Sari la conținut
Forum Roportal
marius_cta

Produsele Herbalife?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

daca spui ca ai citit despre dieta x,y,z si cu siguranta ai ajuns si la herba life ai vazut ce scriu acolo majoritatea celor care au folosit? ca dupa s-au ingrasat cu cel putin 3 kg fata de cat aveau inainte de a incepe dieta.....asta ti-a scapat necitita,curat ghinion si ce convenabil pentru tine :D

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si tocmai din aceasta cauza am vrut sa raspund si eu:) well...se pare ca voi chiar nu stiti sa acceptati opiniile si experientele altora, daca nu se potrivesc cu ceea ce credeti voi. nu stiu despre voi, cum nici voi nu ma cunoasteti pe mine,dar mi s-ar parea de bun simt sa respectati ceea ce spun inainte sa judecati. nu zic ca sunt bune sau rele, spun doar k pentru mine au functionat si mi-au schimbat viata.daca vi se pare greu de crezut, atunci chiar nu inteleg de ce ati mai inceput o discutie pe aceasta tema.

P.s. user-ul meu e treaba mea.nu ma cunosti, nu ai dreptul sa ma judeci:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well...eu am fost astazi la o "consultatie gratuita" la un centru de wellness Herbalife. Numai ca din pacate in Romania orice chestie gratuita ajungi sa o platesti cu demnitatea.

Mai fusesem la acest centru la o prezentare, si oamenii mi s-au parut extrem de amabili...exagerat de amabili. Si azi a fost la fel, consultantul a fost foarte dragut... Exact pana in momentul in care si-a dat seama ca n-o sa cumpar nimic. In momentul ala i-a picat si zambetul fals si amabilitatea fortata. A renuntat chiar si la "dumneavoastra".

Ma dusesem ca sa imi spuna exact ce probleme am si sa imi prezinte solutiile lor. Nu aveam de gand sa ma hotarasc pe moment. Cand a vazut ca ezit, tipul a inceput sa imi spuna ca nu am dc sa mai astept, ca o sa ajung la nush cate kg, la obezitate morbida...(ceea ce e aberant avand in vedere ca obezitatea morbida se considera atunci cand ai un indice de masa>40, iar al meu e putin sub 30), mi-a zis ca felul cum arat conteaza foarte mult la angajare si ca o sa am probleme (!!!), m-a intrebat daca nu as vrea sa intru intr-o rochie...pe scurt a fost de-a dreptul nesimtit. Iar eu stateam pur si simplu si nu-mi venea sa cred ce aud.

Adica un asa-zis "consultant" care se chinuie vizibil sa scrie ca sa completeze o amarata de fisa, vine si imi spune mie, care totusi ma straduiesc sa fac o facultate, ca o fac degeaba pentru ca nimeni nu o sa ma angajeze la cum arat. Cat tupeu dom'le!

In orice caz, daca asta e strategia lor de marketing...au o problema, pentru ca evident eu nu mai vreau sa am nimic de-a face cu ei.

N-am nevoie de insultele lor, pot foarte bine sa slabesc si fara shake-urile lor miraculoase.

Cat despre produse, habar n-am cat sunt de bune si sincer nici nu ma mai intereseaza. Sunt intr-adevar o solutie usoara si rapida, dar in general ceea ce e usor si rapid nu da rezultate de lunga durata si ma intreb ce se intampla dupa ce nu le mai consumi. (ca n-am de gand sa fiu toata viata dependenta de prafuri si pastile...). Insa pentru mine sunt oricum cam scumpe, la buget de student.(faza la care tipul mi-a zis ceva de genul "pai banii de ciocolata si mezeluri o sa-i dai pe shake-uri, ca doar nu te-ai ingrasat cu aer" :salut: )

Editat de Addangel
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost azi la o prezentare. Mie mi.a placut chiar f mult. Eu am folosit acum vreo 2 ani. Am slabit foarte frumos. Si da, ma si simteam excelent, energie, nu aveam probleme de sanatate, herbalife m.a facut sa beau muuuuuulta apa si inainte nu beam deloc, m.a facut sa.mi dedic mult timp sportului. E adevarat. M.am ingrasat la loc de atunci dar asta e pt ca am revenit la stilul de viata anterior, adica mancat aiurea, sport nu. Ideea e ca nicio cura de slabire nu te mentine slab. trebuie sa schimbi stilul de viata. Eu iau din nou de o luna. Vreau sa ajung din nou la greutatea la care am ajuns acum 2 ani si apoi o sa respect intru totul sfaturile mihaelei bilic ca sa ma mentin. Mie, sincer, herbalife mi se pare un mod usor, placut si rapid de a slabi. Si toate persoanele pe care le cunosc si au luat sunt de aceeasi parere. Azi, cand am vazut ce echipa e acolo si cam unde poti sa ajungi daca te implici, chiar ma batea gandu sa intru si eu in sistem. Acum parerile sunt impartite, dar cel mai bine stiu persoanele care au consumat sau consuma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De bune ce sunt si herbalife si toate celelalte bazaconii , obezitatea creste exponential ,la fel si numarul naivilor care vor o varianta usoara si comoda, pentru rezolvarea problemelor pe care le au.

Diete echilibrate, sfatul medicului nutritionist,tratament endocrinologic daca este cazul si multa miscare. In rest nimic nu functioneaza, sunt doar cazuri izolate ce nu pot determina o generalizare.

Cei care va plangeti de faptul ca nu sunteti luati in serios ,atunci cand ridicati osanale produselor herbalife, va plangeti degeaba.Prea semanati cu niste agenti comerciali in timpul serviciului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De bune ce sunt si herbalife si toate celelalte bazaconii , obezitatea creste exponential ,la fel si numarul naivilor care vor o varianta usoara si comoda, pentru rezolvarea problemelor pe care le au.

Diete echilibrate, sfatul medicului nutritionist,tratament endocrinologic daca este cazul si multa miscare. In rest nimic nu functioneaza, sunt doar cazuri izolate ce nu pot determina o generalizare.

Cei care va plangeti de faptul ca nu sunteti luati in serios ,atunci cand ridicati osanale produselor herbalife, va plangeti degeaba.Prea semanati cu niste agenti comerciali in timpul serviciului.

 

Scuza.ma ca.mi permit, stimate Burel001, dar, fara suparare, parerea mea(si nu cred ca doar a mea) este ca nimeni nu cauta rezolvari complicate pt problemele lor. Toata lumea vrea rezolvari usoare si comode, cum ai spus tu. Eu consider ca, in general, pe forumuri, nu e ok sa spui ca tie iti plac anumite produse pt ca toata lumea va crede ca le comercializezi si nu ca vrei tu, de bun ce esti tu la suflet, sa ajuti oamenii. Si atunci trebuie sa posteze doar cei care nu sunt de acord cu acele produse. Ce rezulta de aici....nimeni din cei de pe forumul respectiv nu le va folosi pt ca pe forum toata lumea zice ca nu sunt bune, desi poate unele sunt. Asa nu ajuti pe nimeni. Intr.adevar, e posibil si ce zic unii ca anumite persoane incearca sa comercializeze prin forum, dar nu cred ca sunt atat de naivi incat sa creada ca vor avea succes. In primu rand, ca sa aiba clienti tre sa scrie ca e distribuitor, pt ca altfel nu stie nimeni si chiar daca se hotarasc sa cumpere, nu apeleaza la respectivul care le "ridica osanzele", cum zici tu. (observi ca te citez, deci nu iti fur drepturile de autor..., dar n.am putut sa las osanele pt ca nu exista in dex, scuze =P~ ), ci la cineva la care ii e mai comod, pt ca, revenind, lumea cauta rezolvari comode pt problemele lor. Eu cand am cumparat prima data am cautat pe cineva apropiat si in care sa am incredere, nu sa ma complic cu trimiteri prin posta si altele .Deci, in consecinta, mie mi.au facut foarte bine aceste produse, este strict parerea mea si a celor pe care ii cunosc si care au luat, spun asta fara nicio retinere pt ca d.aia e forum, sa.ti spui parerea; nu sunt distribuitor, desi poate vreodata o sa devin, probabil in interes personal pt ca nu.mi permite timpul sa imi caut clienti; nu am niciun interes sa conving pe cineva, din partea mea puteti sa le considerati cancerigene de la prima inghititura si ganditi.va la ce am zis mai sus. Toti care spun ca le plac produsele sunt considerati distribuitori. Am dreptate? Mai bine interesati.va la persoane in care aveti incredere si care au luat, ca pe forum e o atitudine generala de a alege sa ii credem pe cei care nu sunt de acord, si nu pe cei care le "ridica osanzele", ca sa inchei tot prin cuvintele tale(cu corectura care se impunea :crazy: ). Vezi cat te apreciez? :D :) asta ca sa nu te superi pe mine :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ane draga esti o dulce.Cred ca s-a intamplat una din doua :

Ori ai citit postarea mea stand in cap precum emoticonul acela al tau,ori erai sub influenta herbalife .

OSANALE

Acum vezi mai bine? Asa am scris eu.Treci la dex si vezi ce inseamna.

Cat priveste efectul benefic al produselor herbalife asupra ta, hai ca te cred,felicitari .Eu cunosc persoane care au cam dat banii degeaba, iar despre altele a fost postat si pe acest topic,aflam ca au avut chiar de suferit.Dar te cred.Si eu am urmat un tratament cu un produs care a avut efecte negative asupra altora si este chiar interzis in acest moment.Mie mi-a facut bine. Asa incat pot sa te cred in privinta herbalife.

Ce nu inteleg eu insa ,este altceva.Daca toti cei care laudati herbalife ,sunteti asa de convinsi de calitatile produsului ,care este scopul topicului? Inteleg sa deschida subiectul cineva care nu a folosit,a auzit si cere un sfat. Asa parea si initiatorul,doar ca a intrebat si nu l-a mai interesat raspunsul.Au aparut insa altii interesati,toti avand conturi noi noute.

Sa inteleg ca sunteti asa de incantati de herbalife, incat ati simtit un imperios imbold sa ne impartasiti experienta benefica, drept pentru care v-ati inregistrat rapid un cont pe roportal si mai unde inca ?

Despre felul in care te exprimi ,am inteles,nu se datoreaza produselor herbalife,altele sunt cauzele. Nici nu ma intereseaza si nici nu este regulamentar sa ma intereseze ,cat timp comunici decent si inteligibil.Asadar ocupa-te mai mult de promovarea herbalife si mai putin de persoana mea de acum incolo,te rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu stiu daca mai intri pe forum dar as avea o sugestie. Daca stii pe cineva care sa iti poata imprumuta o camera micuta de filmat, trimite o colega acolo si apoi da materialul cuiva care sa il publice. Nu imi vine sa cred cata agresivitate din cea mai josnica poate sa fie in asemenea oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand consumi herbalife intai trebuie sa ai analizele la zi . organismele reactioneaza diferit la produsele herba life . mie mai rau imi faceau .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc un caz, dintr-un documentar, al unei tipe din UK care tinea o cura cu shake-uri miraculoase - nu stiu firma insa banuiesc ca se aseamana ca si compozitie produsele de genul. Tot cura de 6 luni, deci ceva foarte asemanator. A ajuns in spital cu pancreasul distrus, motiv pentru care i l-au scos. Si cica nu ar fi singura care a ajuns in spital dupa dieta magica.

 

Eu nu as pune pret pe ceea ce imi prezinta etichetele produselor de slabit. Inauntru se poate ascunde cu totul altceva.Anul asta am inceput sa iau niste pastile fantastice bazate chipurile pe o planta fantastica din Tibet. Rezultatele au fost excelente si dadeau o stare de bine destul de suspecta, plus alte senzatii, ca cea intensa de sete de pilda, si abilitatea de a te simti fresh cu 2-3 ore de somn pe noapte, de a bea mult alcool si de a te simti perfect a doua zi, dupa 4 ore de somn etc. Pentru ca efectele astea semanau cam tare cu altceva, un nene mai avizat a desfacut o capsula si a gustat praful din ea, informandu-ma ca fara sa stiu, ma drogam cu speed de vreo doua luni. :) Recunosc ca dupa aceea am continuat sa iau pastilele in cunostinta de cauza, pana au fost retrase de pe piata (de buna seama s-a prins careva cu putere de decizie ce era in ele).

Dar iata cum pot sta lucrurile cu dietele miraculoase :spiteful: . Pe cutie poate sa scrie orice.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×