Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Orgasme multiple la barbati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai facut tu statistica in randul barbatilor si ti-au zis ei ca satisfac super bine o femeie sau ai intrebat femeile care mimeaza?

 

 

Foarrrrrrrte tarrre frate :kiss:

 

De ce nu se gandeste nimeni ca asta cu satisfactia e un rezultat al interactiunii celor doi si chimiei dintre ei si nu doar a tehnicii unuia sau altuia.

A mima e o mare pacaleala. Fenomenul de mimetism in natura e arma destinata supravietuirii celor slabi.

oare se paote face o analogie intre asta si mimarea orgasmului? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul tine de comunicare....daca ar exista mai multa comunicare in cuplu ( si mai putina rusine unul fata de celalalt) lucrurile ar fi mult mai frumoase....Dar daca am putea atinge perfectiunea intr-o relatie cred ca ne-am plictisi, asta fiindca omul este o fiinta imperfecta din "fabricatie".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: cata filozofie pe tema asta... ca si pe cea a punctului G.

eu zic doar ca sunt niste incercari carora nu li se da atata importanta si toata lumea scurteaza calea. adica stii cum sa incepi, stii ce-ti place si te indrepti cu pasi mai mult sau mai putin repezi si siguri spre orgasm. nu mai pierzi timpul cu mediatatii si cu acumulari de energie. sa-mi zica mie unul dintre voi ca se pregateste spiritual inainte de o partida ca eu nu mai ...postez nimic. (la subiectul asta) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: cata filozofie pe tema asta... ca si pe cea a punctului G.

eu zic doar ca sunt niste incercari carora nu li se da atata importanta si toata lumea scurteaza calea. adica stii cum sa incepi, stii ce-ti place si te indrepti cu pasi mai mult sau mai putin repezi si siguri spre orgasm. nu mai pierzi timpul cu mediatatii si cu acumulari de energie. sa-mi zica mie unul dintre voi ca se pregateste spiritual inainte de o partida ca eu nu mai ...postez nimic. (la subiectul asta) :P

 

Nu e vorba de meditatii......poate doar in sens de "ajutor la lectii" :doh:

Dar sexul este si o experienta spirituala, daca vrei sa ii dai si o astfel de conotatie. Eu cred si sustin cu tarie ca e o forma de cunoastere si comunicare cu celalalt. Evident ca si o forma de traire a placerii fizice.

Altfel ar fi doar acuplare si ne-am pune-o cu sarg cum apucam si cu cine apucam, manati doar de instictul de reproducere in perioade de rut. :P :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de meditatii......poate doar in sens de "ajutor la lectii" :doh:

Dar sexul este si o experienta spirituala, daca vrei sa ii dai si o astfel de conotatie. Eu cred si sustin cu tarie ca e o forma de cunoastere si comunicare cu celalalt. Evident ca si o forma de traire a placerii fizice.

Altfel ar fi doar acuplare si ne-am pune-o cu sarg cum apucam si cu cine apucam, manati doar de instictul de reproducere in perioade de rut. :doh: :kiss:

da, este o experienta spirituala ca nu sari in pat cu oricine, tre' sa mai ai si ceva sentimente pentru cel caruia i te darui (adica na, eu asa sunt, si banuiesc ca multi de pe aici). si sunt de acord ca e o forma de comunicare pentru ca se transmite ceva prin actul ala, nu numai o frecare de corpuri. eu ma refeream la sexul tantric si la yoghinii despre care s-a vorbit pe aici. poate multi ar fi interesati sa cunoasca placerea si fericirea suprema prin aceste tehnici, dar sa fim seriosi, cati chiar o fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de meditatii......poate doar in sens de "ajutor la lectii" :P

Dar sexul este si o experienta spirituala, daca vrei sa ii dai si o astfel de conotatie. Eu cred si sustin cu tarie ca e o forma de cunoastere si comunicare cu celalalt. Evident ca si o forma de traire a placerii fizice.

Altfel ar fi doar acuplare si ne-am pune-o cu sarg cum apucam si cu cine apucam, manati doar de instictul de reproducere in perioade de rut. :) :kiss:

 

si zic si eu sa revenim ontopic, astfel de amster_mind-ul peste noi cu biciuirea corectiva si iar ne zice ca ne masturbam intelectual pe aici.

 

Exista orgasme multiple la barbati, fie si in sensul de orgasme succesive in perioade scurte si neaparat in acel timp de "amanarea ejacularii" . Cine stie, cunoaste. cine nu sa mai exerseze sau sa se documenteze. Filososfia cu daca nu stiu nu exista nu functioneaza.

Dar vorba cuiva, scuze ca nu mai stiu a cui, putem trai fericiti si fara orgasm, multiplu sau nu....Asta daca nu suntem putintel obsedati de de aceasta componenta a vietii noastre: sexul.

 

:)

 

 

si iaca asa am ajuns sa port un dialog de una singura :P Perfecta forma de comunicare :doh: cauzata doar de necunoasterea comenzilor in forum :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este multa maculatura pe tema asta. Am citit(de fapt am incercat sa citesc) si eu ceva in genul asta. Si am ajuns la concluzia ca doar nu o sa ma invete pe mine un decrepit american ce si cum sa simt in "momentele" alea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai facut tu statistica in randul barbatilor si ti-au zis ei ca satisfac super bine o femeie sau ai intrebat femeile care mimeaza?

Nu am facut eu statistica. Au facut-o altii. Si satisfactia nu e "super bine" sau alte superlative.

Satisfactie e sau nu e.

Potrivit unui studiu, femeile mimeaza in anumite cazuri, si 90% dintre femei au mimat cel putin odata.

Asa cum 45% s-au declarat satisfacute de partenerul lor. (sau al altora in unele cazuri :kiss: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am facut eu statistica. Au facut-o altii. Si satisfactia nu e "super bine" sau alte superlative.

Satisfactie e sau nu e.

Potrivit unui studiu, femeile mimeaza in anumite cazuri, si 90% dintre femei au mimat cel putin odata.

Asa cum 45% s-au declarat satisfacute de partenerul lor. (sau al altora in unele cazuri :kiss: )

Si tu crezi tot ce zic statisticile?? Adica, daca ma iau dupa niste statistici PRM ar obtine la alegeri 30% din voturi..Doamne Fereste!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×