Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

cel mai nebun dintre paminteni

Postări Recomandate

Omul acesta striga dupa ajutor. Inconstient, desigur, dar asta face.

Din pacate orice strigat de ajutor trebuie acompaniat de ascultarea raspunsului...

Oliver pare ca stringa doar pentru ca s-a indragostit de propria voce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da' posmagii sunt muieţi ??? :stars: :stars:

da ! posmagii is muieti in .... smapanie

ce mi-as putea dori mai mult ?

 

apropo stiati ca....pe vreme lui Moise

 

1 milion de oameni au trait vreme de 40 de ani cu piine cazuta din cer ?

40 ani fara nici o munca ! 1 milion de oameni ! :focus:

Iar asta este real nu-i basm !

 

Dumnezeu a dat la toti pe gratis mincare :spiteful:

 

muieti-s posmagii ?

 

cine v-a bagat voua in cap munca ? Preotu ?

 

nu spune Hristos Nu va ingrijorati de ce veti bea si de ce veti minca ca Domnul va avea grija de voi ?

iata ca pasarile cerului nu muncesc , dar totusi traiesc si ele prin grija lui Dumnezeu

Cu cit mai de pret veti fi voi decit pasarile cerului ?

 

Oamenii in lumea noastra traiesc intr-un permanent stress si spaima a muncii

 

Nu va suparati da voi stiati ca taranii iarna stau degeaba ? Au 3 luni de concediu , plus ca vara au o gramada de sarbatori religioase ca Sfintii trebuie respectati. Uneori muncesti alteori mai stai. Daca muncesti non-stop asta inseamna nebunie. Pai cind iti mai traiesti viata daca muncesti incontinuu ?

Eu am intilnit oameni cu salarii mari care se plingeau ce degeaba au bani ca n-au timp sa-i cheltuie

Am un prieten inginer cu salar de vreo 15 milioane care vrea sa abandoneze serviciul si sa plece in lume hai hui fiindca nu mai suporta. Are doar 2 saptamini concediu pe an !

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DarkBringer si cum se face ca ii spune lui iisus ca a jucat teatru,ca s-a sinucis,ca e bine sa se sinucida si altii ca jertta daca sunt bolnavi? :spiteful: :focus:

 

am explicat cum e faza cu sinuciderea, cat despre teatru treb sa mai citesc odata ca sa vad contextu si sa imi dau seama :stars:

 

Wau ! blink.gif iata si o mica speranta ! Iata ca pina Diavolul (dupa poza ) pledeaza in favoarea lui Dumnezeu. Fiindca daca Dumnezeu n-ar fi atunci nici Diavol n-ar fi. Asa ca macar pe aceasta tema pot fi aliati ca sa dovedeasca lumii ca exista si unul si celalalt.

ce tot aveti cu avataru meu?:stars: nu e nici diavol,inger sau drac, asa ca lasati-mi progenitura in pace ^^

Editat de DarkBringer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul acesta striga dupa ajutor. Inconstient, desigur, dar asta face.

In principiu eu strig dupa ajutor asa ca la teatru ca sa auda spectatorii

Scopul e sa iasa un spectacol interesant , dramatic , geniul batjocorit de contemporanii sai , bagat in camasa de forta

Eu inca mai scriu la carte si ce veti zice mai interesant o sa apara in carte ca fiind spus de insasi Dumnezeu

Dar am eu nevoie de ajutor real ?

La primavara vind casuta , public carticica , ma duc in fata primariei imbracat intr-o patura colorata in patratele rosii si galbene :jester : si ... incepe petrecerea

Politia cu bastoanele de cauciu , psihologii cu injectiile ...

Ajutor ?

Dumnezeu ma ajuta , numai sa fiu eu destul de puternic incit sa rezist si sa-mi duc lupta pina la sfirsit.

Ajutor ?

Da , voi m-ati ajutat deja , inconstient si fara sa va dati seama dar m-ati ajutat deja.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce am impresia ca asta e un experiment... pentru cartea ta... nu ca tu ai gandi asa...vrei doar sa vezi reactiile oamenilor.... daca te considera nebun sau nu, asa e??

ce iese din tipar mereu va avea eticheta "nebun" :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai ..Oliver..mai pune nene mina pa bibilie.,.ca vad ca te tot dai cunoscator.

Cind a dat mai D-zeu mincare la oameni..?

Nu era Isus..?

Sau de care Moise vb tu ca a dat de mincare la 1 mil de oameni..,vecinul tau de la 4..?

O dai ca facem bascalie ,..normal cind vedem ca ne insulti inteligenta cu aberatile tale..

Ne iei de prosti asa ..macar invata sa minti ..mai bine,mai dormi pa camp..poate te mai cultivi un pic.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×