Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Orgasme multiple la barbati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca nu te superi toata sectiunea asta, si nu numai, a forumului e o masturbare mentala. Ce ti-a casunat asa tocmai pe topicul asat, deschis de tine, daca nu am insel. Eu nu te ironizam, chair te aprobam. Eram sincer curioasa....

Si, in acelasi timp intrigata....de ce barbatii nu sar cu impresii si apreri? de ce cei mici si incepatori nu sar cu cerutul de sfaturi?

Mai ales ca asta cu orgasmul multiplu nu e chiar asa de obtinut (tu stii asta :band: ).

Unii au parte doar de ejaculari precoce pe marginea fanteziilor lor.

Si eu cred ca fericirea inseamna mai mult. Si ca orgasmul iti produce fericire doar daca este mai mult decat rezultatul frecarii, cu tehnica sau fara , a doua corpuri sau doar a doua organe nimerite intamplator impreuna :o:

Sta in natura firi lor sa nu discute despre asemenea chestiuni si in plus tot in natura lor sta si faptul ce sunt greoi la descris senzatii , trairi, sentimente ...si de aici dam in raceala lor :o:

opa... dar tu ce ? ... ai mainile ocupate ? :cry: sau ti-e "mila" sa pui mana pe ea ? ;)

era titrat documentarul ala ? ... ma gandesc sa nu se fi strecurat vreo greseala pe partea tehnica :) asltfel, cercetarea si practia vor deveni cat mai rarefiate si rezultatul ar putea fi o implozie cu heliu :cheer:

 

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acu intelesei de ce merge la baie in loc sa ma intoarca pe burta (si eu care imi faceam griji hihihi)

 

:spiteful: ... era vb. despre ea ... dar in fine ... oricum este tardiv raspunsul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orgasme multiple? Nu cumva confundati cu ejaculari multiple?

Eu stiu pe cineva care mi-a relatat ca a fost un record sa aibe 7 ejaculari intr-un timp destul de scurt. Era o prima intalnire cu o tipa gen model, excitare mare, teama de nereusita mare... per ansamblu a iesit bine dar se pare ca orgasme propriu-zise au fost mai putin sau deloc. Dupa care s-a transformat in somn nentors!

 

Asa ca un sex "innodat" cum se zice nu e indicat pentru ca e f obositor pentru organism si in general nu poti sa mai reiei dupa aia-se cam termina. Mai bine mai astepti 10min si poti continua cu o partida mai lunga (de regula primul foc e mai rapid iar al II-lea poate sa nu mai vina :))

 

Citeam si eu ceva de Tantra yoga cum ca orgasmul nu = ejaculare. Din experienta am avut si ejaculari fara orgasm. Cred ca au fost si situatii in care a fost vorba de orgasm fara ejaculare fiind foarte excitat si am putut continua actul sa am si ejacularea cu orgasm. Deci o fi ceva real dar n-as putea sa repet experienta.

Calitativ este super pentru ca nu ai si oboseala inerenta ejacularii. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sa imi fie rusine sau nu, dar eu pana acum, in ignoranta mea eram convinsa ca ejacularea=orgasm. cum poti sa ejaculezi fara sa ai orgasm? pentru cei carora li se pare intrebarea aiurea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa ejaculezi fara sa ai orgasm? pentru cei carora li se pare intrebarea aiurea :)

:) valabil si invers. :) exista diverse tehnici.

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum poti sa ejaculezi fara sa ai orgasm?
care? care?

 

pai Helene ... ideea era pe invers. Sa ai orgasm dar fara sa ejaculezi. (asta la tehnicilie alea ... )

Editat de Fluturel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×