Sari la conținut
Forum Roportal
ICE-D

Cine este D-zeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu nu mai am nimic de zis pe moment...am zis destul..

cat despre link-ul tau,e o mare porcarie,nu neaparat in sensul ca e neadevarat,ci datorita faptului ca e vechi,foarte vechi..

ia incearca sa faci un documentar acum,despre formatiile cu tente sataniste care exista la ora actuala..

ti-ar ajunge oare 7-8 ore de material video?eu nu cred,ar fi prea putin,ca sa poti vorbi despre fiecare in parte...

kiss?ac/dc?black sabath?formatiile astea sunt ingropate demult....

 

dumnezeu ......dumnezeu suntem noi ,e in fiecare din noi .dumnezeu e iubire .......o iubire pura si neconditionata !

dumnezeu poate sa fie multe chestii,dar niciodata nu o sa fie ceea ce vrem noi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dumnezeu ......dumnezeu suntem noi ,e in fiecare din noi .dumnezeu e iubire .......o iubire pura si neconditionata !

 

:)

 

:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Satanismul e la fel si acum , si in trecut , atat doar ca poarta alte nume !!! :D

Corect ...hai sa demonstram ca ai dreptate!

Isus zice in biblie in trei locuri diferite ca el e Luceafarul Diminetii ...adica LUCIFER!

Iar Lucifer este un profet in religia Satanista adica acelasi profet din religia crestina.

Deci dovedit cu citate din biblie (daca e nevoie) satanismul doar si-a schimbat numele ...asa cum si tu recunosti si ca azi se cheama CRESTINISM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect ...hai sa demonstram ca ai dreptate!

Isus zice in biblie in trei locuri diferite ca el e Luceafarul Diminetii ...adica LUCIFER!

Iar Lucifer este un profet in religia Satanista adica acelasi profet din religia crestina.

Deci dovedit cu citate din biblie (daca e nevoie) satanismul doar si-a schimbat numele ...asa cum si tu recunosti si ca azi se cheama CRESTINISM

Soimos , esti un mincinos !!! Da , E lucefarul Dimineatii , cel care anunta veseta cea buna ; nu stiu daca stii , dar Luceafarul anunta o dimineata senina. Cat despre Lucifer acela pe care il stii tu :giverose:) e acel Lucifer care e in capul tau si provine din Stanismul muzicii pe care o asculti tu si acolitii tai !!! Pe langa ca esti mincinos , esti si incult :flirt:

 

Soimos , eu ti-am cerut sa-mi dai un citat din Biblie in care Isus indeamna la violenta . Vad ca tu habar n-ai nici macar ce-ti cer , darmite sa mai si gasesti un citat !!! :focus:)) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soimos , esti un mincino

Hopa ai trecut la invective.... aha ...asta e semnul ....cred ca incepe si la tine exorcizarea prin adevar, vezi ca acusi incep sa iti curga si balele... continua asa ca e bine ...asa se manifesta orice exorcism ...cu atat mai mult exorcismul prin adevar...cand raul incepe sa fie demascat, incep cuvintele murdare ...c e pacat ca nu sunt langa tine sa vad cand incepi sa tremuri si sa scuipi!

!!! Da , E lucefarul Dimineatii , cel care anunta veseta cea buna ; nu stiu daca stii , dar Luceafarul anunta o dimineata senina.
LUCIFER = LUCEAFARUL !!!!

Pai ce te astepti de la Lucifer sa spuna? ca am venit sa aduca sabia si dezbinarea? ...aia a spuso diavolul cand juca rolul de mantuitor!

! Pe langa ca esti mincinos , esti si incult :giverose:

Ai inceput deja sa scuipi? vezi ca acusi s-ar putea sa curga pe gura si fiara (fierea)

Soimos , eu ti-am cerut sa-mi dai un citat din Biblie in care Isus indeamna la violenta . Vad ca tu habar n-ai nici macar ce-ti cer , darmite sa mai si gasesti un citat !!! :flirt:)) :D

Cred ca ti-am dat destule!

Tu chiar nun pricepi ce e aia treime?

daca Dumnezeu indeamna la crima ...Isus e totuna cu tatal sazu nu?

Si-a insarcinat Isus ca parte a treimii aia care e una, mama sau nu?

Vezi tu ca pacatele nu sunt ale oamenilor caci oamenii puteau sa manance fructe pana sa-i prinda diaria dar mai inte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hopa ai trecut la invective.... aha ...asta e semnul ....cred ca incepe si la tine exorcizarea prin adevar, vezi ca acusi incep sa iti curga si balele... continua asa ca e bine ...asa se manifesta orice exorcism ...cu atat mai mult exorcismul prin adevar...cand raul incepe sa fie demascat, incep cuvintele murdare ...c e pacat ca nu sunt langa tine sa vad cand incepi sa tremuri si sa scuipi!

LUCIFER = LUCEAFARUL !!!!

Pai ce te astepti de la Lucifer sa spuna? ca am venit sa aduca sabia si dezbinarea? ...aia a spuso diavolul cand juca rolul de mantuitor!

 

Ai inceput deja sa scuipi? vezi ca acusi s-ar putea sa curga pe gura si fiara (fierea)

 

Cred ca ti-am dat destule!

Tu chiar nun pricepi ce e aia treime?

daca Dumnezeu indeamna la crima ...Isus e totuna cu tatal sazu nu?

Si-a insarcinat Isus ca parte a treimii aia care e una, mama sau nu?

Vezi tu ca pacatele nu sunt ale oamenilor caci oamenii puteau sa manance fructe pana sa-i prinda diaria dar mai inte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soimos , mai scrie , sa nu ma plictisesc !!! Vreau sa mai rad , de tine ! Mincinosule !!! :D

Daca vrei sa razi ...de ce nu te uiti in oglinda ca zau ai vedea ceva hazliu! si de tot rasul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei sa razi ...de ce nu te uiti in oglinda ca zau ai vedea ceva hazliu! si de tot rasul

Asa , mai scrie , scrie ca iar ma plictisesc !!! :D Mai spune ceva despre ....Satan !!!Cel care te-a mintit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soimos , mai scrie , sa nu ma plictisesc !!! Vreau sa mai rad , de tine ! Mincinosule !!! :D

cum spuneam...o discutie in contradictoriu e la inceput pe picior de egalitate..dar acum a ajuns in etapa finala..

cand totul se reduce la incapatanarea unuia sau a ambilor interlocutori de a mai avansa...

deoarece locul inspre care se indreapta il sperie si e impotriva convingerilor sale...

asta e valabil pt toti cei care participa la forumuri pe teme care depasesc puterea omeneasca de intelegere..

atat eu cat si soimos acceptam faptul ca exista multe intrebari fara raspuns in istoria si evolutia omenirii...

si daca stai sa te uiti mai atent la noi doi ai vedea ca de fapt suntem in tabere total diferite...

eu privesc lucrurile dintr-un punct de vedere mai uman,iar el e axat mai mult pe stiinte relativ exacte..

dar cu toate astea,desi nu l-am iintrebat vreodata,garantez ca si el stie la fel ca si mine ca avem parte mai mult de intrebari decat de raspunsuri,si acceptam acest fapt,de unde si cautarea noastra a adevarului...

soimos nu e impotriva religiei propriu-zise,el e ,ca si mine de altfel,impotriva abuzului si excesului din religie..

mai ales impotriva celor care cred si incearca sa convinga pe altii ca detin adevarul.....chiar si prin absurd de ar fi sa spunem ca ar detine adevarul,asta nu ii ajuta cu nimic..

 

la nastere omul are ca sistem de referinta cunostintele celor dinaintea lui...dar asta nu inseamna absolut nimic,indiferent daca e vorba de religie sau de stiinta,degeaba ai informatia daca nu o poti intelege..

de exemplu 1+1=2 nu?e extrem de corect dar esti capabil sa intelegi de ce?

pt simplu fapt ca asa ai fost invatat la scoala nu?asta nu inseamna ca si intelegi,ci doar ca ai acceptat un adevar acceptat de toti.

e o diferenta imensa intre a detine adevarul si a intelege adevarul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×