Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Nemurirea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oare?!?!Omenirea ne poate face nemuritori?Nu am mai auzit asta pana acum.A reusit cu cineva pana acum?

 

da , omenirea ne face nemuritori , acum depinde pentru cat timp...ca sa obtii nemurirea trebuie sa renunti la forma...hitler si stalin vor fi probabil cei mai longevivi in memoria oamenilor ^^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti de nemurire, v-ar placea sa traiti vesnic?

 

mie imi place ca s-au facut si filme pe chestia asta insa actorii[nemuritorii] erau si batrani si tineri :yam: cum ar arata nemurirea de fapt ? nimeni nu s-a intrebat :spiteful: nu a fost inventata nici macar o poveste care sa sustina anumite conditii....

daca am trai vesnic, ar deveni catastrofal pt toata planeta :D eu as fi fericita daca pt fiecare boala ar exista un tratament vindecabil si daca durata de viata ar fi mai lunga....

 

Nu imi doresc atat de mult sa obtin nemurirea.As vrea,in schimb,sa fiu mereu tanara,chiar daca asta implica si moartea. :)

 

visul oricarei femei......

 

trebuie sa fii incostient sa iti doresti nemurirea......

 

daca Dumnezeu mi-ar da-o, eu nu as refuza-o :P

 

da , omenirea ne face nemuritori , acum depinde pentru cat timp..

 

din start :hi: ..pai ori esti, ori nu..

Editat de suflet rebel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista o componenta in om care traieste este vesnica, nemuritoare, etc, in cautare de dezvoltare, experimentare, etc. cica e etichetata de oamenii de aici drept suflet/spirit

 

dat fiind constructul mintii ca si aparat, legaturile colective sub forma de subconstient colectiv...mintea ar fi nemuritoare cat societatea sau poate chiar si planeta asta

 

de trup ce sa zic...suntem toti dintr-un material regenerabil (pe principiul totul se transforma) asa ca se poate spune ca si trupul este mai mult sau mai putin nemuritor... intr-o forma modificata :) sau alta :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"daca am trai vesnic, ar deveni catastrofal"

 

Si sa ne vedem murind, nu e la fel de catastrofal !? :yahoo:

 

de cat sa dam pe dinafara :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata asta si asa e grea! Imi ajunge cit este! Nu-mi trebuie nemurire!

 

Dar cind stai si te gindesti, sunt unele momente asa placute care ai vrea sa dureze o vesnicie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"de cat sa dam pe dinafara..."

 

Universul e destul de mare pentru toti...

 

reformulez : decat sa dam pe dinafara :)

 

universul da, planeta Pamant nu :focus:

Editat de suflet rebel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"universul da, planeta Pamant nu ..."

 

Si ce plm, vrei sa te intorci la caverne !? :) Hellooo blondino !!! S-au inventat orbite spatiale. Traim in secolul informatiei...Cat mai este pana la _ a se proiecta si o serie de navete care sa transporte oameni !? Daca nu ma insel, deja se lucreaza la asta, dat fiind faptul ca _ resursele Terrei se termina inevitabil...Tu macar ai auzit de _ terraformare !? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"universul da, planeta Pamant nu ..."

 

Si ce plm, vrei sa te intorci la caverne !? :D Hellooo blondino !!! S-au inventat orbite spatiale. Traim in secolul informatiei...Cat mai este pana la _ a se proiecta si o serie de navete care sa transporte oameni !? Daca nu ma insel, deja se lucreaza la asta, dat fiind faptul ca _ resursele Terrei se termina inevitabil...Tu macar ai auzit de _ terraformare !? :giverose:

 

 

terraformare este pura teorie, nu am reusit sa aducem nici macar o mana de oameni pe Marte, noi nu suntem pregatiti pt Univers pt ca nici macar nu stim ce e acolo, ce am descoperit noi cu astronomia s-a intamplat acum cateva mii, milioane de ani, poate ca nu mai exista nimic acolo :focus: eu zic sa stai mai mult cu picioarele pe pamant si mai putin cu capul in Univers :flirt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×