Sari la conținut
Forum Roportal
Death_Knight

Apocalipsa_2012

Postări Recomandate

dom'le, ce sa mai, treaba e clara! mie-mi place teribil aia cu "ziua nu mai are 24 de ore ci 16". si-mi place asa de mult, incat m-am blocat pe ea si mai departe nu pot citi. creierul meu nu accepta mai mult de-o ineptie la 24 de ore...asa ca ne vedem peste "o zi jumate". :-

oameni buni...tineti-o tot inainte ca tare luminos viitor avem, se pare. la fel de luminos ca venus fara soare.

...mdaaa... si asta inseamna ca, potrivit acelui articol, daca in prezent traim in 16 ore cat mai demult in 24, prin 2011 o sa traim in doar 2-3 ore cat acum in 16 si mai demult in 24 ?!??! :crazy: Hm.. abea astept sa traim in viteza! :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu! nu vreau sa fiu ca un film pe fast forward. :good:

Relax! N-ai sa imbatranesti intr-o luna cat bunicii nostri intr-un an. :P In articol mai zice si de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant articolul dar acolo spune ca asteroidul ar putea lovi Terra in 2029 si nu in 2012 :P

 

Pai tocmai...speculatii...cit cuprinde!

Cum nu mai e mult pina atunci,eu,propun sa pariem;astfel,dupa...facem si noi un ban gramada! :good:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai...speculatii...cit cuprinde!

Cum nu mai e mult pina atunci,eu,propun sa pariem;astfel,dupa...facem si noi un ban gramada! ;)

Buna idee! :P :yahoo: Let's go! :good:

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu va mai certati atat!!!

Nimeni nu stie cand va fi apocalipsa.

Eu am auzit o gramda de teorii. Uite una pe care nu cred ca o stiti: Big CRUNCH. Ati auzit?

E vorba de sfarsitul universului. Dupa cum stiti universul se extinde, e in expansiune. Teoria asta spune k universul se poate extinde pana isi epuizeaza energia, dupa ce energia este epuizata atunic universul incepe sa se restranga si se restrange pana va avea loc BIG CRUNCH. Adica opusul lui BING-BANG.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Big crunch e doar o teorie. Oricum va fi dupa sfarsitul lumii noastre. Ai auzit de extinderea Soarelui? in 5 miliarde de ani, Pamantul o s afie parlit de soarele care va ingloba Mercur si Venus. Nu o sa avem nicio sansa. Dar, pana atunci, sigur o s ane curete un asteroid mare sau un razboi urat intre americani si arabi. Sau o sa ajunga Romania superputere si o sa se arunce toti de pe planeta cand or auzi vestea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am auzit o gramda de teorii. Uite una pe care nu cred ca o stiti: Big CRUNCH. Ati auzit?

nu o stim nenea, pentru ca noi este nascuti ieri si este veniti azi cu pluta. :photo:

altceva ce mai crezi tu ca nu stim noi ? si sa fie mai recenta de anii '90. ca sa nu adaug ca ideea universului in continua expansiune-contractare dateaza de pe la 1800 primavara.

:)

 

ah, apropo, in teoria aia e vorba despre inversarea miscarii materiei din cauza atractiei gravitationale, inapoi spre punctul de singularitate din care a aparut universul, nu de epuizarea energiei. ca daca se epuizeaza energia o sa avem parte de ZA BIG BRAKE.

stii care-i barfa, in schimb? ca universul isi accelereaza miscarea de expansiune. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba nu va mai certati atat!!!

Nimeni nu stie cand va fi apocalipsa.

Eu am auzit o gramda de teorii. Uite una pe care nu cred ca o stiti: Big CRUNCH. Ati auzit?

E vorba de sfarsitul universului. Dupa cum stiti universul se extinde, e in expansiune. Teoria asta spune k universul se poate extinde pana isi epuizeaza energia, dupa ce energia este epuizata atunic universul incepe sa se restranga si se restrange pana va avea loc BIG CRUNCH. Adica opusul lui BING-BANG.

:

 

:good: Adica...ceva de genul:se-ntinde...pina se rupe? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of doamne cata cearta pentru nimic!!!De ce va certatzi atat ca oricum nici unul dintre noi nu o sa afle ce cum si cad a fost lovit aunci cand este in forma granulata sau mai rau.Asa ca asta ar fi cea mai buna varianta de a muri(cu zambetul pe buze)

aa sau mai exista o teorica conforma cereia am putea emigra pe o alta planeta dar nu stiu de ce se zbat atat cand este clar ca nici pe luna nu au ajuns!!

ps.poate avem norocul ca peste 5 miliarde de ani sa avem tehnologia necesara.Dar acum sa ne vedem de treburile noastre!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×