Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

cel mai nebun dintre paminteni

Postări Recomandate

si io care ma gandeam ca ti le dadu dumnezeu :evil:

era un banc :

 

in vremea inundatiilor o barca se duce sa salveze un sinistrat de pe acoperisu unei case

dar acela refuza zicind ca el e credincios si asteapta sa-l salveze Dumnezeu

barca pleaca

dupa ceva vreme apa mai creste si vine alta barca

el iarasi refuza zicind ca Dumnezeu il va salva

pleaca barca , apa mai creste pina aproape sa-l inghita si vine a treia barca sa-l salveze

El refuza zicind ca negresit Dumnezeu il va salva

 

Pina la urma moare innecat

Ajunge in rai si acolo il intreaba pe Dumnezeu:

- Doamne dar de ce nu m-ai salvat ?

- Pai da Eu ti-am trimis 3 barci...

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ti le-au luat parintii,dar nu am inteles ceva:din ce tii apartamentul? ca nu cred ca acoperi cu chiria pe garsoniera toate platile unui apartament.In al doilea rand din ce bani mananci :evil: e mai ieftin internat la psihiatrie. :kisses:

intr-adevar am fost uluit sa vad ce mincare buna era in spital , eu nu ma pricep sa gatesc si nu maninc decit prajituri si salamuri

sincer sa fiu 3 milioane pe luna mi se par foarte multi bani si neavind pe ce sa-i cheltui mi-am pus si net

toate cheltuielile apartamentului ma ajung cam la 1.5 mil . Cu restu imi cumpar mincare.

 

Stiati ca un om poate trai si cu 200 mii mincare pe luna ? Da , adica nici macar o piine pe zi ! Eu am trait si a fost bine. Uneori nu mincam zile intregi dar vorbeam cu Dumnezeu si eram asa de fericit incit uitam sa mai maninc. De fapt nu cred sa fi fost vreodata mai fericit in viata decit in acele momente .

Am facut si Greva Foamei 7 zile iar dupa 7 zile nu-mi era chiar prea tare foame , se poate trai si fara mincare prea multa. E chiar mai sanatos uneori.

 

Citez pe Iisus : Este scris ca omul va trai cu orice vorba care iese din gura lui Dumnezeu.

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi mai cum tii tu acasa cu 1,5 milioane? :evil: nu te speli nu aprinzi lumina,unde mai pui ca vine iarna.poate ne inveti tu cum sa platin numai atat toate "hangaralele" si lasa-ma cu foamea ta si nu o mai da in aiureli

si tot nu mi-ai zis care sunt alea 4 propoziti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia zi mai cum tii tu acasa cu 1,5 milioane? :evil: nu te speli nu aprinzi lumina,unde mai pui ca vine iarna.poate ne inveti tu cum sa platin numai atat toate "hangaralele" si lasa-ma cu foamea ta si nu o mai da in aiureli

si tot nu mi-ai zis care sunt alea 4 propoziti.

pai foarte serios

da tu pe ce lume traiesti ?

esti vreun extraterestru din ala de prin bucuresti ultra super bogat ?

uite lista curentu 200 , intretinere 300 , gazu 50 . salubritate 50 , telefon 300 , net 300

total = 1,4 mil

cu foamea da recunosc is cam aiureli aia a fost anu trecut cind traiam numa cu 2 milioane pe luna acuma plesnesc de atita mincare

 

Cele 4 Legi de la Dumnezeu sint :

 

1 . Legea Dreptului la Existenta

Orice om care traieste pe aceasta lume sa primeasca gratuit o mica suma de bani suficienta incit sa poata trai decent. Sa nu mai fie nici un om care sa traiasca subt limitele decentei omenesti. Sa nu mai existe nici un cersetor in aceasta lume. Orice om care nu are o casa in care sa locuiasca sa primeasca gratuit o locuinta incit sa nu mai fie nici un om care sa doarma pe strazi.

 

2. Legea invatamintului

Nu judeca !

(adica sa nu se mai puna note in scoli si sa nu mai exista examene , departajarea valorilor sa se faca doar la angajare , fiindca n-are rost sa te chinui aiurea 20 ani de scoala tremurind de emotie la toate examenele ca dupa aia sa ajungi somer , lasa copilu sa-si traiasca copilaria , cind o fi mare asta e , dar cit e copil macar lasa-l sa-si traiasca viata ca alta nu are )

 

3. Legea Bisericii

Sa se lepede Biserica de averi si de slava desarta !

(cu asa o lege numai niste Sfinti s-ar mai face preoti , iar preotii actuali s-ar lasa de meserie )

 

4.Legea legilor

Dumnezeu este mai presus de lege !

( orice lege care nu se supune normelor lui Dumnezeu este ilegala , adica spre exemplu daca un guvern aproba casatoriile intre barbati asta e o lege ilegala )

 

Astea sint tot ce are Dumnezeu de spus prin mine .

 

Ideea e ca daca vrei sa schimbi o lume atunci trebuie sa actionezi asupra Scolii si Bisericii fiindca acolo se formeaza oamenii. Cine reuseste sa schimbe aceste 2 lucruri Scoala si Biserica acela poate schimba lumea intreaga.

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai foarte serios

da tu pe ce lume traiesti ?

esti vreun extraterestru din ala de prin bucuresti ultra super bogat ?

uite lista curentu 200 , intretinere 300 , gazu 50 . salubritate 50 , telefon 300 , net 300

total = 1,4 mil

cu foamea da recunosc is cam aiureli aia a fost anu trecut cind traiam numa cu 2 milioane pe luna acuma plesnesc de atita mincare

 

:evil: ce intretinere platesti tu?? ma mut si eu acolo in cartierul tau.... ca eu platesc la un apartament cu 3 camere pe luna in jur de 4 milioane... acu' ca vine si frigul...mi si frica sa calculez.... :kisses:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stie baiatu' sa faca economii; l-o fi invatat d-zeu cum?! :kisses: ca si doamne-doamne trebuie ca plateste ditamai factura la electricitate acolo sus :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia zi mai cum tii tu acasa cu 1,5 milioane? :evil: nu te speli nu aprinzi lumina,unde mai pui ca vine iarna.poate ne inveti tu cum sa platin numai atat toate "hangaralele" si lasa-ma cu foamea ta si nu o mai da in aiureli

si tot nu mi-ai zis care sunt alea 4 propoziti.

 

Da pensionarii cu pensie de 1 mil cu ce crezi ca traiesc? Bunica avea acum vreo 2 ani pensie de 1 mil si statea in apt cu 2 camere si...traieste inca, n-a murit de foame. Se poate, renuntand la extrem de multe :kisses:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BRoscuta am sa fac acum o gluma,sper ca nu te supara:Bunica ta nu cred ca avea internet si nici calculator care sa-l buroneze toate ziua si noaptea,facea cu siguranta economie la lumina.STiu si eu atatia batrani care stau cu lumanarea in loc sa aprinda lumina ca sa-si poata lua pastile si nici asa nu le ajung banii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BRoscuta am sa fac acum o gluma,sper ca nu te supara:Bunica ta nu cred ca avea internet si nici calculator care sa-l buroneze toate ziua si noaptea,facea cu siguranta economie la lumina.STiu si eu atatia batrani care stau cu lumanarea in loc sa aprinda lumina ca sa-si poata lua pastile si nici asa nu le ajung banii.

cum sa va spun , asa traieste majoritatea populatiei in tara asta , daca cineva merge la munca si munceste nu-i da nimeni mai mult de 4-5 milioane salar. Cel putin in Iasi sint o gramada de fabrici si mii de oameni au salar de 3 milioane. Eu pe vremea cind aveam un servici fiind inginer faceam parte din categoria oamenilor bogati cu 4 milione salar.

Si sa stiti ca bunica Broscutei fermecate , inca are noroc ca totusi are o pensie dar sint oameni care n-au nici o pensie. Sint oameni care n-au nici macar atita.

Eu am intrebat atunci pe oameni : Mai da cum se poate asa ceva ? Cum toleram o asemenea cruzime ?

Iar lumea mi-a raspuns : Toleram fiindca asa este lumea , asa vrea Dumnezeu sa fie ,fiindca Sfintu Pavel a spus cindva preotilor crestini : Cine nu munceste sa nu manince ! , iar preotii au spus mai departe oamenilor :Cine nu munceste sa nu manince !

 

Uite de aia m-am enervat eu si m-am facut prooroc ca sa spun lumii ca Dumnezeu nu vrea asa ceva !

Dumnezeu porunceste sa dam de mincare si acelora care nu muncesc !

Ca doar n-o sa-i omorim , nu ?

 

Asa ca nebun ori sanatos eu am sa ma lupt pentru Legea Dreptului la Existenta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×