Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Exorcizare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

concurenta cui ? fiecare crede ce vrea ...eu am doar intrebari :) ..si pe asta cu programarea umana chiar n-am inteleso

 

:flowers:

Concurenta celor posedati de biblie. N-ai auzit de ca si oamenii sint programati si programabili? :yes:

 

Cum? Asa, pe net, simplu:

 

Ia de plecati, Bade !

 

Ma faci sa rad.

 

Crezi ca se joaca cineva cu ASTA?

Eu sint sigur ca se joaca multi cu asta. N-au idee ce e si cu ce se "maninca", dar o folosesc din plin. :) (ma refer la subiectul discutiei, adica la exorcizare)

Te simti tu, in stare de atata putere sa dai "ochilor care nu trebuie" informatii ce le primesti "NUMAI DE LA DUMNEZEU"?

Vezi ca ai uitat ceva elementar: factorul uman. Oamenii sint cei care fac exorcizarile, indiferent care sint simbolurile (crestine sau nu) la care apeleaza.

Nu te mai juca!

... ca si asa e cam inghesuiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fericirea are dreptate.

 

Exorcizarea este un fenomen f. serios. Trebuie luate in calcul multe...

 

legat de moliftele Sfantului Vasile cel Mare, daca le-a le-a citit cineva, i-as recomanda sa nu le mai citeasca, daca:

 

-nu tine post, cel putin trei zile;

 

-are viata sexuala in aceasta perioada;

 

-nu este impartasit si spovedit;

 

-tine ura/ nu iarta si nu iubeste...;

 

-nu este destul de umil;

 

-nu i-a recomandat un preot sa faca acest canon...

:) Nu inseamna exorcizare daca citesc Moliftele...daca tin cont de faptul ca nu orice preot se "baga" sa faca Moliftele Sfantului Vasile...si, atunci cand o fac, tin un "canon" special...ma intreb ce sansa am eu sa nu sara "aia rai" pe mine, daca le citesc de la mine putere...

:yes: Va rog sa ma iertati, daca ma mai "bag", din cand in cand, in discutiile voastre...n-o fac cu rea intentie!

 

 

Ai foarte mare dreptate! :) Si cu asta aveti dovada ca oricine poate exorciza doar daca sunt indeplinite conditiile de mai sus! :flowers: Acum intrebarea e...cine poate indeplini toate aceste conditii? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fericirea, de unde ai copiat ce ai scris ?

citez:

Prefacatoria - Demonul isi ascunde identitatea adevarata.

Punctul in care cedeaza - Demonul se arata.

Lupta - Exorcistul si demonul se lupta pentru sufletul celui posedat.

Expulzarea - Daca exorcistul castiga lupta, demonul paraseste corpul celui posedat.

 

- de aici

 

 

 

 

legat de moliftele Sfantului Vasile cel Mare, daca le-a le-a citit cineva, i-as recomanda sa nu le mai citeasca, daca:

 

-nu tine post, cel putin trei zile;

 

-are viata sexuala in aceasta perioada;

 

-nu este impartasit si spovedit;

 

-tine ura/ nu iarta si nu iubeste...;

 

-nu este destul de umil;

 

-nu i-a recomandat un preot sa faca acest canon...

 

-eu le-am citit din intamplare, dar in orice caz trebuie sa fi "tare de duh" sa le poti citi pana la capat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi ca ai uitat ceva elementar: factorul uman. Oamenii sint cei care fac exorcizarile, indiferent care sint simbolurile (crestine sau nu) la care apeleaza.

 

"...Te simti tu, in stare de atata putere sa dai "ochilor care nu trebuie" informatii ce le primesti "NUMAI DE LA DUMNEZEU?"

 

Exact despre factorul uman vorbeam si eu, Dane...Si, te repet pe tine: prea multi se joaca cu exorcizarea si de-a exorcizarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am cautat sa gasesc cauza pentru care ar fi necesara o actiune de "exorcizare" ... atat prin logica, cat si prin simturi ... totul insa m-a condus catre epilepsie.

"Epilepsia este o tulburare neurologica comuna care se datoreaza unor factori care interfereaza cu impulsurile electrice la nivelul creierului. Sistemul nervos produce descarcari electrice bruste, excesive si dezorganizate, care duc la aparitia convulsiilor. Convulsiile interfera temporar cu controlul musculaturii, controlul defecatiei (eliminarea de fecale), vorbirea, vederea si constienta bolnavului. Aparitia convulsiilor este inspaimantatoare, in special daca sunt severe. Din fericire, tratamentul reduce impulsurile electrice anormale la nivelul creierului si controleaza crizele convulsive.

Epilepsia nu este o forma de retardare intelectuala sau boala psihica si nu este contagioasa." CITAT

 

acum insa mai este un aspect de care eu as tine cont ... cine sunt cei care practica exorcizarile... in mod constient sau nu, anumiti preoti si monahi poseda un anumit nivel energetic- pe care-l obtin prin post, rugaciune, etc... si nu as dori sa fac referire la farseouri,ci la cei care poseda cu adevarat anumite energii in plan subtil ;

 

mai mult ... este evident ca inca nu cunoastem omul in ansamblul sau, lipsind d.p.d.v. stiintific legatura intre creier si planul subtil ...

 

... doar o parere .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- de aici

-eu le-am citit din intamplare, dar in orice caz trebuie sa fi "tare de duh" sa le poti citi pana la capat.

De citit le poate citi oricine ca pe o lectura dar sa le citesti (sa te rogi) la miezul noptii (sau oricand), in genunchi si cu cateva lumanari aprinse! :focus: Ai sa poti?

Editat de Spyder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.news365.ro/Marturii_soc_la_trib...u_IDN15836.html

 

N-am ce spune, exorcizarea este exact lucrul care trebuie aplicat in "perfecta" cunostinta de cauza a situatiei medicale a pacientului recent externat :o: . A fost o "binefacere" pentru victima ca s-a putut exprima cu masca pe figura :D . Si sa mai vrea cineva sa stea printre crestini practicanti... ca dracu' ii ia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×