Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Violenta domestica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor!

Trebuie sa sciu un referat despre violenta in familie si nu gasesc niciun film documentar pe care sa-l pot descarca. Daca poate cineva sa ma ajute as fi recunoscator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!

Trebuie sa sciu un referat despre violenta in familie si nu gasesc niciun film documentar pe care sa-l pot descarca. Daca poate cineva sa ma ajute as fi recunoscator.

 

uita-te la stiri 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!

Trebuie sa sciu un referat despre violenta in familie si nu gasesc niciun film documentar pe care sa-l pot descarca. Daca poate cineva sa ma ajute as fi recunoscator.

 

 

 

 

Ana celor 1000 de nopti

Zorba grecul

The Color Purple

Nasul - The Godfather

 

 

 

Cred ca ai vazut aceste filme si poti trage o paralela intre trecut si prezent ca sa ajungi la concluzie ca barbatul din cele mai vechi timpuri a fost gelos si batea sau omora sotia sa scape de belele !!! Este o boala ne vindecabila si nici divortul nu prea ajuta ca unii merg dupa ea si dupa divort.

 

 

Succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uita-te la stiri :D

sau lipeste-ti urechea de perete si asculta la vecini. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce neaparat film documentar?... te-ai gandit sa mergi la biblioteca?... sunt sigur ca acolo vei gasi suficient material...

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!

Trebuie sa sciu un referat despre violenta in familie si nu gasesc niciun film documentar pe care sa-l pot descarca. Daca poate cineva sa ma ajute as fi recunoscator.

 

 

Te ajut eu cu propria mea viata, iti spun eu ca bate filmul si orice documentar.Si as vrea din tot sufletul sa nu mai aud ironii si glume de genul "pune urechea la perete si asculta-ti vecinii" . De multe ori mi-as fi dorit ca vecinii sa faca ceva, macar sa dea un telefon anonim la politie, in timp ce eu urlam sub pumnii lui si nu aveam scapare............dar astia suntem noi, ne doare in fund de celalat cand l-am putea ajuta fara sa ne stresam prea tare. Vecinilor! u rule!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te ajut eu cu propria mea viata, iti spun eu ca bate filmul si orice documentar.Si as vrea din tot sufletul sa nu mai aud ironii si glume de genul "pune urechea la perete si asculta-ti vecinii" . De multe ori mi-as fi dorit ca vecinii sa faca ceva, macar sa dea un telefon anonim la politie, in timp ce eu urlam sub pumnii lui si nu aveam scapare............dar astia suntem noi, ne doare in fund de celalat cand l-am putea ajuta fara sa ne stresam prea tare. Vecinilor! u rule!

Eu fara sa pun urechea la perete aud scandalurile vecinilor, si cand chem politia, aia imi spun ca nu pot sa faca nimic pana nu reclama ea, asa ca.... m-am lasat bagubasa, sa faca bors fiecare :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×