Sari la conținut
Forum Roportal
stiucarul

Dumnezeu exista

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dumnezeu nu inseamna "frica de dumnezeu "!dumnezeu e iubire ,noi suntem iubire si eu continui sa cred ca si tu esti iubire ........iubesti ......traiesti cu iubire......durerea ta ................se poate vindeca cu iubire, numai sa vrei sa accepti iubirea in inima ta care acum e rece. :D

Despre ce iubire vorbesti tu?

Despre aia in vorbe?

Pai uite-te la 2000 de ani de religie crestina si spune-mi unde vezi tu iubire!

Insusi religia impune Exclusivism si asta duce la dispret si ura!

Numai religia mea e buna sau cultul meu e stapanul adevarului ...asta este primul pas care duce la ura!

Deci religia nu e iubire ci in primul rand INTOLERANTA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre ce iubire vorbesti tu?

Despre aia in vorbe?

Pai uite-te la 2000 de ani de religie crestina si spune-mi unde vezi tu iubire!

Insusi religia impune Exclusivism si asta duce la dispret si ura!

Numai religia mea e buna sau cultul meu e stapanul adevarului ...asta este primul pas care duce la ura!

Deci religia nu e iubire ci in primul rand INTOLERANTA!

 

 

religia ta ......cum se numeste religia ta ?

cu ce esti mai bun decat ceilalti ?ce iti ofera religia ta ?

ura .......ura ta .....in ce crezi tu sau in cine crezi ?

nu esti decat un copil alintat care s-a saturat sa fie cuminte !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
religia ta ......cum se numeste religia ta ?

cu ce esti mai bun decat ceilalti ?ce iti ofera religia ta ?

ura .......ura ta .....in ce crezi tu sau in cine crezi ?

nu esti decat un copil alintat care s-a saturat sa fie cuminte !

Eu nu am nici o religie!

Era doar o intrebare retorica in sensul ca fiecare religios are impresia ca detzine cheia adevarului motiv ptr care ii desfida pe ceilalti!

Contextul era ca religia prin ea insasi nu are ca si consecinte nimic cu iubirea ci cu intoleranta si ura!

Editat de dark_light
mesaj intrat de doua ori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am nici o religie!

Era doar o intrebare retorica in sensul ca fiecare religios are impresia ca detzine cheia adevarului motiv ptr care ii desfida pe ceilalti!

Contextul era ca religia prin ea insasi nu are ca si consecinte nimic cu iubirea ci cu intoleranta si ura!

Eu nu am nici o religie!

Era doar o intrebare retorica in sensul ca fiecare religios are impresia ca detzine cheia adevarului motiv ptr care ii desfida pe ceilalti!

Contextul era ca religia prin ea insasi nu are ca si consecinte nimic cu iubirea ci cu intoleranta si ura!

 

 

 

deci nu esti satanist ..........asta e o veste buna !

eu incerc sa iau ce e frumos din religie !fanatici si cei ce omoara in numele religiei nu-i cosider crestini sau oameni !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoria lui Darwin e valabila. Cine ti-a spus tie ca Biblia se opune lui Darwin ?

 

teoria lui darwin a cazut demult....

 

eu incerc sa iau ce e frumos din religie !fanatici si cei ce omoara in numele religiei nu-i cosider crestini sau oameni !

 

zi-mi si mie ceva frumos ca eu inca nu am vazut....poate doar vorbele ca alea suna mereu frumos....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
teoria lui darwin a cazut demult....

zi-mi si mie ceva frumos ca eu inca nu am vazut....poate doar vorbele ca alea suna mereu frumos....

 

 

iubeste-ti apropele ca pe tine insuti !daca am iubi macar pe jumate poate lumea ar fi un loc mai bun si mai frumos !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci nu esti satanist ..........asta e o veste buna !

De ce as fi eu satanist?

Pai Isus spune ca a venit sa aduca pe lume nu pacea ci sabia si invrajbirea apoi tot in Biblie Isus afirma ca e Luceafarul diminetii adica LUCIFER ...si atunci eu sa fiu satanist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubeste-ti apropele ca pe tine insuti !daca am iubi macar pe jumate poate lumea ar fi un loc mai bun si mai frumos !

 

e grav daca ar fi asa , pentru ca multi au mustrari de constiinta si se detesta......sunt prea multi manjiti ca sa iubim ca pe noi insine.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e grav daca ar fi asa , pentru ca multi au mustrari de constiinta si se detesta......sunt prea multi manjiti ca sa iubim ca pe noi insine.....

 

 

cine ii judeca pe cei manjiti ,cine poate arunca primul piatra .......tu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce as fi eu satanist?

Pai Isus spune ca a venit sa aduca pe lume nu pacea ci sabia si invrajbirea apoi tot in Biblie Isus afirma ca e Luceafarul diminetii adica LUCIFER ...si atunci eu sa fiu satanist?

Inainte de cadere, Satana era un un inger (heruvim) care radia o lumina deosebita si si-a meritat numele de Lucifer, care inseamna purtator de lumina. Acum el este ingerul intunericului si nu mai poate purta numele de Lucifer.

 

In vechime numele reflecta caracterul celui care il purta, se schimba caracterul, se schimba si numele persoanei.

Vezi cazul lui Avram si Iacov.

Isus, ca aducator de lumina poate purta cu cinste numele de Luceafar, ... nu vad aici nici o contradictie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×