Sari la conținut
Forum Roportal
marius_cta

Produsele Herbalife?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E scump si inutil. Am consumat si eu, si niste prietene, si degeaba...

Sport tata! Sport cat incape!

Fara diete, fara medicamente, fara alte prostii!

Pacat ca eu sunt cam sedentara... :D

Dar cat timp am facut sport, am slabit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici eu nu cred in produsele lor. am fost odata la o prezentare de-a lor din greseala, o minciuna intr-un anunt de angajare... dezamagita... am ramas in sala de curiozitate. e interesant cum pot sa laude niste produse, lumea din sala intreba: dar cat costa? dar cat costa? si ei zambeau fals in continuare si incercau sa te convinga sa cumperi niste chestii f scumpe.

nu am folosit nimik de la ei, dar modul in care si-au prezentat produsele ma face sa cred ca nu era nimik de capul lor, prea fals ca sa fie si bun...

 

Interesant... exact asta am patit si eu.

Hai sa va povestesc o intamplare haioasa: eram in vacanta si daca tot n-aveam ce face vroiam sa angajez. Gasisem un anunt pentru "agent vanzari" part-time sau ceva de genul, pt cu totul alta firma, in alt domeniu. Imi raspunde imediat o tipa, imi pune niste intrebari: varsta, locatia, hobby-uri, etc, si-mi zice sa ne intalnim nu stiu unde. Bun, ajung acolo, intru in apartament, si din hol vad mai multe persoane sezand pe niste scaune aliniate, ca la vreo sedinta AA :blink:. Ma intampina o tipa mai in varsta (aparent cea cu care am vorbit): "Ati venit pt interviu?" eu: "mda". ea:"Luati loc". Ma uitam aiurea asa la ea.

Ma asez, si ma intreb in ce m-am bagat. Vad doua don'soare stand in fata unui ecran. Se sting luminile, se aprinde proiectorul. Tipa prezinta firma si produsele, schimband din cand in slide-urile.

Apoi pune un filmulet "motivational" cica, cu "oamenii care au reusit!" :). Vedeai cum, lume aparent obisnuita, casnice, batrani, etc. se urcau pe-o scena si spuneau cate (zeci de) milioane au castigat datorita lui Herbalife. In mod interesant, ridicau volumul atunci cand mentionau suma. M-a scarbit total faza aia. Imi venea sa plec, dar am zis sa astept sa termine. Dupa acest filmulet foarte interesant, tipa prezinta taxele de inscriere si alte tampenii la fel de "convingatoare". La final, le inmana tuturor niste fise de inscriere. Inainte sa-mi dea fisa, ma ridic frumos, ii zic tipei ca nu ma intereseaza si plec.

 

In fine, nu stiu cat de nesanatoase or fi produsele lor (mostly soia); din ce-am vazut pe site-ul lor oficial, nu au decat suplimente nutritive. M-am interesat despre substantele de pe etichetele unor produse de-acolo (iti arata eticheta) si sincer nu mi se pare cine stie ce. Par a fi doar niste suplimente, cu alte cuvinte, vitamine. M-am interesat si de shake-ul ala minune. La fel. Contine proteine din boabe de soia, carbohidrati, potasiu, sodiu, calciu, vitamina a, b1, b2, c, d, e, fier, si extracte din diverse plante(care cica ajuta la arderea grasimilor, la reglarea nivelului de zahar din sange, etc). Nimic aparent dubios, doar cateva arome si coloranti, deh. Ce mai, cat sa-ti poata inlocui mancarea naturala.

 

E normal sa slabesti daca bei numai shake-uri dinalea si te indopi cu pastile :tease:

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am venit de la o prezentare HERBALIFE, ceea ce pot spune este k nu sunt multumita de ceea ce au prezentat, toate sunt numai minciuni, pe langa o dieta de slabire pe care o ti mai tre sa inchitzi si pastilele lor doar ptr fapul de a le face lor vanzare, mai sunt si scumpe :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

produsele herbalife sunt naturale si te ajuta sa slabesti fara sa iti strici sanatatea. au la baza ideea ca mancand sanatos, deci fiind mai sanatos vei avea greutatea in conformitate cu inaltimea , greutatea ideala pt corpul tau. astept alte intrebari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de integratori alimentari (nu sunt medicamente) pe baza de plante, care substituiesc o masa sau doua pe zi. Iti asigura intreaga cantitate de proteine si vitamine de care ai nevoie ( inainte de a incepe cura ti se va calcula in functie de inaltime, greutate si sex cantitatea de proteine de care corpul tau are nevoie zilnic si vei fi indrumat catre una din diete). Deci corpu tau primeste hrana care ii este necesara, insa nu primeste si caloriile pe care le are o mancare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Programul este bun...daca ai vreo 2000 de euro...si il faci vreo 6 luni...dar dupa aia daca continui acelasi stil de viata ca si pana inainte de a te apuca te ingrasi la loc :)Vorbesc din proprie experienta... 8)
de unde pana unde 2000 de euro? poate daca ai de gand sa cumperi tot ce produce herbalife, sau cum ? o cura de slabit te costa 150-200 de euro pe luna depinde de ce nevoi ai tu si avand in vedere ca sunt oameni care au slabit 40 kg in 6 luni cred ca nu e o investitie chiar asa de proasta. "continui acelasi stil de viata" scuza-ma dar asta inseamna ca nu vrei de fapt sa slabesti, doar ca n-ai ce face cu banii. cum faci sa te apuci de acelasi stil de viata odata ce ai dat niste bani, si ai depus efortul de a tine o cura, stiind clar ca stilul ala de viata tea determinat sa te ingrasi? mi se pare ca iti bati joc singur de munca si banii tai facand acest lucru. nu e chiar asa dificil sa mananci cu grija, nu inseamna sa numeri caloriile la fiecare frimitura inghitita ci doar sa nu mananci toate porcariile de pe piata pline de e-uri, conservanti, aditivi chimici, etc. astea nu numai ca te ingrasa dar te si imbolnavesc pe deasupra. depinde de tine ce alegi sa mananci
Interesant... exact asta am patit si eu. Hai sa va povestesc o intamplare haioasa: eram in vacanta si daca tot n-aveam ce face vroiam sa angajez. Gasisem un anunt pentru "agent vanzari" part-time sau ceva de genul, pt cu totul alta firma, in alt domeniu. Imi raspunde imediat o tipa, imi pune niste intrebari: varsta, locatia, hobby-uri, etc, si-mi zice sa ne intalnim nu stiu unde. Bun, ajung acolo, intru in apartament, si din hol vad mai multe persoane sezand pe niste scaune aliniate, ca la vreo sedinta AA :yes:. Ma intampina o tipa mai in varsta (aparent cea cu care am vorbit): "Ati venit pt interviu?" eu: "mda". ea:"Luati loc". Ma uitam aiurea asa la ea. Ma asez, si ma intreb in ce m-am bagat. Vad doua don'soare stand in fata unui ecran. Se sting luminile, se aprinde proiectorul. Tipa prezinta firma si produsele, schimband din cand in slide-urile.Apoi pune un filmulet "motivational" cica, cu "oamenii care au reusit!" :P. Vedeai cum, lume aparent obisnuita, casnice, batrani, etc. se urcau pe-o scena si spuneau cate (zeci de) milioane au castigat datorita lui Herbalife. In mod interesant, ridicau volumul atunci cand mentionau suma. M-a scarbit total faza aia. Imi venea sa plec, dar am zis sa astept sa termine. Dupa acest filmulet foarte interesant, tipa prezinta taxele de inscriere si alte tampenii la fel de "convingatoare". La final, le inmana tuturor niste fise de inscriere. Inainte sa-mi dea fisa, ma ridic frumos, ii zic tipei ca nu ma intereseaza si plec. In fine, nu stiu cat de nesanatoase or fi produsele lor (mostly soia); din ce-am vazut pe site-ul lor oficial, nu au decat suplimente nutritive. M-am interesat despre substantele de pe etichetele unor produse de-acolo (iti arata eticheta) si sincer nu mi se pare cine stie ce. Par a fi doar niste suplimente, cu alte cuvinte, vitamine. M-am interesat si de shake-ul ala minune. La fel. Contine proteine din boabe de soia, carbohidrati, potasiu, sodiu, calciu, vitamina a, b1, b2, c, d, e, fier, si extracte din diverse plante(care cica ajuta la arderea grasimilor, la reglarea nivelului de zahar din sange, etc). Nimic aparent dubios, doar cateva arome si coloranti, deh. Ce mai, cat sa-ti poata inlocui mancarea naturala.E normal sa slabesti daca bei numai shake-uri dinalea si te indopi cu pastile :o:
eu locuiesc in italia, stiati ca aici aceleasi produse sunt la un pret dublu decat in romania? si totusi ai ocazia sa vorbesti ci simpli necunoscuti, care nu sunt distribuitori (deci nu incearca sa te faca sa cumperi) care iti spun ca au incercat produsele, inca le folosesc si ca sunt foarte multumiti. la inceput cand am intrat pe site-ul lor va spun sincer ca am fost la fel de sceptica ca si voi, am recunoscut o groaza din lectiile de marcketing din liceu in ceea ce spuneau. totusi puneti-va intrebarea cum ar putea sta firma asta inca in picioare dupa 27 de ani, cu un profit anual de veo 3 milioane de dolari daca produsele ei nu ar fi bune, sau ar avea un pret exorbitant, ca nimeni nu si-ar permite sa le cumpere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi curioasa daca cei care vand aceste produse sunt si consumatori...eu personal nu am intalnit...vroiau doar sa le bage altora pe gat mai cu forta,mai de rusine,pentru castigul propriu.Ca si alte firme care vand produse prin vanzare directa,prostesc lumea cu super castiguri in cazul unor vanzari mari ,iar produsele lasa de dorit.

 

Sa nu-mi spuneti mie ca niste prafuri sau niste pastile sunt sanatoase si nu duc la aparitia unor boli grave.

 

,,herbalife nu e o cura... nu da cu siguranta probleme ale stomacului si ficatului, nu are cum. Produsele se folosesc si in afectiuni ale stomacului si ficatului. Ca sa imi fie mie clar "curatat" inseamna deces? Intreb ca s-a nu existe confuzii.. Daca da atunci ar fi bine sa spui exact cauza decesului pt ca datele incomplete induc lumea in eroare.''

 

Cu care siguranta poti sa spui asta,ZorinaB?Si da,inseamna deces...o persoana sanatoasa care lua herbalife periodic pentru a slabi...si-a distrus ficatul si stomacul...

Era chiar o moda intr-un timp...la un anumit loc de munca,personal tesa desigur,toate cucoanele in loc de un mar,mancau o portie de prafuri...toate au ajuns paciente la interne,si acum regreta...dar e prea tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea a ajuns la o "talie de viespe"dupa ce a tinut o cura de cateva luni cu produsele celor de la Herbalife.Dar trebuia sa isi inlocuiasca 2 mese cu niste shake-uri de ale lor si sa se indoape cu pastile.A trecut ceva timp de cand a oprit aceasta cura si silueta ei este la fel.Nu s-a ingrasat la loc insa are grija cu alimentatia.Si eu am ajuns la un "interviu"cica desi era o demonstratie de a lor ca sa isi vanda produsele.Fiecare este cu parerea lui insa,eu una prefer in loc de Herbalife sa fiu atenta la ce mananc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E vorba de integratori alimentari (nu sunt medicamente) pe baza de plante, care substituiesc o masa sau doua pe zi. ...

 

Adica in loc de ciorba sau castraveti,mananci 2 lingurite de prafuri dintr-un borcan...Hai sa fim seriosi!!!Nu mai prostiti lumea sa manance toate minunatiile, ca sa aiba spitalele pacienti de tratat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×