Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Exorcizare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot ce sa scris si sa vazut pe ecrane ,despre exorcizare este un teatru ieftin,ptr .inducerea in eroare,a fraierilor,toti asa zisi exorcisti si preoti de doi bani,sunt niste unelte ale diavolului,mai puternice ,iar ceilalti sunt niste biete victime,care se cred posedate,duhurile care sunt in oamenii ca unelte,de exorcizat se fac mici ,deoarece duhurile de pe exorcisti sunt mai mari in grad,si le fac pe celelalte duhuri sa se faca mici,ca si cum el ar fi parasit posedatul,dar in definitiv ele tot acolo au ramas.

 

In concluzie;diavolul nu pleaca decat la Cuvantul lui Dumnezeu ,in Numele Domnului Isus Hristos,el nu pleaca la cruci ,lumanari ,ustoroi,guma de mestecat,etc.

Eu personal am intalnit oameni care au zis ca au fost la exorcisti preoti ,si au fost eliberati,....dar ei erau betivi ,curvari ,si mincinosi mai departe,unii chiar injurau pe Dumnezeu.

 

Cand UN OM A LUI Dumnezeu scoate dracii prin CUVANTUL exprimat a lui Dumnezeu ,omul respectiv este eliberat de toti demonii ,nu se face o lucrare de jumate,partiala,iar omul devine mantuit ,prin credinta in Cuvantul lui Dumnezeu ,nu prin vederea unui popa cu barba nesapalata.

 

De ce asa zisi exorcisti ,cand ma intalnesc cu ei ,si vb. Cuvantul lui Dumnezeu cu ei ,fug si ma evita ,unii chiar m-au injurat?Deoarece sunt niste biete vase ale celui rau,si satan nu fuge decat la CUVANTUL lui DUMNEZEU!!!!!

Va dau si un exemplu din Biblie;

 

11. Şi Dumnezeu făcea minuni nemaipomenite prin m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tare as vrea si eu sa vad o exorcizaer live, cu toate ca am auzit ca exista un mare risc sa ramai socat , dar consider ca merita pentru ca vezi ceva nou ^^.....si totusi as avea cateva nelamuriri...cum ii aduc pe cei posedati in biserica?cu forta sau cum, pentru ca daca esti posedat de vreun demon ala ar face orice numai sa stea departe de popi....ce conditii treb sa indeplinesti sa intre demonu in tine? de ce nu vor sa vina si pe la mine :De.....ar fi interesant daca a participat cineva de pe aici la asa ceva sa ne relateze si noua din experienta lui

uita-te la filmul :"exorcizarea lui emily rose"la-am vazut si de atunci nu ma mai uit la filme de groaza;inainte...filmele horror erau preferatele mele :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exorcizarea, teatru ieftin?

iti fac daca vrei cunostinta cu un cosmar de-al meu :roll: indiferent cine le trimite, nu e cineva divin. poate o fi dracu? si cand iti vine pofta sa arunci in aer 3/4 din europa dupa o noapte de nesomn, sigur ajungi sub patrafirul popii ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EXORCIZARE ????

Ce e aia?

 

Mai nou pe stadionul Olimpic din Muenchen predicatorii unei secte de neoprotestanti exorcizeaza TOT STADIONUL, plin cu zeci de mii de credinciosi!

De ce?

Pentru ca exorcizarea nu scoate pe diavolul din om ci doar il pune sa se exprime, iar Diavolul a patruns in credincios tocmai prin religie, ... si pentru ca DIAVOLUL e CEL MAI MARE DIVERSIONIST joaca cu placere rolul din Filmul Exorcistul, tocmai ca lumea sa aibe impresia ca Religia il scoate din om!

Nu pe degeaba Diavolul e ceea ce numim noi CULMEA PARSIVENIEI!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exorcizarea...hm... nu cred ca exista oameni "posedati de diavol". Dar da, sunt "posedati". Cred ca inca de la nastere, sunt "ocupati" de anumite suflete razvratite, suparate.... poate din cauza unei morti premature, violente, sau din cauza unei mari nedreptati... inca nu vor sa plece. Cam asta vad eu ca ar fi "demonii". Acele suflete pot fi intr'adevar eliberate, chiar si de catre un psihiatru... Oamenii nu mai stiu ce simt, de ce azi simt asa, si maine invers... pentru ca acel suflet, care sta in subconstientul omului, isi spune "parerea". Dar nu, nu sunt "draci"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tare as vrea si eu sa vad o exorcizaer live, cu toate ca am auzit ca exista un mare risc sa ramai socat , dar consider ca merita pt ca vezi ceva nou ^^.....si totusi as avea cateva nelamuriri...cum ii aduc pe cei posedati in biserica?cu forta sau cum, pt ca daca esti posedat de vreun demon ala ar face orice numai sa stea departe de popi....ce conditii treb sa indeplinesti sa intre demonu in tine? de ce nu vor sa vina si pe la mine :spiteful:.....ar fi interesant daca a participat cineva de pe aici la asa ceva sa ne relateze si noua din experienta lui

...eu am vazut...este o experienta foarte diferita,insa daca nu esti sub protectia lui Dumnezeu...ai pus-o ,cum se spune :o: Nu imi pare rau ca am fost de fata,ba inca am fost invitata ca sa vad,insa nu e placut ci infricosator.

Cred ca ptr asa ceva ai nevoie de o autorizatie ''divina'' si probabil de aceea intalnesti exorcizari doar in biserici,sau intre oameni credinciosi.

 

Da, ei(demonii)stiu ft bine scriptura si o folosesc ca arma,insa poate fi folosita ca o arma impotriva lor,deasemeni.In cazul in care am fost eu de fata,citirea din scripturi despre una dintre exorcizarile facute de insasi Cristos,i-au adus amintiri neplacute.A fost interesant si aproape socant sa il aud vorbind despre acel pasaj din biblie ca si cum era ceva atat de real ptr el.

In fine ,e mult de spus,insa la baza sta faptul ca nu e o joaca sau o curiozitate care merita satisfacuta...si ca fara protectia lui Dumnezeu nu ai nici o sansa... :evil:

Editat de AnnaCondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca fara protectia lui Dumnezeu nu ai nici o sansa... :yahoo:

Eu sunt de aceasi parere ...fara credinta in Dumnezeu creatorul nu ai nici o sansa!

Diavolul a intrat in acele persoane prin religie si citate biblice si tot cu acestea se si exorcizeaza.

Din acest motiv vedem clar ca exorcizarea are loc numai atunci cand avem de a face cu persoane foarte religioase ..adica profund penetrate de diavol.

Ati auzit vreodata de exorcizari practicate asupra ateilor ? ...musulmanilor sau budistilor?

 

De ce doar in cazul crestinilor ?

daca va intereseaza va dau doar trimiterile ...restul gasiti singur

 

 

Apocalipsa 22 16

Matei 10:34,35,36,37

Luca 14:26

Deuteronom 13 : 6, 7, 8

Numeri 31:15

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...eu am vazut...este o experienta foarte diferita,insa daca nu esti sub protectia lui Dumnezeu...ai pus-o ,cum se spune :blink: Nu imi pare rau ca am fost de fata,ba inca am fost invitata ca sa vad,insa nu e placut ci infricosator.

Cred ca ptr asa ceva ai nevoie de o autorizatie ''divina'' si probabil de aceea intalnesti exorcizari doar in biserici,sau intre oameni credinciosi.

 

Da, ei(demonii)stiu ft bine scriptura si o folosesc ca arma,insa poate fi folosita ca o arma impotriva lor,deasemeni.In cazul in care am fost eu de fata,citirea din scripturi despre una dintre exorcizarile facute de insasi Cristos,i-au adus amintiri neplacute.A fost interesant si aproape socant sa il aud vorbind despre acel pasaj din biblie ca si cum era ceva atat de real ptr el.

In fine ,e mult de spus,insa la baza sta faptul ca nu e o joaca sau o curiozitate care merita satisfacuta...si ca fara protectia lui Dumnezeu nu ai nici o sansa... :blink:

 

Vreau detalii :stars: oricum am incredere in karma si am credinta , care mi-a si fost confirmata ca, numai un anumit tip de oameni pot fii posedati. Banuiesc de altfel ca si mai multi "posedati" umbla pe suprafata pamantului si noi nu ne dam seama. Cu multi vorbim si probabil ii numim tovarasi sau cunostinte. Posedarea se manifesta si in limite mai subtile, greu de descifrat dar reale.

Ma ofer pentru o exorcizare. Voluntari? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt de aceasi parere ...fara credinta in Dumnezeu creatorul nu ai nici o sansa!

Diavolul a intrat in acele persoane prin religie si citate biblice si tot cu acestea se si exorcizeaza.

Din acest motiv vedem clar ca exorcizarea are loc numai atunci cand avem de a face cu persoane foarte religioase ..adica profund penetrate de diavol.

Ati auzit vreodata de exorcizari practicate asupra ateilor ? ...musulmanilor sau budistilor?

Esti amuzant..ca de obicei :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti amuzant..ca de obicei :blink:

Multumesc ...dar am vorbit serios.

Chiar nu ai observat ca numai persoanele extrem de religiose au probleme gen exorcizare.

Aici langa Timisoara era un preot ortodox care umplea zilnic biserica cu zeci de religiosi care veneau la tratat ...si pe toti ii exorciza.

 

Exorcismul poate avea efect cand crezi din suflet in Creator ... si din acest motiv ceea ce prin religie (diavol) intra in om ...tot cu religie se scoate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×