Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Nemurirea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:) :kiss: :kiss:

 

Bine mai ! Dar macar zi mersi ca traiesti ! :kiss:

 

de ce sa zici mersi ca traiesti? cu ce e mai buna viata pe pamantu' asta decat inexistenta? :flowers: i'm just sayin ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce sa zici mersi ca traiesti? cu ce e mai buna viata pe pamantu' asta decat inexistenta? :flowers: i'm just sayin ...

viata are multe fete negre.pentru dragoste insa merita traita.o viata de chin pentru o clipa de dragoste e un pret ce merita platit.in clipa ce te simti iubit de persoana iubita atingi dumnezeirea,nemurirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viata are multe fete negre.pentru dragoste insa merita traita.o viata de chin pentru o clipa de dragoste e un pret ce merita platit.in clipa ce te simti iubit de persoana iubita atingi dumnezeirea,nemurirea.

 

da. fie! dar e la fel de bine si fara dragoste si tot ce mai intalnesti in viata. Adica nu exista nimic, rezulta ca nu te doare nimic.

Deci de ce "merita" viata mai mult decat inexistenta? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viata are multe fete negre.pentru dragoste insa merita traita.o viata de chin pentru o clipa de dragoste e un pret ce merita platit.in clipa ce te simti iubit de persoana iubita atingi dumnezeirea,nemurirea.

post-96590-1284498652_thumb.jpg

Ai anzarstend.

 

Ce ne mai plac stereotipurile astea onaniste...

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da. fie ! dar e la fel de bine si fara dragoste si tot ce mai intalnesti in viata. Adica nu exista nimic, rezulta ca nu te doare nimic.

Deci de ce "merita" viata mai mult decat inexistenta ? :P

 

Unii dintre voi chiar nu constientizati deloc ce miracol este sa existi. Preferi sa nu mai fii... atunci foarte bine, e alegerea ta. Dar sa nu regreti dupa aia ca nu o sa te mai poti bucura de frumusetile pe care ti le ofera viata. Si sa nu-mi spui ca nu e nimic frumos pe acest pamant - ca nu te cred... Este si durerea de care zici tu, dar bucurie mai mare decat a fi - nu exista pe lume. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci foarte bine, e alegerea ta.

Te intreaba cineva daca vrei sa te nasti, iti arata un preview sau un trial version?

Nu te intreaba nimeni.

Este si durerea de care zici tu, dar bucurie mai mare decat a fi - nu exista pe lume. :P

Bati campii.

Faptul ca existi propriu-zis, nu este o binecuvantare.

Ar fi binecuvantare daca ai avea o viata indestulata, de succes, ai avea un trup frumos si sanatate.

Cand traiesti in mizerie, mananci resturi, iti ies bube pe fata, te ingrasi 30 de kilograme si mai afli ca ai si cancer, nu stiu daca poti sa te mai 'bucuri'.

 

Some people are paranoid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai place sa complicati lucrurile...

Problema trebuie abordata simplu si direct: in ipoteza non-existentei, existenta ar reprezenta un fel de antimaterie, care ar anula non-existenta sinelui nenascut, deci existenta contrabalanseaza non-existenta prin raportul invers proportional dintre opusul non-existentei si reflexia inversa a existentei invers vizualizate din punct de vedere al non-existentei ca reper asupra negarii existentei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te intreaba cineva daca vrei sa te nasti, iti arata un preview sau un trial version ?

Nu te intreaba nimeni.

 

Nu te intreaba nimeni, intradevar, dar din moment ce te-ai nascut si din moment ce existi - viata iti deschide doua cai : poti alege sa te bucuri de viata si sa fii recunoscator pentru faptul ca existi - sau poti renunta la ea daca nu-ti place. E alegerea ta... Insa noi trebuie sa speram in fiecare zi la o viata mai buna si sa nu incetam niciodata sa ne facem sperante. Speranta moare ultima, nu ? Din moment ce existam - de ce sa nu profitam de clipa ce ne-a fost data ? Si daca ducem o viata nasoala - atunci nu ne ramane decat sa luptam pentru o viata mai buna. E pacat sa nu ai nimic pentru viata aceasta - pentru ca aici totusi mai existi... mai gandesti... dincolo nu mai e nimic.

 

Bati campii.

Faptul ca existi propriu-zis, nu este o binecuvantare.

Ar fi binecuvantare daca ai avea o viata indestulata, de succes, ai avea un trup frumos si sanatate.

Cand traiesti in mizerie, mananci resturi, iti ies bube pe fata, te ingrasi 30 de kilograme si mai afli ca ai si cancer, nu stiu daca poti sa te mai 'bucuri'.

 

Some people are paranoid.

 

Tu esti din acei oameni care vad doar partea intunecata a lucrurilor - sau jumatatea goala a paharului - cum se mai spune... Asta e viata ! Uneori viata nu este tocmai dreapta... unii se nasc avantajati - altii dezavantajati, dar numai noi ne putem face viata mai frumoasa. Daca ducem o viata nasoala - atunci putem lupta sa ne-o facem mai buna. Si daca nu vom reusi, macar putem muri incercand... :P

Editat de Abbey_Reeves

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar din moment ce te-ai nascut si din moment ce existi - viata iti deschide doua cai : poti alege sa te bucuri de viata si sa fii recunoscator pentru faptul ca existi - sau poti renunta la ea daca nu-ti place. E alegerea ta...

 

de ce sa fii recunoscator pt ca existi ? de ce sa nu fi recunoscator pt ca NU existi? A! Stai! N-ai avea cum sa mai fi recunoscator :P ce simplu ar fi! :luck:

nu spun ca viata nu are si ea un avantaj, dar sa nu existi e cel mai mare bine.

si nu cred ca ti se pun la dispozitie doar optiunile alea doua. cred ca poti de asemenea sa alegi sa iti blestemi in fiecare zi clipa nasterii, pentru ca, dintr-un oarece motiv, nu e asa usor sa iti pui capat zilelor cand vrei tu.

 

@gargbird : ai simplificat foaarte mult lucrurile ;) cel putin pe mine m-ai lamurit :P ;))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce sa fii recunoscator pt ca existi ? de ce sa nu fi recunoscator pt ca NU existi ? A ! Stai ! N-ai avea cum sa mai fi recunoscator :goalie: ce simplu ar fi! :roll:

nu spun ca viata nu are si ea un avantaj, dar sa nu existi e cel mai mare bine.

si nu cred ca ti se pun la dispozitie doar optiunile alea doua. cred ca poti de asemenea sa alegi sa iti blestemi in fiecare zi clipa nasterii, pentru ca, dintr-un oarece motiv, nu e asa usor sa iti pui capat zilelor cand vrei tu.

 

Ai selectat din mesaj doar ce ti-a convenit tie. Repet :"din moment ce existam - de ce sa nu profitam de clipa ce ne-a fost data ? Si daca ducem o viata nasoala - atunci nu ne ramane decat sa luptam pentru o viata mai buna. E pacat sa nu ai nimic pentru viata aceasta - pentru ca aici totusi mai existi... mai gandesti... dincolo nu mai e nimic."

 

Eu nu ma mai consum sa-ti explic tie ca viata e un miracol care trebuie trait - daca tu tot pe a ta o tii. Vrei sa mori... fa ce vrei... Poti sa-ti pui capat zilelor oricand - nu te opreste nimeni - ai toata libertatea din lume, insa motivul real e ca defapt pana si oamenii ca tine tin la viata in realitate sau la persoanele pe care le iubesc etc. si in realitate de asta nu renunta la viata - cu toate ca o blameaza si o scuipa la fiecare pas. Sau poate totusi va este frica de moarte sau de ce va urma dincolo - in caz ca urmeaza ceva - si vei comite pacatul capital de a-ti curma viata. Sau poate pur si simplu sunteti inconstienti. Dar inclin mai mult sa cred ca sunteti inconstienti. Cum poti sa spui ca cel mai bine e sa nu existi - cand altii ar da orice sa mai traiasca o zi ? Tu gandesti putin ce spui ? E cel mai mare miracol din univers existenta si voi vreti sa nu mai fiti ? Vi s-a dat sansa de a fi si voi vreti sa renuntati la ea ? Ati luat-o razna cumva ? In loc sa multumesti din suflet pentru ca existi - tu vrei sa-ti blestemi ziua nasterii ? Dar ce ma zbat eu sa va explic aici - cand sufletele voastre sunt ca si inexistente ? Oamenii ca tine daca au ajuns sa iubeasca moartea in locul vietii - sunt ca si pierduti... Oamenii de genul tau nu dau o para pe o viata omeneasca sau chiar pe viata insasi. De asta e in lume si tot raul asta care este... Sa ma ierte Dumnezeu, dar oamenii ca voi nu stiu de ce s-au mai nascut si au mai aparut pe lume... Nici macar nu realizati ca daca nu va nasteati n-ati mai fi avut niciodata posibilitatea de a scrie prostiile pe care le debitati acum... Voi meritati cateva palme si un dus rece - sa va treziti la realitate. :roll:

Editat de Abbey_Reeves

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×