Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Daca vedeti o bataie pe strada interveniti?

Postări Recomandate

Si cu toate acestea, sunt multi romani cruzi din acest punct de vedere... unii au devenit nepasatori cu cei din jur, fiind preocupati doar de propria persoana... :? :? :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in cazul in care ar fi o bataie in 2 cred ca m-as baga; daca ar fi mai multi pe unu singur si eu as fi singur nu cred ca m-as baga,daca as avea si eu prietenii cu mine... :rambo:; daca unu si-ar bate prietena nu m-as baga pentru ca nus care ii treaba intre ei; la fazele cu furtul, nu demult am fugit impreuna cu 3 tovarasi dupa unu, la-am fugarit in toata zona, la-am prins, am luat portofelu, la-am inapoiat, dupa aceea am aflat ca respectivu era defapt prietenu victimei (era baut) si ea vroia sa mergem la politie, nu m-am dus pentru ca nu-mi place sa ma bag dupa cum am spus mai inainte, am vb cu el, la-am calmat (i-am spus ca daca stiam ca sunt impreuna nu ma bagam, si ca daca era in locul nostru si el facea la fel) si ne-am intors la ale noastre ! m-am simtit foarte bine si nu am considerat ca am facut ceva "eroic", am facut ce era normal! poate ca daca nu eram cu prietenii mei nu la-as fi prins si daca as fi facuto mi-as fi luato :eye: da creca ii faceam fata :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e cam greu pentru o fata sa intervina. eu totusi am vazut o simulare a politiei. un tip ii fura portofelul altuia si era prins de politie(normal...toti erau din politie) si cei de pe strada care vazusera totul huiduiau politistii... ca sa-i ierte ca au gresit... am ramas perplexa. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu pana acum cativa ani interveneam,si pe vremea aia eram inca bland,acum nu mai intervin fiinca furia ar prelua controlul,prea mult antrenament :tease: daca e grava situatuatia sau daca sunt golani batand un copil,la asa ceva ma bag....dar nu sa-i opresc.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost pusa intr-o asemenea situatie si nu stiu cum as reactiona. Normal , etic, ar fi sa intervin in apararea celui mai slab, insa exista si autoconservarea si nu asa vrea sa mai primesc si eu cateva.

Nu ma pot pronunta clar si sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut astazi un reportaj pe Pro Tv in care s-a simulat o bataie pentru a vedea daca intervine cineva pentru calmarea spiritelor.

Cred ca va dati seama ca in putine randuri au fost persoane care au ntervenit.

Voi ce ati face?

Nu scap nici o ocazie sa dau si eu 2-3 pumni (victimei)... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sar decat in cazul in care o fata\femeie este lovita si asta chiar daca mi-am primit "pumnii" de rigoare(ca na, era pretenul deci se accepta)de la victima. In rest.....fiecare cum se descurca

Editat de condors

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca as interveni, am fost pusa in situatia asta de cateva ori si am intervenit. O data s-a intamplat in tramvai, un tip ii scotocea unei fete prin buzunar ca sa ii ia portofelul si eu eram chiar langa el..i-am dat un cot ca semn sa stie ca il vad si s-a oprit, iar la prima statie a coborat. :cry:

O data eram pe strada si era destul de noapte, iar un barbat dadea intr-o femeie, am tipat la el si am amenintat ca o sa chem politia daca nu o lasa in pace...a lasat-o in pace cat am trecut eu, dar nu mai stiu pe urma daca a mai dat in ea sa nu. :cry:

 

 

Nu scap nici o ocazie sa dau si eu 2-3 pumni (victimei)... :o:

:o: Poftim ? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×