Sari la conținut
Forum Roportal
Dani Quinn

Craciunul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ce ziceti voi. N-am incercat inca. Ar fi bine ca asta sa fie Craciunul ce mi-a lipsit. Ar fi simplu sa-l gasesc atat de repede. Dar eu cred ca e si altceva... Probabil insa ca am mai mari sanse sa gasesc ce caut acolo... in Rathausplatz-Viena... sau cine stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza si atmosfera!

Sa fii cu cine iti doresti.

E clar ca bradul tau e cel mai frumos, nici nu as considera bradul altuia mai frumos, doar EU l-am facut mereu asa cum mi-a placut: multicolor sau doar auriu si argintiu. Nu ravni la bradul altuia, al tau e mereu cel mai frumos!

E clar ca stii cel putin o colinda, sau chiar 10, in mai multe limbi, nu-i asa?

Prin urmare, in Viena sau acasa, conteaza, cred, ambianta, caldura umana, prietenii, familia, oi fi eu romantica?

Intram in Post, putem sa colindam!

Sa nu uit: conteaza si cadourile. Conteza si gata. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ce ziceti voi. N-am incercat inca. Ar fi bine ca asta sa fie Craciunul ce mi-a lipsit. Ar fi simplu sa-l gasesc atat de repede. Dar eu cred ca e si altceva... Probabil insa ca am mai mari sanse sa gasesc ce caut acolo... in Rathausplatz-Viena... sau cine stie...

Intr-adevar, Craciunul nu e Craciun fara brad, luminite, coline, miros de mancare, fara mers la colindat...dar totusi, in caz extrem..merge si fara.. Eu nu pot sa-mi inchipui un Craciun fara familie :flowers: ...abia atunci simt ca sunt sarbatorile..poate pentru ca numai atunci imi vad familia? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite nu ma uit la intrebare(care-i cam şuie) si raspund. Craciunul pentru mine inseamna mirosul de fum care iese domol pe horn dimineata in aeru` rece al zilei inca neluminate. Scartaitul zapezii reci sub bocanci dimineata cand te duci sa scoti apa din fantana pentru toata mancarea care se v-a face in ziua aia. Sentimentul acela pe care-l ai toata ziua pt ca stii ca seara se va canta, se va rade, v-a fii sarbatoare. Iar ea v-a putea sa iasa noaptea din casa fara probleme, nu ca peste an. Noaptea, cand in jurul tau oraselul vibreaza prin fiece casa a lui cu toate luminile de la strada aprinse, tu in relativu` parc central, o tii in brate si-i vezi ochii care stralucesc ca doo diamante pe un cer cu stele. Si-ti dai seama ca stralucesc pentru tine.

Acesta a fost Craciunul meu de vis si hobby-ul care decurge din el.

 

later edit.

Ea..acum.... poarta ochelari :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite nu ma uit la intrebare(care-i cam şuie) si raspund.

Adica? Ma refeream la ce iti place sa faci de Craciun..nu toata lumea face acelasi lucru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: pai spune-mi tu un hobby de Craciun.

Alergatul dupa cumparaturile de Craciun, dupa cadouri :crazy: Imi place sa-mi impodobesc casa..toata cu ornamente de Craciun..sa-i dau acel ceva care lipseste in timpul anului...Casa are alt miros de Craciun..si nu ma refer numai la mirosul de mancare ;)

Editat de dani_quinn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×