Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Daca vedeti o bataie pe strada interveniti?

Postări Recomandate

Cand se bateau colegii mei prin clasa, ma bagam, cu toate ca mi-am luat o data una peste cap din partea unuia dintre ei care intentiona sa-l loveasca pe celalalt..riscu meseriei..dar nu as interveni pe strada...mai ales daca e o matahala de om..iar la faza cu sunatul la politie..Mi-am pierdut total increderea in politie dupa o faza super naspa.. Fata unei colege de-a lu maica-mea mergea seara spre casa, cand o prind 2 tipi..cu chiu, cu vai reuseste sa scape, si fuge la politie, care din "fericire" era destul de aproape. Si dupa ce ii povesteste intamplarea politistului..ala a violat-o.. Ce incredere sa mai ai in politie cand ti se intampla una ca asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut astazi un reportaj pe Pro Tv in care sa-a simulat o bataie pentru a vedea daca intervine cineva pentru calmarea spiritelor.

Cred ca va dati seama ca in putine randuri au fost persoane care au ntervenit.

Voi ce ati face?

 

 

Mi-as vedea de drumul meu ... mi se pare normal sa intervina barbatii in cazuri d-astea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intervin,am auzit ca nu e frumos sa intri in viata oamenilor cu "bocancii",cel mult privesc si imi vad de drum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ihim... deci daca vedeti ca unu' e stalcit in bataie nu interveniti? mdea... ;)

tu te-ai baga?? ;)

daca iti vrei ochii vineti te ajut io :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu te-ai baga?? ;)

daca iti vrei ochii vineti te ajut io :o:

 

da mirela, am intervenit. Chiar acum cateva zile cativa baieti de liceu isi calcau in picioare un coleg. si m'am bagat intre ei. Am dat cateva scatoalce la vreo 2 pusti, le'am spus sa plece ca o sa chem politia, l'am ajutat pe cel de pe jos sa se ridice si l'am dus la spital ca era plin de sange. Nu pot sta sa ma uit cum e calcat in picioare un om daca am puterea sa fac ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io la cat de firava sunt, prefer sa stau in banca mea decat sa ma trezesc cu vreo 2 peste ochi ;)

Bravo :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io la cat de firava sunt, prefer sa stau in banca mea decat sa ma trezesc cu vreo 2 peste ochi ;)

Bravo :o:

 

Mirela...de cele mai multe ori e spiritul de turma. Daca sunt oameni in jur, si tu nu faci altceva decat de exemplu sa strigi "Sariti mai, ca il omoara" ai sa vezi ca oamenii sar in ajutor. E de ajuns ca unul sa faca primul pas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da asta asa e, eu una nu am insistat niciodata la asa ceva, nu as stiu exact cum as reactiona, probabil ca de tipat as tipa, dar sigur nu m-as baga sa-i despart :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as vedea un barbat cum incearca sa loveasca o femeie,m-as baga cu siguranta.Daca as vedea o bataie unu la unu,nu m-as baga,in schimb daca as vedea o bataie de cinci la unu(cum se intampla de cele mai multe ori),as incerca sa fac ceva.(sincer nu stiu ce,ca si cinci la doi e mult, :o: dar as gasi eu ceva..)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×