Sari la conținut
Forum Roportal
Dani Quinn

Craciunul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu cred ca o sa fiu :flowers: :flowers:

:spiteful: uneori imi doream sa fiu singura din cauza agitatiei :) acum ma plictisesc ..... asa ca imi doresc agitatie ... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8) uneori imi doream sa fiu singura din cauza agitatiei :D acum ma plictisesc ..... asa ca imi doresc agitatie ... :doh:

la fel si eu...nu suport linistea de sarbatori.acum 2 ani mi-am petrecut Craciunul singura singurica. mi-am jurat ca asa ceva n-o sa mi se mai intample niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi place sa impodobesc bradul in seara de ajun cand toata casa e curata si miroase a cozonaci si sarmale.... si sa dau cadouri, sa vad bucuria in ochii celor dragi 8)

 

 

Inca nu se impodobeste bradul mai inainte de Ajun de Craciun in RO ??? sau iti place sa fii la tema cum cere traditia. Daca gasesti un brad proaspat e bine sa ai si aroma rasinei in amestec cu al sarmalelor.

Asa era demult in copilarie si la noi dar de atunci n-am mai fost in RO de Sarbatori in iarna.

 

Acum cativa ani am fost de Thanksgiving in Munchen, DE si totul era deja decorat de Craciun !!!

 

Cea mai mare festivitate totusi este de Thanksgiving in casa mea, fac si sarmale si curcan umplut, piftie de vita, cozonaci, pumpkin & apple pies doar bradul lipseste ca mereu a doua zi incepe sa la puna in vinzare !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo..Craciunul- cea mai tare sarbatoare

 

Se taie porcul , se mananca sorici proaspat, carnati, gratare, sarmalute.

Noi imbodobim casa cu betala, ne ornam bradutul, cumparam multe fructeeeee si dulciuri :doh:, mergem la nasi, rude, stam pe capul parintilor care fac multe bunatati.

 

De pe 20 dec pana pe 8 ian noi avem liber la firma, trai si berechet pe capul meu. In aceasta per si sotul isi aranjeaza cateva zile libere, mergem la Lepsa, ne dam cu saniuta, ne plimbam mult, primim cadouri din strainatate.

 

Deabia astept sarbatorile 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ... cat iubesc sarbatoarea asta ; nici o sarbatoare nu ma face mai nostalgic decat Craciunul ... imi amintesc intotdeauna de copilarie, de cei plecati prematuri - parinti, bunici...; imi amintesc de palcintele pe care le infulecam, de mirosul de cozonac ce razbatea chiar de la parterul blocului :doh: de sarmalele facute de mama, de magia ajunului in care asteptam sa vina Mosul ...

acum... imi place sa colind inainte de Craciun... sa vad oamenii cum umbla agitati , cuprinsi de febra sarbatorilor, eu insami sunt cuprins de febra respectiva... .

 

imi place sa cred ca a darui iertarea in aceasta perioada, e cel mai frumos cadou pe care-l putem face 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca nu se impodobeste bradul mai inainte de Ajun de Craciun in RO ??? sau iti place sa fii la tema cum cere traditia.

eu sunt mai conservatoare si nu gatesc bradul decat in seara de Ajun, dupa ce termin toate treburile. si e o adevarata placere sa-l gatesc cu fiul meu, in ultimii 6 ani 8) :doh: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt mai conservatoare si nu gatesc bradul decat in seara de Ajun, dupa ce termin toate treburile. si e o adevarata placere sa-l gatesc cu fiul meu, in ultimii 6 ani 8) :doh: :D

 

 

Deja el nu crede ca CINEVA aduce bradul si cadourile ???

 

Ce repede se maturizeaza copiii azi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie de exemplu imi place ca in fiecare an sa imi mai adaug la podoabele pt pom inca un glob, sau o beteala mai speciala...Doamne, iubesc Craciunul 8) !!! uneori ma mai apuca nostalgia Craciunului in toiul verii....si ma pun pe ascultat colindele lui Hrusca(preferatele mele!!)...multa lume mi-a zis ca nu sunt sanatoasa la cap:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deja el nu crede ca CINEVA aduce bradul si cadourile ???

 

Ce repede se maturizeaza copiii azi !

facem bradul impreuna, dar cadourile apar peste noapte, cand el doarme 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×