Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Nemurirea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"terraformare este pura teorie, nu am reusit sa aducem nici macar o mana de oameni pe Marte, noi nu suntem pregatiti pt Univers pt ca nici macar nu stim ce e acolo..."

 

Si eu zic sa lasi lumea sa evolueze. Cei ca tine au facut o gaura neagra gigantica in perioada evului mediu (mai ales...) si astazi, ne vedem murind pe capete...Tot astazi, s-au facut cercetari pe niste insecte si li s-a marit durata de viatza de la o singura zi la doua saptamani, iar cele create din insectele care traiau doua saptamani si-au prelungit durata de viatza la trei saptamani...deci, cat mai este pana la _ a face materia sa fie eterna !? :airkiss: Cativa pasi...Asta se intampla aici si acum, nu in lumea de mai apoi...la care viseaza tot visatorul.

Mai mult, daca dam un ochi putin prin istorie...si analizam filmul Star Wars (spre exemplu), vedem usi _ care se deschideau automat in momentul in care cineva trebuia sa treaca pe partea opusa (le deschideau defapt, cei de la regie _ cu franghii...). Oamenii de la vremea respectiva, vedeau aceste lucruri ca desprinse din alte lumi - S.F-uri curate...Daca ii spuneai unuia ca asta o sa apara si in viatza cotideana peste vreo douazeci - treizeci de ani (usa cu fotocelula) te-ar fi crezut nebun de legat, visator _ sau ceea ce sustii - o pura teorie...

Mai nasol era, daca spuneai asta in evu` mediu - te puneau direct pe rug si te ardeau de viu... :jester:

 

Deci, sa lasam stiinta sa evolueze ca sa daruiasca omenirii vesnicia. :cow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mare vis al meu e sa devin nemuritor, murirea e ceva rau , adica pot deveniii si stapanul lumii dar intr-o zi tot o sa mor deci totul pentru nimic. deci o sa continui sa caut nemurirea. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as vrea sa fiu nemuritoare. :roll:

 

In cazul acesta te pot ajuta eu. Intra pe nemurirea.ro si acolo vei gasi de comandat o carte care iti poate oferi ceea ce-ti doresti... succes!

 

Cel mai mare vis al meu e sa devin nemuritor, murirea e ceva rau , adica pot deveniii si stapanul lumii dar intr-o zi tot o sa mor deci totul pentru nimic. deci o sa continui sa caut nemurirea. :lol:

 

Cine cauta, gaseste! www.nemurirea.ro iti poate fi de folos. Multa bafta!

 

Ce parere aveti de nemurire, v-ar placea sa traiti vesnic?

Candva mi-ar fi placut... acum deja visul mi s-a implinit... deja sunt nemuritor :o: Va iubesc!!! (www.nemurirea.ro) Acum si voi puteti fi nemuritori! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as vrea sa fiu nemuritor.

 

Sunt constient ca asta inseamna sa-i vezi pe toti cei dragi murind pe rand, disparitia tuturor celor cunoscuti, intrarea cu fiecare deceniu intr-o lume tot mai diferita tehnologic, social etc de cea in care ne-am patrecut tineretea si varsta adulta. Sunt constient ca poate aduce si decenii de plictiseala ...

 

Dar mi se pare irezistibila ideea de a vedea cum va evolua omenirea, ce descoperiri noi vor aparea, cucerirea sistemului solar si a galaxiei, cum va trai omul peste trei secole sau peste trei milenii. Daca cineva mi-ar garanta ca raman fizic in stadiul de tanar/adult, eu totusi as alege nemurirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de nemurire, v-ar placea sa traiti vesnic?

eu cred ca un om care isi traieste viata din plin , spune : 'sutn exact acolo unde trebuie sa fiu, nici maiin spate, nici mai in fata'

iar un om care si-a trait viata din plin, moare cu gandul ' as fi obosit sa mai traiesc' :angry:

 

eu unul nici n-as da timpul inapoi, dar nici n-as regreta daca as muri. nu regret insa nici ca traiesc.

 

cat despre nemurire, ..cu totii suntem, prin legile universului - nemuritori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie sa fii incostient sa iti doresti nemurirea...

 

Mai inconstient cred ca trebuie sa fii sa-ti doresti moartea. Hai sa fim putin seriosi ! Nu traim in iad ca sa ne dorim moartea. Pamantul asta nu este infern. Sunt si lucruri negative pe Pamant, intradevar, dar sunt si lucruri frumoase pentru care merita sa traiesti. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nici in rai nu traim , ca sa ne dorim nemurirea .

Hai sa fim putin seriosi ! e o zbatere continua pentru a putea exista in realitatea asta . Mananca , dormi , bea apa , respira... dormi , respira , bea apa , mananca... respira , bea apa , mananca , dormi... zi de zi , an de an.... da mai las-o . Meritam si-o pauza la un momentdat !

Editat de Zen`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nici in rai nu traim , ca sa ne dorim nemurirea .

Hai sa fim putin seriosi ! e o zbatere continua pentru a putea exista in realitatea asta . Mananca , dormi , bea apa , respira... dormi , respira , bea apa , mananca... respira , bea apa , mananca , dormi... zi de zi , an de an.... da mai las-o . Meritam si-o pauza la un momentdat !

 

:haha: :doh: :cheer:

 

Bine mai ! Dar macar zi mersi ca traiesti ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×