Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa ma mut la cluj

 

ce angajatori sunt ok ? In ce zona sa imi construiesc / cumpar casa sau apartament ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca intrebi de angajatori, poate ai vrea sa ne spui si in ce domeniu te intereseaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm. Ma voi interesa cu amanuntul, doar ca depinde foarte mult ce fel de functie vizezi.

Emersonul nu il recomand pentru ingineri, dar merge pt resurse umane si parte de management.

Bombardier pare mai ok din punct de vedere a politicii si are si salarii mai bunicele, din cate stiu.

Mai ai un Bosch, un Siemens, nspe mii de firme de IT...nu pot sa te ajut, daca nu spui putin mai concret ce vrei. Si de nu stiu eu, am o diversitate de amici de la care ma pot interesa..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, alegere buna ai facut ... pana si Ion Tiriac si-a mutat evenimentul de tenis anual la Budapesta, la 2 pasi de Cluj ... 

 

Matusa mea a locuit la capatul parcului central langa podul Garibaldi pe Strada Uzinei Electrice in blocul de langa case, la etajul 2.   A murit demult. 

 

Era aproape de Gradina Botanica si mereu mergeam la un picnic acolo, nu cu gratarul doar cu ceva rapid de mancat din mers.

 

Strandul la fel era in fata casei.  Stadionul  care acum s-a remodelat tot acolo a fost.   Nu mai spun de parcul cu lac in mijloc unde te dai cu barci, avea un local cu muzica pe vremuri, opera este la capatul parcului. peste pod locuiesc doar oameni instariti in blocuri special construite plus casele care n-au fost darimate pentru acel proiect ultra select.   A fost un capat de oras dar nu mahala!!!   ca se termina cu Gradina Botanica, Somes-ul, drumul mare care ducea spre comuna sau sat Manastur, aproape de zona rurala cu aer curat si fara poluare  

 

Desigur s-a schimbat totul de atunci dar eu l-am gasit foarte linistita zona de locuit si admiram stradutele mici si inguste pavate cu pietre rotunde pe unde mergeam la Calea Manastur sa cumparam paine imensa rotunda copt nu stiu unde dar preparat de satence dupa reteta veche.    

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm. Ma voi interesa cu amanuntul, doar ca depinde foarte mult ce fel de functie vizezi.

Emersonul nu il recomand pentru ingineri, dar merge pt resurse umane si parte de management.

Bombardier pare mai ok din punct de vedere a politicii si are si salarii mai bunicele, din cate stiu.

Mai ai un Bosch, un Siemens, nspe mii de firme de IT...nu pot sa te ajut, daca nu spui putin mai concret ce vrei. Si de nu stiu eu, am o diversitate de amici de la care ma pot interesa..

 

Merci. Sunt informatii foarte bune. Vizez un post de middle managment momentan... sper sa gasesc 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu ca tine as sta sa dorm ceva mai mult, poate as visa exact ce caut, dar pentru inceput ar fi excelent sa gasesti cat mai repede momentul de mutat.  

 

Il vei gasi ...curind.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt corporatist...

deci orice merge :)

 

 

In acest caz iti recomand Primaria Municipiului Cluj-Napoca unde munca este 24 din 24 fara pauza si fara macar sa ai voie sa respiri. :)

 

cat priveste casa sau apartamentul iti recomand sa alegi din nenumaratele locuinte individuale sau colective, cu 2 pana la 8 etaje, in culori de la roz la verde la galben si albastru, rasarite ca ciupercile dupa ploaie pe dealurile inconjuratoare ale Clujului. :)

 

nu poate fi o viata mai frumoasa si mai ... colorata.

 

a. si invata accentul moldovenesc ca sa te iubeasca toti clujenii din Floresti. aia din Marasti o sa te urasca, dar n-ai treaba `mneata cu ei. :lol:

Felicitari, alegere buna ai facut ... pana si Ion Tiriac si-a mutat evenimentul de tenis anual la Budapesta, la 2 pasi de Cluj ... 

 

Matusa mea a locuit la capatul parcului central langa podul Garibaldi pe Strada Uzinei Electrice in blocul de langa case, la etajul 2.   A murit demult. 

 

Era aproape de Gradina Botanica si mereu mergeam la un picnic acolo, nu cu gratarul doar cu ceva rapid de mancat din mers.

 

Strandul la fel era in fata casei.  Stadionul  care acum s-a remodelat tot acolo a fost.   Nu mai spun de parcul cu lac in mijloc unde te dai cu barci, avea un local cu muzica pe vremuri, opera este la capatul parcului. peste pod locuiesc doar oameni instariti in blocuri special construite plus casele care n-au fost darimate pentru acel proiect ultra select.   A fost un capat de oras dar nu mahala!!!   ca se termina cu Gradina Botanica, Somes-ul, drumul mare care ducea spre comuna sau sat Manastur, aproape de zona rurala cu aer curat si fara poluare  

 

Desigur s-a schimbat totul de atunci dar eu l-am gasit foarte linistita zona de locuit si admiram stradutele mici si inguste pavate cu pietre rotunde pe unde mergeam la Calea Manastur sa cumparam paine imensa rotunda copt nu stiu unde dar preparat de satence dupa reteta veche.    

 

Olga zice de alte vremuri, nu trebuie s-o iei in serios si de data asta. :lol:

Merci. Sunt informatii foarte bune. Vizez un post de middle managment momentan... sper sa gasesc 

 

la Office Depot am o pila. Fata e absolventa de Mecanica, cu doctorat adevarat, dar e sefa alora.... sa nu-ti vina sa crezi. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×