Sari la conținut
Forum Roportal
sensoo

Unde gresesc ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fa in felul urmator: ia o coala alba si imparte-o in doua. Intr-o jumatate pui toate lucrurile frumoase in legatura cu el si relatia voastra, iar in cealalta tot ce e negativ. Dar gandeste-te bine si cauta adanc. Fii sincera cu tine!

 

Si apoi vezi daca merita sa lupti sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Noi nu comunicam deloc (raspunsul lui: nu ma intereseaza viata altora)."

 

Iubita mea, "comunicarea" la care te referi tu este ultimul nivel al comunicarii. Nu asta inseamna sa comunici in casnicie, asta se cheama barfa. A comunica inseamna a incerca sa cunosti nevoile celuilalt, sa vezi cum il poti face fericit, sa afli ce-l doare, ce-i lipseste, sa faceti planuri impreuna, sa va consultati, sa...

 

Ma jigneste, chiar ma umileste, crezandu-ma o toanta care va face toata viata ce vrea el.

Raspunde-i la umilinte cu dragoste. Poti? Sa-l vezi ce mutra face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, tocmai asta e: nu vrea sa facem planuri impreuna; exemplul pe care l-am dat cu "barfa" a fost ca sa va dati si voi seama cam cum gandeste, cel putin in aparente. Iar cu amicii repeta la nesfarsit niste subiecte, incat daca i-as asculta as muri de plictiseala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie foarte mult curaj sa-l parasesti, dar daca chiar vrei sa o faci, fa-o acum. Ce te faci daca ramai insarcinata din nou? Cum te vei descurca cu doi copii? Acum ii ai pe ai tai care sunt dispusi sa te ajute, esti tanara, cu perspective, te poti descurca inca. Daca nu o sa discutati si nu o sa reusiti sa va puneti la punct problemele, atunci nu-ti ramane decat sa-l lasi ca sa nu fie mai tarziu mult mai greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mirelutza, esti tare simpatica; si foarte frumoasa, ti-am vazut pozele.

Mi-e greu sa ma gandesc la impacare, caci sufletul meu e facut bucatele. Nu mai stiu daca tu mi-ai zis de amestecul parintilor in viata noastra, problema e ca eu nu mi-am dorit sa stau cu ei, caci stiam bine ca se vor ivi probleme. Si el nu m-a ascultat. Si acum sa-mi impuna sa uit ca am parinti ?

Asa ceva nu ingadui. Ma jigneste, chiar ma umileste, crezandu-ma o toanta care va face toata viata ce vrea el.

Multumesc de aprecieri :flowers:

Cred ca parintii sunt unul din factorul care l-a facut pe el sa se schimbe. Sunt convinsa ca ti-a zis de multe ori ca-l deranjeaza aceasta influenta, tu nu ai ascultat si el firesc s-a inchis in el...a tot asteptat, pana a facut poc.

Mai gandeste-te asupra divortului...sa nu va para rau :crazy:

 

Baietii intre ei au alte subiecte,ei vorbesc despre meciuri, sport...neinteresant pt noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SANSE

 

 

Recitesc, recitesc si ma tot gandesc

Seara pana ametesc

Asternutul este gooool

Ma asteapta sa pun tol....

 

pai, n-am chef de nanica

sa ma bag in paturica ?

dimineata ma trezesc

Ciesc pana ametesc

 

Deceptii, mare pacat

asa fata, asa baiat ?

ca, de ? nu-i iubire ?

Numai lacrimi, ce sa fie ?

 

Parerile sunt impartite

Cica ea ar fi cu fite

El, mandru si orgolios

Sa ajunga piele-os.

 

S-o incurajam nitel

Tot asa simte si el

De ar zice si ea "Si, si"

Maine si-ar lua un Audi.

 

Azi faci banii

Maine-mprastiii gologanii

Ai mai vrea si inc-o bere

De-ar mai fi si tot ai cere.

 

Sa fie asta viata ?

Incurcata precum ata ?

Maruntisuri, rate, taxe

Offtopic : SANSE ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

He he si uite cum ajungem noi usor-usor la adevarul de neschimbat ca banii nu aduc fericirea. Unde dragoste nu e, nimic nu e. Iar dragostea face casa buna cu comunicarea. Daca nu exista dragoste, ce rezulta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' io p'aici am vazut spunandu'se de BANI BANI BANI, mai putin de sentimente... :lol2: pai daca tu nu esti capabila sa ierti si sa incerci sa o iei de la capat... nu stiu ce sa spun. Mirela ti'a dat niste sfaturi foarte bune :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×