Sari la conținut
Forum Roportal
mitt

Ce parere aveti de salariile invatatorilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nimanui nu-i ajunge...oricit ar avea!

Si doctorii se pling la fel ca profesorii;ca au salariu mic...

Dar spaga,mai mare de citeva ori decit salariul nu o pun la socoteala!

Nu-mi spune ca nu-i adevarat ca ma supar si incep sa dau nume si sa fac denunturi ....si nu-i frumos!

 

 

in cazul doctorilor da, asa este , mergi pregatit cu ce trebuie(desi sunt si doctori care isi iubesc meseria mai mult decat iubesc banii) dar cine crezi tu ca da mita invatatorilor? hai sa zicem ca la profesori ar mai merge, un bac, o capacitate etc dar invatatorului? ca sa treaca copilul clasa dai mita? sa fim seriosi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa ceva nu se mai poate si eu am profesori in familie, asa ca "HAI CU MAJORAREA DE 50%"

Este inadmisibil sa nu se sceeze macar un pic de competitie in vederea obtinerii unui post.

Cunosc destule cazuri in care proful de sport sau de biologie preda 3 sau patru materii a.i. sa i se completeze catedra :blink:) nu se poate asa ceva, este inadmisibil.

Nu putem decat sa speram ca aceste lucruri se vor schimba radical.

Editat de Danutz Gutu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti au dreptate, dar adevarul unde este?

ce parere aveti de invatatorii care primesc, cu ocazia diverselor sarbatori , plicuri cu diverse sume?

sau cei din cls XII nu primesc diploma de bac daca nu dau cate 50ron, cica diverse stricaciuni aduse scolii, si asta de ani buni, sau cum va explicati ca exista copii in cls VII care abia citesc, ce se intampla cu invatamantul romanesc?stiu ca sunt profesori care se descurca foarte greu, ca sunt sfidati de elevi imbracati cu haine de firma si care vin in masini tari, dar totusi , ce se intampla cu invatamantul romanesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste copiii care ajung in clasa a 8-a si nu stiu sa citeasca iti raspund eu. Nu este vina profesorilor, este a parintilor! Acel copil este trimis la scoala numai pentru a-si lua parintii alocatia, nu invata absolut, dar absolut nimic, este un copil indiferent si este trecut clasa din varii motive: fie este "tarat" pana intr-a 8-a dupa ce este lasat repetent de 2 ori, este trecut de mila, este trecut pentru a intruni clasa numarul de levi pentru ca altfel se desfinteaza, fapt ce atrage dupa el multe consecinte.

Editat de Marissa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai mare prostie! Suntem la pamant cu sistemul sanitar, cel al invatamantului si multe altele. Cum poti sa platesti un medic cu un salariu de 8 milioane? Pai medicina e cea mai grea facultate existenta. Invata atatia ani pentru ce? Si ne mai miram de ce pleaca majoritatea afara.

 

Cat despre profesori, invatatori, etc...iar e aiurea! Statul ar trebui sa se gandeasca ca un cadru didactic pregateste generatii de elevi, studenti, etc., oameni care vor constitui viitorul tarii. Ca sa nu mai zic de cat invata si un cadru didactic: facultatea, tot felul de examene, titularizarea, mastere, unii si doctorate, plus o gramada de examene la anumite perioade de timp!

 

Si culmea e ca exista o multime de "d-astia cu 4 clase" care castiga si de 3 ori mai mult decat un doctor sau un profesor, iar daca dai nas in nas cu ei pe strada, te sfideaza.

 

Halal oameni, halal tara.

 

Asa este, ai mare dreptate. Ai impresia ca mesajul acestei tari este: la ce ne trebuie educatia? Sa scapam de ea si de oamenii educati :jester: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×