Sari la conținut
Forum Roportal
kitty

Ce obraznicii mai fac si pisicile astea ?

Ce fac ?  

71 membri au votat

  1. 1. Ce fac ?

    • Zgarie mobila
      19
    • Isi fac nevoile prin casa
      7
    • Mananca mancarea din farfuria ta
      9
    • Te trezesc in timpul noptii ca sa le dai mancare
      15
    • Cand se alinta, iti face gaurele in piele
      32


Postări Recomandate

Am pus ca ma trezesc noaptea, dar nici celalalte nu-s departe de adevar...

Ce scumpete de pisica!!! :flowers:

Editat de a browser

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii trebuie un pom de zgariat !!! Se poate taia din ghearele ei sa nu fie asa de ascutite, un tehnician veterinar poate sa faca manichiura felina!!!

Un lemn de tei sau măcar un pachet de ziare vechi, de vreo 50-60 cm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ale mele la 5 dimineata ma trezesc sa le dau drumu afara. Acum ca e vara le dau drumu in curte si stau toata noaptea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) ce sa`i faci.. asa sunt pisicile :flowers:

putea fi si mai rau: sa se suie pe perdea :crazy: (din fericire nu erau perdelele mele :lol2:)

 

Ale mele la 5 dimineata ma trezesc sa le dau drumu afara. Acum ca e vara le dau drumu in curte si stau toata noaptea.

mda...a mea ma scoala sa-i dau drumul... pe bloc :D cam pe la aceeasi ora. Priveste stelele impreuna cu bufnita :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor :cry: !

In primul rand feliciari pentru cel care a deschis acest forum despre pisicutze shi nazbatiile lor.Cred ca eu sunt cea mai "tanara" de pe aici....am doare 13 ani, si cu toate astea nu cred ca va inchipuiti cata experietntza am eu cu pisicile :skull: .Momentan am o pisicutza persana de 2 luni jumate, Bijouca(l-am prostit pe tata sa mergem dupa ea chiar in ziua in care am gasit-o pe net,drumul a durat cam 2 ore dar nu reuseam sa-l conving fara ajutorul mamei mele bineinteles:P), si o albastra du rusia, Kitty...o rusoaica cum obisnuiesc eu sa-i spun de 4 ani:), (pe care am luat-o iarasi fara stirea tatalui meu:)), el doar s-a trezit cu mine in casa si cu o pisica in bratze :good: ...si cum mai e si neagra, pe atunci avea si niste urechi imense :soc:) saracul tata nu stiu cum s-a chinuit sa nu faca un stop cardiac :flowers: )...in fine

Ca sa nu ma abat de la subiect, ca as avea foarte multe lucruri sa va povestesc, mai ales cum am dobandit aceasta experientza cu pisicile, sa va povestesc shi ce prostioare fac scumpele mele pisicutze....

Ei bine, pe langa faptul ca , ca si orice pisicutze fac nazbatii obisnuite cum ar fi:ascutzitul gherutzelor pe canapea, mai sparg cate-o vaza, se mai catzara pe nu stiu unde si numai te trezesti ca ti se arunca in cap, cand tu disperat le strigi ca nu le mai gasesti....mai dobandesc ele in timp si cate-o nazbatiea mai neobisnuita :unsure: ....poi, de exemplu, cand il aveam pe Arshinel un motanel persan, (pe care din pacate l-am dat, si nu o sa va zic acum motivele) m-am trezit ca bea apa din nemaipomenitul WC =))......va dati seama ca am cazut pe jos de ras , mai ales cand l-am shi vazut ud pe botic, ma rog....boticul ala turtit cum il au majoritatea persanelor :cheer: .....apoi, pisicutza mea kitty de 4 anisori.....cand am fost odata la iarba verde cu familia mea, pe ea am lasat-o sa se plimbe, prin jurul nostru, pentru ca niciodata nu fuge nicaieri.....cand a venit vremea sa plecam iao de unde nu-i :o: .....cam dupa o jumate de ora de cautari toata familia disperatam unde-i pisica, chiar si prietenii cu care am fost la iarba verde, ne-am trezit k ea venea linistita de prin padure, banuiesc , ca isi facuse nevoie :blink: ......si acum, bijouca, pisicutza pe care am luat-o de curand, nu cred ca mai are rost sa va zic ce prostioare face, pentru ca sunt sigura ca toti posesorii de pisici stiti ce nazbatii fac toate pisicile cand sunt puiutzi:).......deja cred k am scris un roman intreg....m-am c-am lasat dusa de val, insa ceea ce vreau sa va spun este ca cu toate ca mai strambam din nas la tampeniile ce le fac, pana la urma tot ele ne fac sa radem in hohote ...tot de prostioarele lor:)..... :jester:

 

P.S...mai jos v-am pus si cate-o poza cu pisicutzele mele...Kitty si Bijouca

post-106879-1185304990_thumb.jpg

post-106879-1185305121_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

felicitari Mirela pt adorabilele exemplare ! frumoase foc :cheer:

 

sa vi-l spun pe mirciulica ... nu stiu cum a reusit sa se strecoare afara pe usa ... cand realizez ca nu e prezent la cina (se facea friptura si el nu era la cersit) am realizar ca nu se afla in casa si ... panica !!! unde-i netrebnicul ??? am coborat intr-un suflet afara, mentionez ca stau la etajul trei, m-am gandit c-o fi cazut de la balcon (la cat de tampitel e !!!) cauta in jurul blocului, intreaba prin vecini, pana si pe cutu de la scara l-am chestionat ... mirciulica ... nu-i ! am inceput sa plang, l-am sunat pe iubi, vine omu intr-un suflet acasa ... unde-i vagabondu ?? intr-un final il gasim, intr-o tufa de trandafiri, dormea ca un nesimtit, fara nici un stres ! l-am certat, l-am urechiat si evident ca l-am pupacit ca tare scumpic a fost cand a deschis ochisorii si s-a uitat mirat la mine ... da, ce ? ce-am facut ? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un lemn de tei sau măcar un pachet de ziare vechi, de vreo 50-60 cm.
Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×