Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

cel mai nebun dintre paminteni

Postări Recomandate

Auzi la tine...daca cineva merge si munceste nu-i da nimeni mai mult de 4-5 milioane salar. :stars: :doh:

Depinde si de ce munceste omul ala :stars: Se vede ca nu ai mai iesit de 2 ani din casa,mai scoate si tu capul in lume,s-au mai schimbat treburile si apuca-te de munca ca am intrat in u.e si o sa se scumpeasca intretinerea unui apartament :spiteful: sa te vedem atunci daca mai bati tastatura asa cu drag si sustii statul acasa si analfabetismul,ca vad ca la tine nici scoala nu trebuie facuta. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzi la tine...daca cineva merge si munceste nu-i da nimeni mai mult de 4-5 milioane salar. :stars: :doh:

Depinde si de ce munceste omul ala :stars: Se vede ca nu ai mai iesit de 2 ani din casa,mai scoate si tu capul in lume,s-au mai schimbat treburile si apuca-te de munca ca am intrat in u.e si o sa se scumpeasca intretinerea unui apartament :spiteful: sa te vedem atunci daca mai bati tastatura asa cu drag si sustii statul acasa si analfabetismul,ca vad ca la tine nici scoala nu trebuie facuta. :focus:

 

Adriana, nu m-a suparat deloc gluma, stai linistita. Intr-adevar ea saraca nici nu cred ca stie ce e ala internet. Insa, desi sunt complet offtopic, in provincie astea sunt salariile: 4-5 milioane. In general, cam minimum pe economie. Normal ca sunt si care castiga mai mult, dar in general cam asa stau lucrurile. Si ca sa nu spun ca nu conteaza ce muncesti: un medic chirurg rezident are salariu de 4,8 milioane. Deci unele lucruri chiar nu au legatura cu lenea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un trantor iti vine cu 1000 de scuze mestesugite pt leneveala.

dar tot puturos ramane, ca vorbeste cu d-zeu sau ca vorbeste singur

da , de acord , ma declar regele lenesilor

 

Dar asa ca fapt divers ai idee ce munca inseamna sa scrii o carte de 3 kg ?

Ori ai idee ce inseamna sa mergi de la Iasi la Mangalia pe jos ? 500km...

 

Si apoi ce , Eminescu a fost oare vreodata un om harnic si muncitor ?

 

Asta e , geniile sint cei mai lenesi oameni de pe planeta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca depinde ce muncesti,ei sa nu plangem chirurgii ca ajung ei sa ia milioane bune numai pe o operatie.Eu stau in provincie,deci cunosc.Sunt si meserii bine platite si daca chiar vrei face cate ceva si pentru niste venituri suplimentare(de exemplu o persoana care stie limbi straine poate face traduceri,mai poate da o meditatie etc si asta e numai un exmplu).Dar na,prealuminatul ne spune ca nu trebuie sa facem scoala nu trebuie sa invatam nu trebuie sa muncim daca nu vrem ca o sa ne dea altii :stars: pai daca o sa devenim toti asa cine si cui o sa mai dea?ca eu in nici intr-un caz nu o sa ajut un trantor,o sa ajut un bolnav sau un pensionar care nu are din ce sa isi ia de mancare ca duce restul de bani la farmacie pe medicamente.dar omul ala a muncit si a invatat la viata lui,nu a stat cu mana intinsa.

 

Cum zicea Aiko...un trantor isi gaseste usor scuze.

Eu tie prealuminatule nici o felie de paine nu ti-as da,ai cap,ai maini si picioare,du-te la munca dar tu preferi sa luminezi un forum si sa ne spui ca esti cel mai destept din lumea asta.eu tot la camasa de forta te-as baga :spiteful:

 

Si hai lasa-ne cu scrisul cartilor,poate sunt atatia oameni pe forumul asta care au scris o carte indiferent de subiectul si domeniul,poate din pasiune,poate au filozofat dar nu au zis nimanui ca ei sunt genii au scris o carte si nu mai trebuie sa munceasca. :doh:

Oare cat mai poti abera pe aici? :stars: pana unde poti ajunge? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzi la tine...daca cineva merge si munceste nu-i da nimeni mai mult de 4-5 milioane salar. :stars: :doh:

Depinde si de ce munceste omul ala :stars: Se vede ca nu ai mai iesit de 2 ani din casa,mai scoate si tu capul in lume,s-au mai schimbat treburile si apuca-te de munca ca am intrat in u.e si o sa se scumpeasca intretinerea unui apartament :spiteful: sa te vedem atunci daca mai bati tastatura asa cu drag si sustii statul acasa si analfabetismul,ca vad ca la tine nici scoala nu trebuie facuta. :focus:

sa muncesc ? de ce ?

sincer chiar am primit acuma recent un telefon de la o firma si din reflex chiar am vrut sa ma angajez

dar pe urma m-am intrebat : De ce ? Ce sa fac cu banii ? Am tot ce-mi trebuie si nu-mi lipseste nimic. Nu-mi pot imagina ce as putea sa-mi mai cumpar daca as avea mai multi bani. Mai multe prajituri ? Nu pot minca mai mult decit manuinc acum.

 

Un om care isi doreste mai multi bani decit ii trebuie acela este bolnav psihic si trebuie internat de urgenta fiindca devine periculos pentru cei din jurul sau. Agresiunea economica pe care o creeaza un lacom in jurul sau distruge vieti omenesti.

Educatia capitalista te educa de mic sa consumi cit mai mult , lacomia este normala pentru voi. Dar eu o consider o boala mintala.

 

Judecati si voi ! Am sampanie pe masa si prajiturele excelente !

Am net , calculator , timp liber infinit ! Pentru ce ai vrea sa mai muncesc ?

 

 

Iar cu sustinerea analfabetismului eu sustin ca scoala baga pe git copiilor o gramada enorma de gunoaie nefolositoare. Am cunoscut oameni care au facut 2 facultati si au ajuns niste simpli functionarasi pe undeva si au spus : Ca sa fac munca asta nu-mi trebuiau decit 4 ani de scoala.

Asadar cam 90 % dintre meseriile actuale nu necesita mai mult de 4 ani de scoala.

Eu sint inginer care am luat premii pe tara la expozitii. Toata cunoasterea de care am avut nevoie ca sa realizez aceste performante era doar de "20 cuvinte" Atit ! E destul sa stii numai 20 cuvinte si poti deveni cel mai bun inginer programator din tara.

La ce mi-a folosit mie toate timpeniile pe care scoala mi le-a bagat pe git si m-a lasat repetent fiindca nu voiam sa invat ?

 

eu sustin ca nu trebuie sa se invete in scoala absolut nimic din ce nu trebuie

Da , cultura generala e frumos si benefic fiintei umane ... Dar nu bagata pe git cu forta !

Adica nu-mi pui pumnul in fata : Ca-ti pun 4 daca nu inveti !

Eu nu suport sa ma oblige cineva sa fac ceva !

 

 

 

Esti si geniu acuma?!!!!!

nu , geniu am fost in tinerete , acuma mi-a ramas mic acest titlu

neavind nici un termen superior aceluia de geniu am gasit ca denumirea de Sfint mi s-ar potrivi mai bine

adica ....ma consider superior unui geniu

 

Si schimba odata poza aia !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

muncim sa ai tu de unde sa primesti somajul ala sau ajutorul social!!! Ma scutesti, geniule?? Daca esti geniu nu te'ai intreba DE CE sa muncim... hai ca m'ai enervat... eu aici nu mai postez... si iti urez sa te lumineze cu adevarat Dumnezeu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful: Nu schimb nici o poza, nene.

 

De ce mai scrii aici, esti mai presus de oameni, te tragi de sireturi cu Dumnezeu, ce ajutor iti putem oferi noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×