Sari la conținut
Forum Roportal
severius

Aflati care este Semnul Fiarei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

iosafat subcriu la cunoasterea ta. si vin cu ceva intreb :masonii ce rol au si ce crezi despre practicile cu energii ?

Dupa cum istoria ne-o dovedeste masoneria s-a nascut in sanul bisericii, constructorii de catedrale care isi transmiteau secretele profesionale NUMAI celor cu calitati morale deosebite, si cum moralitatea si religia nu au mers mana in mana niciodata, masonii cei selectati pe criterii foarte stricte au hotarat sa curme hegemonia murdara a bisericii, care se baza pe o minciuna inventata chiar de catre primii capi ai bisericii. Ceea ce au si reusit Slava Domnului, de aici a inceput adevarata ascensiune a omenirii. Datorita lor!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum istoria ne-o dovedeste masoneria s-a nascut in sanul bisericii, constructorii de catedrale care isi transmiteau secretele profesionale NUMAI celor cu calitati morale deosebite, si cum moralitatea si religia nu au mers mana in mana niciodata, masonii cei selectati pe criterii foarte stricte au hotarat sa curme hegemonia murdara a bisericii, care se baza pe o minciuna inventata chiar de catre primii capi ai bisericii. Ceea ce au si reusit Slava Domnului, de aici a inceput adevarata ascensiune a omenirii. Datorita lor!!!

 

Si semnul masonilor e cumva 666?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si semnul masonilor e cumva 666?

Nu cred ...dupa cate stiu eu ei au ceva cu un compas ca semn.

dar aia cu 666 trebuie sa o cauti in Biblie caci de acolo au izvorat raul imens numit crestinismul care a oprit dezvoltarea omenirii mai mult de 1500 de ani!

Fa un exercitiu de imaginatie si vezi la ritmul progresului actual ...unde am fi fost acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ...dupa cate stiu eu ei au ceva cu un compas ca semn.

dar aia cu 666 trebuie sa o cauti in Biblie caci de acolo au izvorat raul imens numit crestinismul care a oprit dezvoltarea omenirii mai mult de 1500 de ani!

Fa un exercitiu de imaginatie si vezi la ritmul progresului actual ...unde am fi fost acum?

 

Am fi fost intr-un imens acvariu cu apa

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te frate la munca, te cresc parintii degeaba ca pe o buruiana. Scoti numai tampenii din tine, de fapt duhul satanei vorbeste prin tine, dar tu o sa-ti iei partea ta de rasplata ca mişlocitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Du-te frate la munca, te cresc parintii degeaba ca pe o buruiana.

Ti-am mai raspuns la aceasta tema ...eu nu stau in carca parintilor si nici nu locuiesc cu ei ...daca ti se pare atat de interesanta viata mea de om care pana acum a realizat cat altii in 10 de viati (pe toate planurile nu numai cel material)

 

Scoti numai tampenii din tine, de fapt duhul satanei vorbeste prin tine, dar tu o sa-ti iei partea ta de rasplata ca mişlocitor.

 

-Zise Satana furios ca a fost demascat !

 

Adevarul Doare cand e spus verde in fata ...nu-i asa ?

ba chiar mai mult ...nimic nu supara mai mult decat adevarul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×