Sari la conținut
Forum Roportal
kitty

Ce obraznicii mai fac si pisicile astea ?

Ce fac ?  

71 membri au votat

  1. 1. Ce fac ?

    • Zgarie mobila
      19
    • Isi fac nevoile prin casa
      7
    • Mananca mancarea din farfuria ta
      9
    • Te trezesc in timpul noptii ca sa le dai mancare
      15
    • Cand se alinta, iti face gaurele in piele
      32


Postări Recomandate

hm... daca stau sa ma gandesc la pisicile mele (am 2) regret faptul ca nu se pot bifa mai multe variante de raspuns in chestionar.... :doh:

 

si in perioada asta a anului ocupatia lor preferata e daramatul si distrusul bradului de craciun. noroc ca e artificial bradul. :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motanul meu e un zapacit. La cel tarziu 8 dimineata da trezirea...vrea afara sa isi faca nevoile. Se intoarce cateva ore mai tarziu si vrea papa;apoi pleaca iar si tot asa pana se lasa intunericul. E cel mai bataus motan din cartier; in fiecare zi se intoarce acasa cu cate o rana "proaspata", plin de sange sau cu purici.

In rest face toate prostioarele obisnuite: zgarie canapeaua, darama florile (nici nu vreau sa ma gandesc cate ghivece a spart pana acum), doarme numai pe biblioteca, dulapuri, frigider sau calorifer, bea apa numai direct de la robinet sau sa te vada el ca o schimbi atunci cand ii este sete :tongue: ...

Si ar mai fi, dar nu imi mai amintesc acum cate de cate tampenii e in stare :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate pisicile sunt rele. De exemplu a mea e ffff dulcica. Tot timpul ma linge si se cere in bratze.

Cateodata ma mai zgarie, dar din joaca (ii place sa fug dupa ea prin casa). O am de cinci ani si inca nu m-am plictisit de ea (am avut vreo 3 caini, 2 broscutze testoase, pesti, si 2 papagali si toate au stat la mine cel mult 2 saptamani...hihihi) :doh: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am o pisica sau mai multe..dar cand mai merg undeva in vizita si au....ma joc cu ea/ele si din joaca ma mai zgarie.sau uneori le observ cum se alinta si zgarie canapeaua :nea: dar sunt asa dragute..... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rele sunt matele !!!

De aia e subiectul asta !

Ca sa povestim despre ce prostioare mai fac ele !

he he....a mea nu prea e pisica, e mai mult caine :nep: ca a trebuit intr-un timp sa am grija de un caine al unor prieteni si .. va dati seama cum se intelege cainele cu pisica ... ba nu stiti :P , fiindca aici pisica batea cainele si il punea mereu cu botul pe labe :D si le-am dat cainele inapoi zgariat... bineinteles, cainele ala era tare ciudat...nu manca Pedigree-ul lui dar murea dupa Whiskas-ul pisicii :doh: deci rolurile erau inversate: cainele era pisica si pisica era cainele :-

aaa...o alta nazbatie a pisicii :nep: intr-un timp avea obiceiul sa isi faca nevoile la flori 8) si mereu o mai plesneam(dar incet ca sa o sperii ca nu dau in animale ca imi pare rau de ele) si si-a invatat lectia ca nu s-a mai dus la flori, dar a doborat pamantul de la o floare jos si si-a facut treaba pe covor .. dar totusi nu la flori, nu?ca doar asa ii spusesem :doh: acum e un ingeras....ca am operat-o si e in refacere :yes:

Editat de chitara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motanul meu e un zapacit. La cel tarziu 8 dimineata da trezirea...vrea afara sa isi faca nevoile. Se intoarce cateva ore mai tarziu si vrea papa;apoi pleaca iar si tot asa pana se lasa intunericul. E cel mai bataus motan din cartier; in fiecare zi se intoarce acasa cu cate o rana "proaspata", plin de sange sau cu purici.

In rest face toate prostioarele obisnuite: zgarie canapeaua, darama florile (nici nu vreau sa ma gandesc cate ghivece a spart pana acum), doarme numai pe biblioteca, dulapuri, frigider sau calorifer, bea apa numai direct de la robinet sau sa te vada el ca o schimbi atunci cand ii este sete :nep: ...

Si ar mai fi, dar nu imi mai amintesc acum cate de cate tampenii e in stare :nep:

la 8????? esti o fericita....al meu la 5! doarme numai pe moale...adica pat si invelit. si daca nu suntem acasa gaseste el vreo haina sub care sa se bage sa doarma. de cate ori nu l-am gasit bagat sub pantalonii mei de trening :yes: zilele trecute a furat un sul de hartie igienica din baie..l-a facut ferfenita :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MI-AM ADUS AMINTE DE O INTAMPLARE HAIOASA PE CARE AM TRAIT-O CU SOTUL MEU ACUM CEVA ANI, LEGAT DE PISICI,BINENTELES :

 

 

O vecina ne-a rugat sa avem grija de pisicuta ei cat timp era plecata cu niste treburi afara din Bucuresti...cam vreo 3 zile..

Pe atunci noi nu aveam motanii pe care ii avem acum....bun,zic eu, ce poate sa se intample in 3 zile ?

Am luat pisicuta si am dus-o in sufragerie ,sa se simta fata confortabil, apoi noi ne-am vazut de treburile noastre...Dupa un timp ,ne-am adus aminte ca avem o pisica in casa ....in sufragerie unde o lasasem cuminte ,nu mai era...cauta peste tot in casa...., ia-o de unde nu-i !

Il aud pe barbati-miu tipand si luand-o la fuga....pisica dupa el...(se asunsese intr-un loc numai de ea stiut si cand a prins momentul ..hatz,piciorul lui barbatu-miu !)

apoi m-a vazut pe mine si si-a schimbat traictoria si ...hatz si piciorul meu !

Ne-am baricadat in dormitor si am iesit cu randul timp de 3 zile ...pisica era stapana peste apart. nostru si noi eram la cheremul ei...!!! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre al meu Domn Motan ce sa va spun ? incep:

- in fiecare seara reuseste, numai el stie cum, sa ajunga in bucatarie (unde nu are voie si i se blocheaza usa :roll:), darama cosul de gunoi, se urca pe masa si pe pervaz si se agata de jaluzele, daca gaseste vreo sticla sau un borcan are grija sa fie facut bucati

- de la un timp ii face o deosebita placere sa-si rastoarne castronul cu mancare, o face cu mare rautate si apoi miauna ca vrea mancare :crazy:

-doarme numai in pat si nu oriunde ci pe perna mea de unde reuseste sa ma dea la o parte in timpul noptii sa aibe el mai mult loc :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×