte.

Daca vreti sa slabiti incercati altceva, de exemplu supe de varza sau altceva.Slabiti sanatos si nu mai dati bani pe pastile de slabit si alte prosti ca mai tarziu s-ar putea sa va coste sanatatea.

Va doresc multa sanatate ca e mai buna decat toate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×