Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Istoria se repeta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Moda........un cuvant atat de ciudat? Ce e de fapt moda ? Cine o impune si de ce? Oare daca nu ne-ar spune cineva cum sa ne imbracam cum ne-am descurca?

Cred ca moda o facem noi, si fiecare dintre noi poarta ce-i sade bine si cu ce se simte cel mai comod.

Dupa cum vedeti...istoria se repeta.....adica hainele de pe vremea bunicii revin in forta invadand podiumurile de prezentare.

Un exemplu in acest caz ar fi piesele vestimentare crosetate.

Si in cazul pantofilor, ca forma a modelului, este valabila regula.

Care e parerea voastra? Ar trebui sa ne pastram si noi hainutele pentru copii copiilor nostri :flowers: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca hainele noastre de acum o sa rezinste in timp, de ce nu?

si eu ma imbracam cu hainele mamei mele, cand eram mai mica, dar nu cred ca ieseam in oras imbracata cu hainele ei.

Eu de obicei dau toate hainele pe care nu le mai port ca sa nu imi incarce sifonierul. :flowers:

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai, daca hainele noastre de acum o sa rezinste in timp, de ce nu?

si eu ma imbracam cu hainele mamei mele, cand eram mai mica, dar nu cred ca ieseam in oras imbracata cu hainele ei.

Eu de obicei dau toate hainele pe care nu le mai port ca sa nu imi incarce sifonierul. :flowers:

:flowers:

 

 

Dar nu-i asa ca daca hainele de pe vremea bunicii, daca aveau calitatea sa se pastreze pana astazi, ar fi "la moda" ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu-i asa ca daca hainele de pe vremea bunicii, daca aveau calitatea sa se pastreze pana astazi, ar fi "la moda" ???

:flowers: unele intradevar ar putea fi la moda acum :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moda........un cuvant atat de ciudat? Ce e de fapt moda ? Cine o impune si de ce? Oare daca nu ne-ar spune cineva cum sa ne imbracam cum ne-am descurca?

Cred ca moda o facem noi, si fiecare dintre noi poarta ce-i sade bine si cu ce se simte cel mai comod.

Dupa cum vedeti...istoria se repeta.....adica hainele de pe vremea bunicii revin in forta invadand podiumurile de prezentare.

Un exemplu in acest caz ar fi piesele vestimentare crosetate.

Si in cazul pantofilor, ca forma a modelului, este valabila regula.

Care e parerea voastra? Ar trebui sa ne pastram si noi hainutele pentru copii copiilor nostri :crazy: ?

 

 

 

deci...pentru inceput: Moda nu se repeta. La colectiile vechi se mai adauga lucruri noi si se stilizeaza si astfel se creaza un nou model.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm,daca este adevarat si moda se repeta,credeti ca prin 2010 asa vom ajunge sa fim dezbracati ca cei din epoca de piatra ? :o: sau cel putin fetele ... !!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×