Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu nici eu ce se întâmpla, si nu e vorba doar de oameni de la tara.. Sunt si din mediul urban care efectiv refuza sa se spele

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vin si aici in vizita si la petrecei sint adusi si nu-i cale sa stai langa ei ... pana si hainele pute de transpiratia de acum de ani de zile. 

Aici nu-i scumpa apa si tot se simt bine asa cum sint.  Oare cum calatoresc in avion, nu-i deranjeaza pe cei din jur???  

 

Si iar am o curiozitate, in spital nimeni nu le indreapta spre baie???  fiind o institutie de sanatate, aici dimineata este timp de curatenie personala si cei fara case sint spalati daca ei nu se pot curata singuri, imbracati in haine curate portivite ca masura si pe urma se discuta si despre altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Li se sugerează, bineînțeles...dar nu este suficient personal încât sa ii supravegheze pe toți daca fac sau nu dus..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Politica din Cj e taxata la sange de clujeni.   Pentru ca se respecta, pt ca oras universitar cu state vechi.

 

Chiar asta sa fie motivatia??? parca n-as crede ca asta trage la chantar asa de mult in zilele noastre, in comunism era alta viata studenteasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca da. Daca n-om fi mandri pentru asta atunci cum? :)

 

Apropo, studentii din alte localitati nu voteaza la locale in orasul nost universitar. :pardon:

Deci nu putem da vina pe ei. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii care-i numarul de studenti locali care voteaza si cati sint din alte localitati plus strainatate???

 

Eu le-as obliga sa voteze unde locuiescpe moment, ca nu prea pleaca de acolo dupa terminarea studiilor si altfel nu sint implicati in viata orasului sau in nici o activitate civica!!!

 

Dar daca cu ei se mandreste orasul, trebuie sa mai faca si ei ceva in plus!!! pe langa jos si sus pe dealuri ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Un avion al companiei Blue Air, cu 116 pasageri la bord, care efectua o cursă charter de la București, a ieșit, joi, de pe pista Aeroportului Internațional "Avram Iancu" din Cluj, la aterizare, fără a exista persoane rănite, transmite corespondentul MEDIAFAX.

"În urma incidentului, nimeni nu a fost rănit, iar aeronava nu a fost avariată, pasagerii fiind debarcați în bune condiții. O comisie specială de la Autoritatea Aeronautică și de la aeroport va investiga cauzele incidentului", a spus Ciceo."

 

 

Asta a fost cam tare ca n-a fost zapada doar polei, n-a avut ceva pus la punct, sau schimbat in nou, e greu sa aflam dar ne sperie aceste evenimente pe pista in era zborurilor frecvente.     



 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Melania Ursu, actriţa care a făcut istorie pe scena din Teatrul National Cluj, a murit la 75 de ani

 

 

romaniatv.net

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poza asta nu-mi inspira nimic artistic, seamana a cersit pe colt de strada langa o cladire care necesita remodelare ...

 

Edith Piaf avea decor din asta  ... " La fille de joie est belle ... Au coin de la rue là-bas" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×