Sari la conținut
Forum Roportal
kitty

Ce obraznicii mai fac si pisicile astea ?

Ce fac ?  

71 membri au votat

  1. 1. Ce fac ?

    • Zgarie mobila
      19
    • Isi fac nevoile prin casa
      7
    • Mananca mancarea din farfuria ta
      9
    • Te trezesc in timpul noptii ca sa le dai mancare
      15
    • Cand se alinta, iti face gaurele in piele
      32


Postări Recomandate

Hai, Corinae, ca acuma sunt eu rautate, cred ca m-am molipsit - cum adica era ca noua - in atatea bucati sa-a impartit sau ai cules alte noua pisici in locul uneia ::): ::): ::): ?

 

 

Glumesc, nu te supara - stii cum e doar - pisicile au noua vieti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai, Corinae, ca acuma sunt eu rautate, cred ca m-am molipsit - cum adica era ca noua - in atatea bucati sa-a impartit sau ai cules alte noua pisici in locul uneia  ::):  ::):  ::): ?

 

 

Glumesc, nu te supara - stii cum e doar - pisicile au noua vieti :)

 

Doamne fereste sa fi adunat 9! Ce faceam cu atata amar de pisici?! :socca:

 

Desi trebuie sa recunosc ca la un moment dat am avut noua pisici intr-un apartament de bloc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, si ca sa revenim la topic, spune-mi, Corinae, ce nazdravanii combinau 8 pisicute intr-un apartament de bloc.

 

Sau e mai usor sa imi spui ce nu faceau?? ::): ::): ::):

 

 

---

 

Pe de alta parte, pisicuta mea mai nou sa-a apucat de "demolat" casa - se crede papagal si sare pe toate dulapurile, daramand cam tot ce ii sta in cale. Ma gandesc serios sa pun anunt in ziar si sa o trimit sa le decoreze in stilul ei profesionist si altora apartamentele :) :) ::): . Si mai fac si eu un ban cinstit ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de unde sa incep?

 

In primul rand ii tineam in trei incaperi diferite, deci circulam cu mare atentie prin casa sa nu scapam vre-unul.

 

Cam cum se desfasura o zi obisnuita la noi:

 

Doua dintre pisicile maidaneze le snopeau in bataie de cate ori le prindeau pe cele doua pisici birmaneze. De fapt asta micu' din cauza lor a ajuns prima data in gradina din spatele blocului, a sarit de frica. (n-am apucat sa inchid usa destul de repede si au intrat teroristele).

 

Cealalta pisica matura (neagra) le batea pe toate cele 4 pomenite mai sus. Ea si cu cei 4 pui erau stapani in bucatarie, unde trebuia sa ne uitam foarte atenti pe unde calcam, sa nu-i facem poster pe juniori.

In plus, can ieseam din bucatarie trebuia sa iesim in mare viteza, ca aia micii veneau fuga dupa noi.

 

Au fost trei luni traite la maxim ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oau, inafara de faptul ca am ras cu lacrimi cand am citit cele scrise de tine, stii care e lucrul care m-a uimit cel mai tare???

 

 

 

Ca ati rezistat 3 luni

:) :) :) :) :) ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fi vazut privirile colegilor cand le spuneam ca am 9 pisici acasa... ::): ::): ::):

 

Daca ma gandesc bine, nu prea am avut multe vizite in perioada aia... De ce oare? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu care credeam ca am cele mai multe animale !

 

Pai ai, ca intre timp am maritat 5 dintre ele, doua au ramas la maica-mea, deci am ramas doar cu 2 pisici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×