Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

scoala x-man

Postări Recomandate

Profesorul Xavier :

M-am gindit sa deschid o scoala de paranormali on line.

 

mai in gluma mai in serios hai sa invatam sa devenim super-eroi ca aia de prin filme

 

Daca tot avem puteri paranormale de ce sa nu le folosim ?

Sau va este frica de ceea ce ati putea deveni ?

 

Nu stiu cum sinteti voi dar eu sint cu adevarat un X-man in sensul de "om interzis" adica expulzat din societate pe motivul de a fi un ciudat. Sint prea superior oamenilor iar oamenii ma urasc pentru asta.

 

Am fost odata la un club de paranormali dar m-au respins fiindca ii contraziceam in multe privinte 8) si nu le placea ca vorbeam prea mult. Puneam prea multe intrebari deranjante.

 

Eu n-am citit absolut nici o carte de paranormal dar ma consider o autoritate in domeniu.

Toata scoala mea a fost aceea ca am stat doi ani singur in intuneric izolat aproape complet de oameni. Asa am invatat tot ceea ce trebuie sa stiu.

 

As putea sa invat pe altii ceea ce stiu. :crazy:

 

Poate ca n-o sa zburati si n-o sa mergeti pe apa :P , dar ... o lume intreaga noua si necunoscuta se va deschide vederii voastre :crazy:

 

Intrebati-ma. Nu exista nici o intrebare la care sa n-am raspuns.

 

Numai un singur lucru as vrea sa va rog.

Am simtul umorului da cei care fac bascalie aiurea :crazy: sa-si caute alt topic.

 

Deci se inscrie cineva la scoala de x-man ? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sint prea superior oamenilor iar oamenii ma urasc pentru asta.

:focus: daca nu trebuie sa ne inchinam... :crazy:

Eu n-am citit absolut nici o carte de paranormal dar ma consider o autoritate in domeniu.

Toata scoala mea a fost aceea ca am stat doi ani singur in intuneric izolat aproape complet de oameni. Asa am invatat tot ceea ce trebuie sa stiu.

ne scuzati, primiti si amatori ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Profesorul Xavier :

M-am gindit sa deschid o scoala de paranormali on line.

 

mai in gluma mai in serios hai sa invatam sa devenim super-eroi ca aia de prin filme

 

Daca tot avem puteri paranormale de ce sa nu le folosim ?

Sau va este frica de ceea ce ati putea deveni ?

 

Nu stiu cum sinteti voi dar eu sint cu adevarat un X-man in sensul de "om interzis" adica expulzat din societate pe motivul de a fi un ciudat. Sint prea superior oamenilor iar oamenii ma urasc pentru asta.

 

Am fost odata la un club de paranormali dar m-au respins fiindca ii contraziceam in multe privinte :o: si nu le placea ca vorbeam prea mult. Puneam prea multe intrebari deranjante.

 

Eu n-am citit absolut nici o carte de paranormal dar ma consider o autoritate in domeniu.

Toata scoala mea a fost aceea ca am stat doi ani singur in intuneric izolat aproape complet de oameni. Asa am invatat tot ceea ce trebuie sa stiu.

 

As putea sa invat pe altii ceea ce stiu. :crazy:

 

Poate ca n-o sa zburati si n-o sa mergeti pe apa :hi: , dar ... o lume intreaga noua si necunoscuta se va deschide vederii voastre :crazy:

 

Intrebati-ma. Nu exista nici o intrebare la care sa n-am raspuns.

 

Numai un singur lucru as vrea sa va rog.

Am simtul umorului da cei care fac bascalie aiurea :yawn: sa-si caute alt topic.

 

Deci se inscrie cineva la scoala de x-man ? :flowers:

 

Sa inteleg ca te-ai inscris la scoala asta si cauti profesori?

Altfel, din "puterea" mesajului tau nu prea ti se vede nivelul "inalt."

Se pare ca ai stat prea mult in intuneric, izolat.

Acum incearca sa stai si in "lumina" 2 ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrea mai multe informatii despre ce vrei sa te ocupi tu, ce vrei sa ne dezvalui noua. Atunci cand am zis ca "am vrea" m-am referit la toti care au citit topicul tau si cred ca am dreptate cand zic asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok... primul curs :flowers:

 

.............................:crazy:

multa bascalie dar bine ca sint si citiva macar curiosi

 

Cursul 1

 

In majoritatea cazurilor puterea paranormala este data de credinta omului

De obicei credinta omului in el insusi este foarte slaba fiindca omul stie ca de fapt nu are nici o putere paranormala. Prin urmare omul trebuie sa-si caute ceva care sa-i intareasca credinta

 

Ca in orice alta activitate increderea se capata prin experiente

spre exemplu daca simti viitorul , atunci cind visul respectiv se implineste pe urma urci o treapta a increderii

cind incerci sa te vindeci pe tine insusti de vreo boala si reusesti atunci iar urci o treapta a increderii

cind reusesti sa aprinzi un foc numai cit te uiti la niste lemne atunci iar mai urci o treapta a increderii

cind incerci sa misti un obiect si in cele din urma se misca atunci iarasi mai urci o treapta a increderii

 

acuma fiecare dintre voi a trait probabil cite vreo experienta paranormala dar nu prea i-at acordat importanta

adica fiecare a avut un vis , premonitii , deja vu ori alte intimplari greu explicabile

cei care au trait deja mai multe astfel de experiente au deja o oarecare incredere formata atita doar ca este confuza si dezorganizata , nu stiti ce sa faceti cu puterile astea , cum sa le intariti si nici la ce sa le folositi

 

Cea mai simpla metoda pentru cineva de a-si intari puterile paranormale este aceea de a face si pe altii sa creada in el. in acest fel se adauga la puterea credintei lui si puterea oamenilor care cred in el

 

Ca si in politica sau in orice alt domeniu al activitatii omenesti secretul puterii este sa acaparezi mintile unor fraieri , si sa-i faci sa creada in tine. Puterea este data de prestigiul pe care reusesti sa il obtii in mintea celor din jurul tau.

 

Cum se face acest lucru ? Pai .... deschizi o scoala de paranormali te pui pe tine insuti profesor si astfel acaparezi puterea celor care cred in tine. Simplu , nu ? Desigur un amanunt esential este sa nu le spui fraierilor ca ii pacalesti.... :crazy:

Desigur eu care va spun acest lucru dovedesc prin asta ca sint un om sincer si cinstit care nu este interesat de asa ceva...

Sau poate .... e doar o capcana in alta capcana... Eu stiind ca voi o sa va dati seama de adevar atuncea va spun adevarul ca sa ma credeti cinstit , si pina la urma tot ca sa va pacalesc :yawn:

 

Adica ceea ce eu va spun acuma este ca o mare majoritate a paranormalilor sint niste simpli sarlatani care profita de credulitatea adeptilor. Chiar daca au puteri intr-adevar reale totusi ramin sarlatani deoarece folosesc aceste puteri in scopul de a obtine avantaje personale.

 

Dar exista si trepte superioare de magie care nu mai au nevoie de credinta oamenilor. Pe linga vrajitorul obisnuit care lucreaza doar cu oamenii mai sint si aceia care lucreaza cu ingerii sau cu demonii. Dar ultima treapta a magiei si cea mai inalta dintre toate magiile este sa lucrezi direct cu stapinul tuturor demonilor si al ingerilor , cu Dumnezeu.

 

Cel mai mare dezavantaj in cazul magiei lui Dumnezeu este acela ca n-o controlezi tu. Deloc. Dumnezeu face ce vrea El si nu poti nicidecum sa-l supui tie, ci invers , tu esti acela care trebuie sa te supui . Desigur Dumnezeu e un stapin bun , e cel mai bun sef pe care l-am avut vreodata , eu il simt pe Dumnezeu ca pe un prieten apropiat care ma iubeste , dar... care vrea de la mine sa fac ce-mi zice El si nu ce vreau eu.

 

In orice caz printre multele misiuni pe care mi le-a dat de implinit in lume este si aceea de a invata si pe altii sa vorbeasca cu El. Eu si asa nu traiesc in lume intre oameni , dar nu stiu cit voi mai trai. Trebuie sa ramina in urma mea si alti oameni care sa pastreze deschisa legatura dintre lume si Dumnezeu.

Se pare ca lumea va avea parte de ceva foarte rau in viitorul apropiat , si Dumnezeu acum in prezent face angajari de personal , oameni pe care sa-i pregateasca sa lupte cu ceea ce va veni.

 

Trebuie sa intelegeti ca nu eu o sa va invat eu aproape nimic si nu eu o sa va spun ce sa faceti. Eu doar o sa va spun cum veti lua legatura cu El , iar El va va invata tot ce aveti nevoie sa stiti.

 

Eu pot doar sa va deschid usa... dar voi va trebui sa intrati.

 

Hai sa zicem deocamdata ca asta ar fi primul curs .

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multa bascalie dar bine ca sint si citiva macar curiosi

 

 

 

Hai sa zicem deocamdata ca asta ar fi primul curs .

nene te credeam om serios, nici macar manipularea psihologica nu ti-a iesit cu capcana in capcana asta e dupa tehnica de povestire in rama , dezvoltata. Pana la urma n-am inteles decat ca mesajul tau este luciferic..ca asta e " Dumnezeul " demonilor ...oricum tine-o tot asa ca ai multi adepti....care te vor in suedia... :P ..daca ai stat 2ani in intuneric nu poti fii luminat decat de ele si oricum avatarul tau are ceva ezoteric ca si feelingul meu in legatura cu tine decat ceva spiritual si legat de credinta si Dumnezeu.

:huh:

 

:P

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Profesorul Xavier :

M-am gindit sa deschid o scoala de paranormali on line.

 

mai in gluma mai in serios hai sa invatam sa devenim super-eroi ca aia de prin filme

 

Daca tot avem puteri paranormale de ce sa nu le folosim ?

Sau va este frica de ceea ce ati putea deveni ?

 

Nu stiu cum sinteti voi dar eu sint cu adevarat un X-man in sensul de "om interzis" adica expulzat din societate pe motivul de a fi un ciudat. Sint prea superior oamenilor iar oamenii ma urasc pentru asta.

 

Am fost odata la un club de paranormali dar m-au respins fiindca ii contraziceam in multe privinte :) si nu le placea ca vorbeam prea mult. Puneam prea multe intrebari deranjante.

 

Eu n-am citit absolut nici o carte de paranormal dar ma consider o autoritate in domeniu.

Toata scoala mea a fost aceea ca am stat doi ani singur in intuneric izolat aproape complet de oameni. Asa am invatat tot ceea ce trebuie sa stiu.

 

As putea sa invat pe altii ceea ce stiu. :P

 

Poate ca n-o sa zburati si n-o sa mergeti pe apa :) , dar ... o lume intreaga noua si necunoscuta se va deschide vederii voastre :P

 

Intrebati-ma. Nu exista nici o intrebare la care sa n-am raspuns.

 

Numai un singur lucru as vrea sa va rog.

Am simtul umorului da cei care fac bascalie aiurea :haha: sa-si caute alt topic.

 

Deci se inscrie cineva la scoala de x-man ? :huh:

 

Eu, ma inscriu la ce scoala vrei tu...cu conditia sa-mi dovedesti ca-mi esti superior si ca am ce invata de la tine!

Asadar,afirmi:"M-am gindit sa deschid o scoala de paranormali on line."

De ce o scoala?

De ce on line?

Ce te face sa crezi ca ne esti superior?

Ce te face sa crezi ca relatia noastra cu D-zeu nu este superioara celei pe care o ai tu?

Ce te face sa crezi ca am crede in D-zeu?

"Sau va este frica de ceea ce ati putea deveni ?"

Deja,mi-e frica de ceea ce sunt....

" eu sint cu adevarat un X-man in sensul de "om interzis" adica expulzat din societate pe motivul de a fi un ciudat."

Ce inseamna x-man?

Expulzat din societate? De ce te crezi expulzat? Cine te-a declarat astfel?

Mie-mi plac ciudatii....dovedeste-mi ca esti ciudat!

"Sint prea superior oamenilor iar oamenii ma urasc pentru asta."

Mai superior decit...superior,nu exista! Dar...se intimpla si la case mai mari....

De unde stii ca oamenii te urasc?

De unde stii ca te urasc pentru asta?

"Am fost odata la un club de paranormali dar m-au respins fiindca ii contraziceam in multe privinte ;) si nu le placea ca vorbeam prea mult. Puneam prea multe intrebari deranjante."

Ai fost odata...sau,o data?

Ca e cam pripit sa tragi concluzii dupa "o data",nu crezi?

Club de paranormali? Unde?

Cine spune ca sunt paranormali?Si de ce?

Cine vorbeste mult,consuma multa energie....si poate deveni apoi,vampir energetic...pentru cei din jur.

Ce intrebari puneai?

"Eu n-am citit absolut nici o carte de paranormal dar ma consider o autoritate in domeniu."

Ce stii despre paranormal daca n-ai citit nici o carte?

Pe ce te bazezi cind afirmi ca esti o autoritate in domeniu?

"Pomul se cunoaste dupa roade si omul dupa fapte!" Ale tale,care sunt?

"Toata scoala mea a fost aceea ca am stat doi ani singur in intuneric izolat aproape complet de oameni. Asa am invatat tot ceea ce trebuie sa stiu."

De ce in intuneric,erai orb?

Ca sa inveti ceva,trebuie sa stai in intuneric?

De ce doi ani'? De ce nu mai mult sau mai putin?

De unde stii ca ceea ce ai invatat este "tot ceea ce trebuie"?

De unde stii ca e tot?

De unde stii ca e ceea ce trebuie?

Ceea ce trebuie...pentru ce?

"As putea sa invat pe altii ceea ce stiu. "

Ce interes ai?

"Intrebati-ma. Nu exista nici o intrebare la care sa n-am raspuns."

Cati ani am?

Cum ma cheama?

De ce boala sufar?

Cum sa ma vindec?

Unde-i tata,acum?

Ce a facut sotul meu cu 50.000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu, ma inscriu la ce scoala vrei tu...cu conditia sa-mi dovedesti ca-mi esti superior si ca am ce invata de la tine!

Asadar,afirmi:"M-am gindit sa deschid o scoala de paranormali on line."

De ce o scoala?

De ce on line?

Ce te face sa crezi ca ne esti superior?

Ce te face sa crezi ca relatia noastra cu D-zeu nu este superioara celei pe care o ai tu?

Ce te face sa crezi ca am crede in D-zeu?

"Sau va este frica de ceea ce ati putea deveni ?"

Deja,mi-e frica de ceea ce sunt....

" eu sint cu adevarat un X-man in sensul de "om interzis" adica expulzat din societate pe motivul de a fi un ciudat."

Ce inseamna x-man?

Expulzat din societate? De ce te crezi expulzat? Cine te-a declarat astfel?

Mie-mi plac ciudatii....dovedeste-mi ca esti ciudat!

"Sint prea superior oamenilor iar oamenii ma urasc pentru asta."

Mai superior decit...superior,nu exista! Dar...se intimpla si la case mai mari....

De unde stii ca oamenii te urasc?

De unde stii ca te urasc pentru asta?

"Am fost odata la un club de paranormali dar m-au respins fiindca ii contraziceam in multe privinte :huh: si nu le placea ca vorbeam prea mult. Puneam prea multe intrebari deranjante."

Ai fost odata...sau,o data?

Ca e cam pripit sa tragi concluzii dupa "o data",nu crezi?

Club de paranormali? Unde?

Cine spune ca sunt paranormali?Si de ce?

Cine vorbeste mult,consuma multa energie....si poate deveni apoi,vampir energetic...pentru cei din jur.

Ce intrebari puneai?

"Eu n-am citit absolut nici o carte de paranormal dar ma consider o autoritate in domeniu."

Ce stii despre paranormal daca n-ai citit nici o carte?

Pe ce te bazezi cind afirmi ca esti o autoritate in domeniu?

"Pomul se cunoaste dupa roade si omul dupa fapte!" Ale tale,care sunt?

"Toata scoala mea a fost aceea ca am stat doi ani singur in intuneric izolat aproape complet de oameni. Asa am invatat tot ceea ce trebuie sa stiu."

De ce in intuneric,erai orb?

Ca sa inveti ceva,trebuie sa stai in intuneric?

De ce doi ani'? De ce nu mai mult sau mai putin?

De unde stii ca ceea ce ai invatat este "tot ceea ce trebuie"?

De unde stii ca e tot?

De unde stii ca e ceea ce trebuie?

Ceea ce trebuie...pentru ce?

"As putea sa invat pe altii ceea ce stiu. "

Ce interes ai?

"Intrebati-ma. Nu exista nici o intrebare la care sa n-am raspuns."

Cati ani am?

Cum ma cheama?

De ce boala sufar?

Cum sa ma vindec?

Unde-i tata,acum?

Ce a facut sotul meu cu 50.000 €?

De ce nu stii intrebarile noastre dinainte de a ti le pune?

Profesorul Xavier ori Oliver?

Unde ai dat copy paste?

Ma inscriu la scoala dar am un impediment:sunt x-woman...

o scoala pentru ca intotdeauna avem cite ceva de invatat

De ce on line ? Fiindca mi-am pus net !

De ce ma cred superior ? Din cauza cunoasterii pe care o detin .

As putea sa pun un lung CV sa ma laud cu chestii de genu primu pe lista de admitere la masterat , sau locu I pe tara la o expozitie de electronica , dar astea-s porcarii.

Prima mea descoperire in stiinta a fost aceea ca am gasit o greseala in teoria relativitatii . am verificat intrebind fizicieni si doctori in fizica , si mi-au confirmat ceea ce am gindit. Incepind de atunci am inceput sa ma cred mai destept decit Einstein. Adica am inceput sa ma cred cel mai destept om de pe aceasta planeta. Chiar daca nu-i adevarat totusi trebuie sa admiti ca e un curaj nebunesc sa te crezi asa ceva. Asta mi-a dat o putere a gindirii pe care n-o are nici un om. Odata cu evolutia cunoasterii mele am facut atit de multe descoperiri incit am ajuns acum sa il privesc pe Einstein ca fiind un mic copilas nevinovat pe linga mine. Am vazut lumea de dinaintea timpului. Am vazut pe Dumnezeu Tatal si pot spune asta stiind ca nu mint. Poti tu sa spui acelasi lucru fara sa minti ?

As avea nevoie insa de ajutor ca sa despachetez informatia. Adica fara bascalie si fara gluma am nevoie de oameni cu care sa colaborez incit sa pot aduce cunoasterea mea la nivelul mintii omenesti. Degeaba stiu doar eu daca nu pot sa fac pe orice om sa inteleaga. Adica nu doar voi ci si eu am nevoie sa invat ceva.

Eu vreau sa invat de la voi sa vorbesc cu oamenii.

 

Am fost de citeva ori la un club de paranormali din Iasi dar ma deranja ca trebuie sa stau in banca si sa ascult . Toata viata am fost elev si student. M-am saturat sa stau in banca si sa ascult ce-mi zice unu la tabla. Nu mai suport sa mi se impuna sa tac pe motiv ca-s un copil mic si prost. Vreau sa vorbesc si eu sa-mi spun si eu parerea. Vreau sa fiu si eu profesor. Dar eu n-am sa impun nimanui sa taca ori sa stea in banca . Esti x-women ? Perfect ! Asta si vreau. Prieteni cu care sa discut liber. Nu sa steie cineva la tabla ca el e desteptu si deci numai el sa aiba dreptu sa vorbeasca , ci toti sa avem dreptul sa vorbim.

 

Eu sint expulzat din societate fiindca nu admit sef. Deloc.

 

Am stat in intuneric ca sa pot scrie la calculator , dar si pentru a ma detasa de lumea reala. Ca sa devin orb si surd si mut , paralizat am anulat toate simturile si functiile trupului , in asa fel incit sa se poata manifesta celelalte simturi si functii , pe care nu le simtim in mod obisnuit.

 

x-man era un film de desene animate in care profesorul Xavier era un biet handicapat paralizat intr-un scaun cu rotile , iar x-women era o tipa care zbura , avea puteri mai mari decit superman. Si de altfel toti x-man erau cu mult mai puternici luptatori decit seful lor , dar acesta era doar mai intelept si mai bun la suflet. Fiind atit de slab si neajutorat toti il protejau si nu-l simteau deloc ca pe un sef autoritar ci ca pe un prieten bun la care tineau iar acest lucru dadea o mare unitate grupului.

 

Cati ani am?

Cum ma cheama?

De ce boala sufar?

Cum sa ma vindec?

Unde-i tata,acum?

Ce a facut sotul meu cu 50.000 €?

 

He , he , foarte istet da nu ma prinzi cu asta. As putea incerca sa ghicesc , la unele am senzatia ca stiu raspunsul dar as putea gresi. De asta e mai bine sa nu incerc. Am spus ca nu este nici o intrebare la care sa nu am raspuns fiindca am pus o gramada de intrebari lui Dumnezeu si mi-a raspuns la toate foarte clar. Dar n-am intrebat niciodata asa ceva .

Nu sint un ghicitor de bilci.

 

Ceea ce trebuie...pentru ce?

 

peste un secol stiinta va reusi sa obtina nemurirea sufletului omenesc pe cale tehnologica.

Cind asa ceva o sa devina realitate atunci omul va ajunge sa se creada mai mare decit Dumnezeu.

Crestinismul o sa fie zguduit din temelii . Fara niste repere de moralitate lumea va deveni un haos.

Misiunea mea e sa pregatesc lumea pentru ceea ce va veni.

Trebuie sa fac Crestinismul sa reziste viitorului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×