Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

cel mai nebun dintre paminteni

Postări Recomandate

Hai ca vreau si eu sa ma contrazica oliver.

Sinuciderea este un pacat ... in concluzie Isus nu avea cum sa faca un pacat :drag: Simplu, nu ?

Cat despre bolile pe care poate sa le aibe oliver ... ba abtin :o: la uram urmei fiecare are fixul lui ... mai mic sa mai mare :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum am vazut faza cu "Iisus a jucat putin teatru" :drag: :o: Mai desteptule asta e limbaj? ca Iisus a jucat teatru? :roll:

Aoleu caz irecuperabil,nimic nu te mai salveaza.o sa urmaresc stirile de la ora 5 poate te vad pe acolo,dar nu cred ca te fac aia vedeta :stars:

Sint om si poate mai gresesc uneori in exprimare. Atunci cind stii ce va fi miine , nu faci decit sa spui ceea ce oricum stiai dinainte ca vei spune.

Iisus a jucat teatru de la inceput si pina la sfirsit. Si-a jucat rolul vietii sale care i-a fost scris dinainte de la Dumnezeu.

Atunci cind un om isi cunoaste viitorul dinainte , tot ceea ce mai face este sa-si joace un rol intr-o piesa deja cunoscuta.

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iisus a jucat teatru de la inceput si pina la sfirsit. Si-a jucat rolul vietii sale care i-a fost scris dinainte de la Dumnezeu.

Atunci cind un om isi cunoaste viitorul dinainte , tot ceea ce mai face este sa-si joace un rol intr-o piesa deja cunoscuta.

Ia'uzi ba acum era si actor ..Isus..

cred ca nici cu medicamente straine nu mai scapi.. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai ca vreau si eu sa ma contrazica oliver.

Sinuciderea este un pacat ... in concluzie Isus nu avea cum sa faca un pacat :) Simplu, nu ?

Cat despre bolile pe care poate sa le aibe oliver ... ba abtin :) la uram urmei fiecare are fixul lui ... mai mic sa mai mare :)

Sinuciderea este relativa ... la context. Teoria relativitatii aplicata in religie !

Uneori un gest este sinucidere alteori nu-i. Dumnezeu decide.

 

Pacatul este relativ la context.

Daca un copil cade in fintina Duminica tu nu te duci sa-l scoti de acolo fiindca este Duminica si n-ai voie sa muncesti Duminica ?

 

Cine poate defini ce-i aia un pacat ?

 

Hai sa-ti zic eu ce boli am ca sa nu mori curios:

schizofrenie.:stars:

dubla personalitate. :drag:

paranoia . :doh:

delir ideativ mistic :roll:

sinucigas. :o:

depresiv. :)

 

am omis ceva ? :cry:

cel mai nebun dintre paminteni nu ? That's me !

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa-ti zic eu ce boli am ca sa nu mori curios:

 

cel mai nebun dintre paminteni nu ? That's me !

Curioasa :evil:

Ce sa iti spun ... bafta :kisses: !

Daca tu cazi in fantana ? pot sa consider ca este sinucidere ? sa te las sa te scufunzi sau sa te ajut ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Curioasa :evil:

Ce sa iti spun ... bafta :kisses: !

Daca tu cazi in fantana ? pot sa consider ca este sinucidere ? sa te las sa te scufunzi sau sa te ajut ?

Daca ma ajuti ai sa cazi si tu in fintina.

Daca tu crezi ca la fundul fintinii vei ajunge pe lumea ailalta atunci ajuta-ma.

Dar daca tu crezi ca pe fundul fintinii nu-i nimic atunci mergi mai departe si uita ca m-ai cunoscut.

 

Numai aceia care au credinta neprefacuta pot trece prin zidul de beton de pe fundul fintinii. Ceilalti se zdrobesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ma ajuti ai sa cazi si tu in fintina.

Daca tu crezi ca la fundul fintinii vei ajunge pe lumea ailalta atunci ajuta-ma.

Dar daca tu crezi ca pe fundul fintinii nu-i nimic atunci mergi mai departe si uita ca m-ai cunoscut.

 

Numai aceia care au credinta neprefacuta pot trece prin zidul de beton de pe fundul fintinii. Ceilalti se zdrobesc.

sa nu uit sa pun capacul... :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti meriti sincer toate diagnosticele.Bun psihiatrul ala care ti le-a pus,nu a omis nimic :kisses:

aia cu dedublarea personalitati ...e vreajala ..nu cred.. :evil:

de fapt nu cred nimic ce spune ..cere sa fie bagat in seama ..de asta sufera sigur..

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×