Sari la conținut
Forum Roportal
Rozi

Intrebari numai pentru sky

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

FELICITARI SKI !!!!

Ma bucur pt voi ca aveti un bebelus si sunteti cu totii bine !

Ii doresc celui mic sa creasca mare ,frumos si destept, iar voua va doresc viata lunga ,ca sa va bucurati de el !!!!!

 

Multa ,multa SANATATE si toate dorintele sa vi se implineasca !!!

 

si inca ceva ....SUCCES pt prima oara cind vei fi MOS CARCIUN !!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Sunt noua pe acest forum si as avea o intrebare care ma macina si la care am primit raspunsuri evazive; sunt disperata si de aceea apelez la dumneavoastra: se vindeca hepatita B? Pt. ca am citit aici pe forum cazul unor persoane care au facut tratament (atat cat le-a recomandat medicul) si virusul a iesit nedetectabil, dupa care, dupa o anumita perioada, a reaparut; cum se poate? Va rog explicati-mi si mie ca sa pot intelege. Sotul meu a fost depistat cu hepatita B acum un an, eu nu am nimic, am facut analize, le-am repetat, am facut si vaccin, deci sunt ok; dar imi fac griji pt. el; el acum face tratament si ii merge foarte bine, dar ma tot intreb daca nu cumva ne facem sperante desarte.

Va multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna SKY !

 

Ce mai faci tu ? Cum te mai simti ?

Ce face bebelusul vostru?

NU MAI AI TIMP DE NICI-O INTERVENTIE PE FORUM? TI SE SIMTE LIPSA !!!

 

SANATATE SI NUMAI BINE !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Daria. Sunt nou pe aici si am vazut ca dispui de ceva informatii in domeniu. Am postat un topic care se numeste "Astept pareri, sfaturi...", cu nick-ul catalin78, unde am postat si ceva analize facute. Imi poti spune o parere? Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna CATALIN !

Ma-s bucura daca sfaturile mele iti vor fi de folos ,nu sunt medic ,sunt o purtatoare de virus ,ca multi altii de pe aici ,care am citit tot ce am gasit despre virusii hepatici ,iar atunci cind am intrat prima data pe acest forum am primit sustinere morala si m-am simtit ca intr=o familie.

M-am uitat peste analizele tale !

 

Este imbucurator faptul ca ai o incarcatura virala f mica ,electroforeza este buna ,ai TGP un pic cam crescute si mai jos am vazut ca ai ....!!!! AgHBs negativ si antiHBe pozitiv .?

Nu se intelege bine ,sa-mi confirmi!

 

. Prezenţa antiHBe şi AND VHB la pacienţii AgHBe negativ se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Daria. Imi pare bine ca mi-ai raspuns la mesaj si ai vizualizat analizele mele. DA, confirm ca am AgHBs negativ si antiHBe pozitiv. E de rau? Pot avea ficatul varza si eu sa nu stiu? E cazul sa-mi fac biopsia?

Nu prea ma "inghesui" la interferon, am vazut ca te face "varza", eu sunt si un pic depresiv.

Vreau sa-mi fac FIBROTEST-ul, am inteles ca arata starea de fibrozare a ficatului.

La ecografia de acum 2 luni mi-a iesit marime normala, dar cu ceva grasime pe ficat (steatoza), eu avand si colesterolul cam mare, ca am un serviciu static (call center, relatii clienti) si nici sport nu fac. Nu sunt insa un gurmand, vara consum multe legume, fructe, ceva carne de pui si peste, 1 bere la saptamana pana am aflat de belea (acum 2 luni). Nu stiu de cand am virusul, dar banuiesc ca de mic, pentru ca am stat cam mult prin spitale in copilarie, pe timpul lui Ceasca, cand erau celebrele seringi de sticla, una la tot salonul-se schimba doar acul. Sa zic merci ca nu am luat HIV (Doamne fereste!).

Sa auzim de bine!

Yahoo ID: ciliwilly

ciliwilly@yahoo.com

 

deci astept sa vb :biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in concediu pana acum. De fapt mai intai m-a preocupat starea sotiei mele care era insarcinata, apoi bebelusul si acum incep sa recuperez din datoriile pe care le am. De astazi intru si scriu in fiecare zi, dar va spun de pe acum ca eu nu mi-am facut decat analizele uzuale, fara a mai repeta viremia sau ecografia sau punctia. Anul asta o sa repet viremia si ecografia, asa cum scrie la carte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit!!!(in sfarsit)

In primul rand iti doresc sanatate tie,sotiei si bebelusului vostru!!!

Acum te rog daca te pricepi la interpretarea rezultatului de la fibroscan te rog sa te uiti pe topicul cu interpretarea fibroscan-ului si sa imi dai un sfat.Te rog mult si totodata iti multumesc ca ai revenit si sunt sigura ca sunt in asentimentul multora de pe aici!!!!!

SANATATE!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hallo Sky,

rindurile tale ma bucura nespus.

Felicitari pentru bebel! Inteleg ca ai fost ocupat tot timpul cu asa o minune!

Ma bucur pentru voi si sper ca la tine a ramas totul la fel (purtator inactiv).

Eu am mutat forumul meu pe un alt server.

Poti sa treci si pe la mine daca ai chef, esti bine venit.

 

Ciao si numai bine tie si intregii familii!

Juliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×