Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lol guvernul, lol conducerea locală.. Inca nu m-am decis care-s mai Nasoli

Daca vreți va arat poze din spitale sa vedeți ce nu ati mai vazut :focus:

Editat de s_s_s
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt sociolog sa explic ce si cum se intampla in lumea de azi dar atrag atentia ca e o greseala a se considera ca guvernarea, politica, autoritatile si miscarile lor nu ne influenteaza viata in cele mai intime amanunte.

Asa incat daca Clujul e aici unde e, daca viata la Cluj ebuna sau rea, asta se datoreaza in mare parte autoritatilor, politicii de stat si a celei locale.

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi oare rau, dar nu pot considera ca avem o calitate buna a vieții intr-un oraș in care spitalele arata ca dupa o bomba atomica. Si nu este vorba despre un singur spital, este vorba despre majoritatea. Chiar nu înțeleg de ce.. sw gasesc bani pentru atâtea proiecte inutile, dar un buget minim nu se poate investi si in spitale?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autoritati ... dupa ce au impachetat miliarde de euro ciubuc ... s-au oferit sa impuna niste chestii sa creada poporul naiv ca este efort local si comunitar tot ce s-a intimplat in ultimii ani.   


Spitalele sint proprietate de Stat parca, nu stiu sigur ... si acolo strainii nu se baga ca n-au cum sa iasa profit ... altfel nu sint "draguti" doar de dragul investitiei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai stiu, tocmai de aceea imi exprimam nemulțumirea in legătura cu guvernul, autoritățile locale..nu stiu cine este responsabil, dar nu e ok ce se întâmpla. Cred ca avem vreo doua spitale de stat care arata decent in clujul asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt sociolog sa explic ce si cum se intampla in lumea de azi dar atrag atentia ca e o greseala a se considera ca guvernarea, politica, autoritatile si miscarile lor nu ne influenteaza viata in cele mai intime amanunte. Asa incat daca Clujul e aici unde e, daca viata la Cluj ebuna sau rea, asta se datoreaza in mare parte autoritatilor, politicii de stat si a celei locale. :pardon:

 

:pioneer:  Da, pe undeva asa se vede de departe ca localnicilor le revin aplauzele, dar nu sint din initiativa personala al guvernantilor ci la influenta sumelor imense de bani ce primesc de la firmele straine sa aibe termeni buni de business fara taxari sau urmariri de aproape.  Chiar daca se vor intampla accidente sa nu fie trasi la raspundere si din astea transparente vor investorii sau capitalistii dornici sa-ci inzeciuiasca cel putin banii investiti.   Mafia in alte cuvinte ... dar totusi vor ceva in schimb ... un oras mai bine tinut administrativ sa nu le fie rusine daca vin si altii mai potentiali cu gand de investire sa le arete ca in cel "Hellhole" opereaza ei si cum arata oamenii care lucreaza pe nimic aproape.  Ei nu baga banii-n scoli ca n-au interes, doar in afaceri de unde le vor iesi rapid triplu cel putin profiturile planificate.

Sa nu fiu inteles gresit, eu ma bucur pentru fiecare pas inanite oriunde pe planeta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord.

Spitalele si scolile spun totul despre civilizatia si calitatea vietii dintr-o tara. Din pacate, in Romania bisericile spun totul.

Nu e cazul in Cluj, totusi. Avem tot bisericile alea vechi si frumoase... Nu prea am vazut sa se construiască cine știe ce biserici

Dar in general, da, e o problema.

Școlile sunt relativ ok. Au mai ramas spitalele. Sper sa se întâmple ceva secolul asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Precis ai fost la Sighetu-Marmatiei recent sau in ultimii 11 - 12 ani ... s-au construit biserici cu nemiluita pe toate loturile libere nu conteaza ca merge sau nu cu zona.

Am vazut chiar in curtea unei case a doua strada dupa cea principala si una e chiar vis-a-vis de biserica reformata tot intr-o curte, tot aspectul otasului s-a distrus

din cauza atitori sfinti ca populatia s-a micsorat enorm, atunci pentru cine mai construiesc cladiri de rugaciuni cand barurile sint cautate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:haha:

da, precis, personal o iau... :stars:

 

eu am subliniat un principiu si o idee, acela ca politicul intervine hotarator, in bine si in egala masura in rau, in vietile noastre. Lucru care pare greu de crezut pentru unii. Iar daca la Cluj e bine sau rau politicul are cea mai mare vina.

 

Daca mai e necesar mai repet odata :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×