Sari la conținut
Forum Roportal
mitt

Ce parere aveti de salariile invatatorilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt cadru didactic si sunt nemultumita de felul in care guvernul crede ca e bine sa ne plateasca. se spune ca noi avem salarii mari. nu e adevarat. eu am 5 ani vechime in invatamant si am doar 560 ron. credeti ca imi ajunge? astept pareri!

 

 

tatal meu care lucreaza in cadru didactic de peste 30 de ani,cu gradul 1 are salariu de 200 euro,dar pentru ca are niste datorii fata de stat primeste salariu 150 de euro..deci practic familia mea traieste cu 150 de euro pe luna,mama fiind casnica si bineinteles traim din imprumuturi ca sa putem avea un trai normal..

ai vazut doar in iasi,ca multi profesori s-au dus la cules de capsuni in spania ptr ca sunt mai bine platiti..in romania castiga 100-200 euro iar acolo 600-1000 de euro..

singurii care castiga bine sunt profesorii universitari si asistentii din facultati!!

nu numai in invatamant sunt salarii mici,ci si in medicina de exemplu..acum daca am intra in Ue,atunci salariile ar fi ca in occident dar slabe sanse..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers:

 

@bogdan_5844 / #16 - deja ne departam de subiect. Avem topicuri speciale la sectiunea Politica, topic separat unde se dezbate mita/spaga.

 

 

Ontopic se poate? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaaa...bun cat munceste un profesor in cele 3 luni de vacanta?? :flowers: ...si rapoarte..sigur nu faceti mai multe decat un contabil, inginer...

 

de pensionari....nu zice nimeni nimic..da-i drq..oricum mor maine poimaine..nu???...se trezesc bugetarii mai cu mot...de salariul minim pe economie nu aud nimic...maine poimaine nu m-ar mira sa aud ca guvernantii si-au mai pus 2 zerouri la salariu.

 

cine se mai increde in sistemul de invatamant romanesc??? sa ziceti saru-mana...mai degraba bosorogii sunt devotati meseriei :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti suparata rau! cine a zis ceva rau de pensionari? si pentru ca veni vorba, stii ce pensie are un cadru didactic dupa 30 ani de munca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti suparata rau! cine a zis ceva rau de pensionari? si pentru ca veni vorba, stii ce pensie are un cadru didactic dupa 30 ani de munca?

da..stiu..are aceiasi pensie ca oricare alt fost salariat :flowers: ..crezi ca profesorii sunt mai cu mot??

 

nu sunt pusa rau pe profesori..ma intriga anumite chestii..toata lumea cere..da nimeni nu da nimic in schimb...crezi ca eu sunt multumita de lucrez la patron?? da..castig bine..dar imi fasie curu pt cele cateva milioane dc gresesc ceva..un profesor isi face meseria si gata, mai are din an in pasti cate-o verificare, dc parintele vine nemultumit la sc si va zice:Dle nu imi inveti copilu carte...voi ii raspundeti ca nu vina voastra...cine va trage la raspundere pt ce faceti???

 

asta e starea generala din Ro...mergeti din curiozitate pe pagina guvernului..da-ti o selectare dupa varsta..o sa ramaneti surprinsi cand o sa vedeti ca 80% au peste 60 ani..patetic..nu??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stupid question: voi cereti, vreti sa vi se dea, ce oferiti in schimb?

 

Incercati sa ne convingeti pe noi ca cererile va sunt fondate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faci parte din guvern?

Nu, dar sunt de-a casei, adica de pe Roportal, iar daca tu ai venit sa spui ce te doare spune-o pana la capat!

Daca in fata noastra n-ai argumente, nu ca am mari noi salariile, dar poate am incerca sa intelegem problema, cum crezi ca poti sensibiliza guvernantii?!?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..acum daca am intra in Ue,atunci salariile ar fi ca in occident dar slabe sanse..

Salariile vor fi "ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×