Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Cum scapam de panica  

133 membri au votat

  1. 1. Ai tahicardie?

    • da
      31
    • nu
      39
    • cateodata
      51
    • niciodata
      12
  2. 2. Ai vertij,ameteli?

    • da
      47
    • nu
      26
    • cateodata
      52
    • niciodata
      8
  3. 3. Transpiri abundent si te sufoci?

    • da
      24
    • nu
      48
    • cateodata
      51
    • niciodata
      10


Postări Recomandate

o sa incerc si un psihiatru

Incearca. Sunt si site-uri pe care psihologii isi ofera consultatiile gratuit (cel putin la primele sedinte). Daca Davi isi da acodul, eu pot posta adresa unui astfel de site. Exista si forumuri si grupuri pe facebook unde poti discuta cu alte persoane care au avut sau au anxietate, dar activand pe astfel de  grupuri exista riscul ca sa iti induci anxietatea doar citind prin ce au trecut ei de acolo.

 

Da. Nu stiu ce se intampla cu tinerii adulti, dar constat ca din ce in ce mai multi au probleme de genul.

Nu este o luna de cand prietenul fiicei era disperat ca face infarct. A fugit cu el la spital, avea nevralgie intercostala. :D

Stresul, rapiditatea cu care se desfasoara totul in ziua de azi ii zapaceste pe multi tineri. Parca e o lume nebuna.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si site-uri pe care psihologii isi ofera consultatiile gratuit (cel putin la primele sedinte). Daca Davi isi da acodul, eu pot posta adresa unui astfel de site.

 

Da, categoric. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai pt. ce! Tu sa fii bine! Sa stii ca vei reusi sa invingi anxietatea daca iti doresti foarte tare, pt. ca in mare parte vindecarea depinde de tine. :) Si meditatia te poate ajuta, ea te ajuta sa te relaxezi, sa scapi de adrenalina care se aduna in exces in cazul anxiosilor. Daca te hotarasti sa faci meditatie, cartea asta am auzit ca e foarte buna (mereu am zis ca o sa mi-o procur si eu).

http://www.elefant.ro/carti/carti-de-specialitate/stiinte-umaniste/psihologie/mindfulness-pentru-incepatori-276772.html

Sper sa te vindeci cat mai repede si sa vii sa ne spui vesti bune. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×